fbpx

2 dubna

5 kroků, s nimiž ovládnete negativní emoce

0  comments

Jednoznačně největším úhlavním nepřítelem úspěchu a vnitřního uspokojení je negativní emoce všeho druhu.

Nežádoucí pocity nás často utahají a zbaví veškeré radosti ze života. Určitě jste se někdy sami sebe ptali, jaké by to bylo žít bez starostí, stresu či nepříznivého napětí v těle. Naštěstí se dá naučit jak.

Denně kolem sebe vídáme lidi, kteří jsou nějakým způsobem negativní. Svou vinu shazují na ostatní, ospravedlňují své činy, stěžují si, racionalizují nebo se v jednom kuse hádají. Například pokud někdo racionalizuje, znamená to, že se snaží nějakým způsobem svou chybu překrýt dobře znějící výmluvou. Takovou, aby při zvážení všech okolností byla ještě tato nedokonalost přijatelná. To o člověku vypovídá jediné – chce se dostat do kontaktu, jenomže se za svou chybu stydí a potřebuje si zachovat jasnou tvář. Bohužel v nitru cítí, že se mu tyto chyby sčítají a on později bude brán za hlupáka. A psychické rozechvění je na světě.

Je naprosto přirozené, že se někdy necítíme dobře a možná svalujeme nedopatření na druhé. Ovšem pokud chcete být doopravdy úspěšní a šťastní, mělo by být vaším primárním cílem se těchto emocí zbavit.

1. Myslete na to, co chcete

Člověk je výsledkem toho, o čem přemýšlí. A jestliže přemýšlí nad tím, jakých chce ve svém životě dosáhnout výsledků a snaží se začlenit své pozitivní hodnoty do každého dne, stává se tak spokojeným a vyzařuje příznivou energií.

Vzdělávejte se, poslouchejte audio nahrávky o osobním rozvoji, buďte otevření novým lidem a příležitostem. Vytvářejte si své lepší jádro, vytvářejte si svoje osobní hodnoty a žijte v souladu s nimi. 

Tento krok je zároveň jeden z údělů nejenom úspěšných, ale i oblíbených lidí. Napište si vaše hodnoty na papír a zařazujte je do každodenního života. Nejenom, že vás ostatní lidé budou milovat a vzhlížet k vám, ale i vy sami se budete cítit naprosto skvěle. Bojujete-li s negativními emocemi, tento krok je prvním odrazem k cestě stát se šťastným a úspěšným.

2. Pomáhejte ostatním lidem a zvlášť těm slabším

Asi si říkáte, jak tento krok může vést k úspěchu. Teď nejde o váš dobrý pocit z dobrého skutku pro udržení pozitivní energie a ani nejde o to, abyste někomu půjčovali peníze. Jde o to, abyste se naučili v praxi aplikovat leadership.

Leadership, nebo-li vedení lidí, je proces, při kterém určujete směr, kterým se mají ostatní vydat bez jakýchkoliv donucovacích prostředků. Pokud se o leadershipu chcete dozvědět více, přečtěte si článek „5 úrovní leadershipu podle Johna C. Maxwella„.

Už dávno odzvonilo frajerům, kteří si svou pozornost udržovali fyzickým násilím, nebo psychickým deptáním. I těmhle frajerům jste schopni dělat vůdce. Jestliže se začnete zajímat o slabší a budete v nich hledat to nejlepší, probudíte v nich jiskru nového sebepoznání a oni vás budou následovat. Jakmile ti silnější uvidí váš velký vliv, začnou se o vás také zajímat a budou se od vás chtít učit. Čas, který strávíte na vrcholu, je výsledek vaší dovednosti v leadershipu. Ale pozor! Když se dostanete do smečky elegánů, stále nezapomínejte na ty slabší.

Pakliže nezvládnete svou roli a začnete se chovat k někomu zle, všechno se v tu ránu zhroutí jako domeček z karet a vy budete zase dole. Dobrá zpráva je, že se opět můžete vyšplhat nahoru a stát se lepší bytostí.

3. Učte se od každého

Nikdy nikoho nezatracujte! I osoba, která má nadváhu, která zrovna nenosí oblečení značky Gucci a není na první pohled ničím zajímavá vás v životě může něčím ohromit, nebo vás posunout kupředu.

Nedávno se na tomto portálu objevil článek, kde byl chudý chlapec odmítnut dcerou bohatého otce. Po pár letech se karta obrátila a žena pochopila, co jí tím chtěl život říct.

Mám podobnou zkušenost ze svého raného dětství. Asi jako desetiletí hoši jsme se s partou posmívali jednomu mladšímu klukovi, který byl obézní. Klučina za to nemohl, měl tak dáno už od přírody. Jak mi sám později popisoval, v dospívání začal zjišťovat, že má zájem o holky, ale jeho tělo bylo až moc velkým handicapem na to, aby se o něco pokusil. A tak na sobě začal tvrdě pracovat. Dokonce vstával v půl páté ráno, aby si stihl jít zacvičit ještě před školou. Dnes patří k jednomu z mých nejlepších kamarádů a navíc k jedincům, kteří dosáhli své duševní vyrovnanosti a obdivuhodné postavy.

4. Povzneste se nad míněním druhých

Nikdy by vaše sebehodnocení nemělo záviset na názoru druhých lidí. Pro někoho je důležité, jak se něj dívají, nebo jak o něm mluví druzí. To vede k pocitu méněcennosti, rozpakům, depresi a sebelítosti.

Klíčem k uvědomění si čtvrtého bodu je, že většina lidí se zajímá stejně jenom o sebe, takže věřte, že na vás zas tak moc času nezbývá. A druhým klíčem je, že vás mohou vnímat jako hlupáka jenom proto, že jste se poznali ve špatné chvíli na špatném místě nebo jste v něčem odlišní, či vám mohou závidět a tak dále.

5. Převezměte zodpovědnost za svůj život

Pátý a zároveň poslední bod je ten nejtěžší, ale i nejdůležitější vůbec. Už když si řeknete onu větu „Můžu si za to sám, jsem za to odpovědný“ cítíte, že se vaše zloba vzdaluje až nakonec úplně zajde.

Po zařazení této věty do každého dne můžete pocítit tu neuvěřitelnou svobodu, kdy jednou jedinou větu dostanete vaší bytost pod kontrolu. Jako kdybyste každou větou začali nový život.

Řekněte si tuto větu za každých okolností. I když se vám bude zdát, že vám nebylo od přírody dáno více, než byste si sami přáli, řekněte si, že si za to můžete sami. Protože vy jste totiž dostali všechno! Dostali jste život a je na vás, jaký si ten život postavíte.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center