fbpx

2 dubna

5 pravidel jak udělat díru do světa a zrealizovat svůj nápad

0  comments

Mám úžasný nápad! Tím to pouze začíná a mnohdy i končí…

Svět už takto přišel o spousty nápadů a není nutné, aby i ten váš byl jen další ztracenou myšlenkou. Proto vám přináším 5 pravidel, jak tento úžasný nápad dopracovat i k jinému závěru než konci.


1. Ignorujte skutečný svět

Toto nemůže fungovat, na trhu se nechytíš, podobných věcí už existuje tolik…
Ve svém okolí takových reakcí slýcháme mnoho. Reálný svět na nás mnohdy působí depresivně a vypadá to, jako by nové nápady neměly šanci. Hold v tomto skutečném světě je mnoho lidí plných pesimismu a zoufalství, snažících se do této své, řekněme propasti, stahovat i další. Další mnohdy ambiciózní a optimistické osoby.

Pokud se řadíte mezi těchto pár vyvolených, a já věřím, že ano! Pak stačí být aktivní, mít před očima svůj cíl a tuto drobnou překážku v podobě reálného světa snadno zdoláte.

2. Udělejte díru do světa

Aby se váš nápad stal úspěšným a udělal tu správnou díru do světa, musíte vědět, že má smysl. Idea na které děláte by měla mít význam především pro vás samotné. Je mnohem důležitější, jestli má hodnotu pro vás, než pro jiné. Své zájemce si beztak najde. Proto chcete-li něco skutečně udělat, dbejte na smysluplnost.

3. Chcete to sami používat?

Nejjednodušší a zároveň nejvhodnější je vymyslet něco, co chcete používat i vy sami. Jak vznikla značka Nike? Běžec Phil Knight a jeho trenér Bill Bowerman potřebovali pro své aktivity lepší běžeckou obuv a nemohlo je napadnout nic lepšího, než si ji vytvořit! Pomocí kuchyňského vaflovače a gumové směsi vznikla dnes jedna z nejlepších sportovních značek. Oni a mnoho dalších řešili pouze to, co sami potřebovali. Stejně to můžete udělat i vy.

4. Není čas, správný čas – největší mýtus.

Znáte nejběžnější výmluvu na světě? „Na to nemám čas“ rozhodně vede. Každý by rád dělal toto a tamto, stal se úspěšným podnikatelem, měl na břiše six-pack a k tomu uměl hrát na klavír. Jenže den na to prostě nemá dost hodin. Jedná se o pouhou výmluvu, stačí ho pouze správně využívat. Den má 24 hodin a to je dostatečný čas na tvorbu svých nápadů. Když budete chtít, tak si ty, třeba dvě hodiny denně, určitě najdete, stačí být důsledný a tvořit. A Pokud čekáte na ten správný čas, ujišťuji vás, že sám od sebe nikdy nepřijde.

5. Začněte hned!

Mít nápad něco udělat, má skutečně hodně daleko od jeho vytvoření. Myšlenky, slova, plány a sny jsou skvělé, ale od vaší práce mnohdy příliš vzdálené. Zeptejte se sami sebe, zda máte nápad hodný vašeho času. Ano? Pak běžte do toho! V dnešním světě není problém začít naprosto s čímkoli a peníze? Najdete takových crowdfundingových stránek, že možnost začít nikdy nebyla snadnější. Je už jen na vás, jak dobře ho zrealizujete!

Přeji vám mnoho úspěchů při vaší tvorbě a cestě, o které jednou určitě rádi napíšeme a bude inspirovat ostatní. Je to vaše volba!


banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center