fbpx

2 dubna

5 klíčů k úspěchu podle zakladatele firmy TN Interier Tomáše Noska

0  comments

Šťastní jsou ti, kteří vědí, co chtějí dělat. Jejich práce je baví a hřeje je dobrý pocit. Když se ohlédnou, ví, že vše, co dělají, dělají dobře, s láskou, respektem a čistým svědomím. Většina z nás pracuje pro peníze, málokdo umí vydělávání peněz propojit s koníčkem. Nemusí se nutně ovšem jednat o velké firmy, v jejichž zádech stojí pan majitel s velkým P, který vše vybudoval od píky a teď už jen přemýšlí, jak vydělat více.

Někdo přijde s nápadem, jak vydělat za co nejkratší čas velký balík peněz. V překladu to znamená, moc si nezašpinit ruce. Pak tu jsou ovšem lidé, kteří se živí rukama a tím pádem vědí, jak je jejich práce náročná. Jsou to výborní leadeři, kteří si váží svých zaměstnanců, protože dokáží ocenit jejich práci. Pojďme si upřímně říci, že sehnat v dnešní době řemeslníka s dobrými referencemi je občas nadlidský úkol a pokud ho seženete, tak si za to řádně připlatíte.

I v dnešní době najdete firmy, které mají v zádech správného leadera, který přesně ví, co chce. Umí se rozhodnout, vše naplánovat, zaměstnanci mu věří a respektují ho. Nemusí to být nutně vysokoškolák, může to být „obyčejný“ truhlář s maturitou, kterého natolik bavila a baví jeho práce, že se z živnostníka stal majitel s.r.o., který má jasnou vizi, kam chce svou firmu vést.

Řeč je o Tomášovi Noskovi, který založil firmu TN Interiér. Firmu, která se zabývá výrobou kvalitního nábytku na míru. I v této sféře najdete profíky, kterým cesta za vlastní firmou trvala 15 let. Cesta dlouhá, zato plná zkušeností k nezaplacení, kontaktů, které na ulici nenajdete a hlavně výborných referencí, které dělají firmu TN Interiér firmou s velkým F. 15 let je dlouhá doba a díky takto dlouhé době má pro vás Tomáš pár tipů, jak se stát úspěšným podnikatelem.

web 1

15 let v oboru je opravdu hodně. Tome, co tě na té práci baví nejvíce?

Ono je to vlastně takové moje dítě, dalo by se říci. Baví mě na tom i komunikace s lidmi a jejich představy zhmotňovat. Práce rukama mě baví a to je i to, proč jsem v branži takovou dobu a nemám sebemenší důvod vrhat se někam jinam. Neumím si představit, že bych jen vytvářel návrhy. Je důležité pro mě vidět dobře odvedenou práci a spokojenost mých zákazníků. Tím se dá říci, že toto je první klíč k úspěchu… práce tě musí bavit.

Co ty a tvoji zaměstnanci? Většina firem ztroskotá právě na lidech, které zaměstnává.

Všichni, kteří u nás pracují, mají svou práci rádi. Dá se říci, že jsme jedna velká rodina. Jsme z oboru a musím říci, že ve svých řadách mám profesionály, kteří vědí, co dělají. To je vidět i na referencích od zákazníků, kteří se k nám vracejí nebo nás doporučují. My naší prací žijeme a to je další klíč. Musíš mít okolo sebe lidi, kteří vnímají svou práci stejně jako ty. Bez nich by to nešlo.

A co vaše vize? Je vůbec nějaká?

Určitě je. Naší vizí je firmu dotáhnout více do povědomí zákazníků a postupně ji rozšiřovat. Vybudovat třeba i další pobočku v Praze. Rádi bychom se rozrůstali. Víme, že vše nejde hned a teď aktuálně pracujeme na reklamě, která je v každém podnikání důležitá. Jsme si plně vědomi i toho, že ze začátku je potřeba investovat v rámci celé firmy. Reklama a reference jsou třetím klíčem k úspěchu. Když nejste vidět, neexistujete.

Určitě souhlasím s tím, že pokud nejste vidět, neexistujete. Co ze svých prací bys vyzdvihl? Na co jsi nejvíce pyšný?

Nejvíce jsem pyšný na celý náš kolektiv – všichni táhnou za jeden provaz a to je v dnešní době velmi důležité. V neposlední řadě jsem hrdý i sám na sebe, jelikož jsem si na začátku nevěřil, že bych zvládl vést firmu a zaměstnance. Jsem rád, že vše funguje, jak má, a moji zaměstnanci za mnou jdou a jsou spokojení. A jak říká moje žena: „Nejvíce jsem pyšný na to, že jsem si ji vzal. Určitě jsem hrdý na všechny naše práce, které jsme odvedli. Co bych vyzdvihl? To je docela těžká otázka. Co mě nejvíce těší, je práce v Národním divadle, kde jsme dělali kanceláře nebo vstupní recepci pro Allianz pojišťovnu. Sebedůvěra, čtvrtý klíč, který je zapotřebí, abyste uspěli.“

Co je nejdůležitější v podnikání a vedení firmy?

Rozhodně nesmíte usnout na vavřínech. Vezměte to jako schody. Pokud chcete vyjít až nahoru, tak také jdete krok po krůčku a stejné je to i v podnikání. Vše má svůj čas. Rozhodně je zapotřebí trpělivost, zodpovědnost, nadhled, udržet komunikaci se zákazníky a když se vám zdá, že vám na některém schodu dochází dech, nesmíte to vzdát a jít dál… Musíte rozvíjet svou firmu tak, jak rozvíjíte sebe. Nebát se a být cílevědomí… to je pátý klíč, který funguje dokonale.


Pět jednoduchých kroků, které vám pomohou posunout vaši firmu na jiný level nebo vám ulehčí start v podnikání. Nikdy to nebude jednoduché, zapotřebí je vydržet, jak vydržel Tomáš, který nedávno otevřel i showroom, kde si můžete prohlédnout práci celého týmu. TN Interier najdete v Měšicích u Prahy, na webu nebo na FB. Už jejich stránky vám napoví, že se jedná o profesionály ve svém oboru.

Nezapomeňte, že klíč k úspěchu se neschovává v penězích, ale v pěti jednoduchých bodech, které vás nic nebudou stát.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center