fbpx

2 dubna

5 klíčů k dosažení úspěšného cíle podle Martina Krause

0  comments

Každý sní o úspěšném životě, ale málokdo se zaměřuje na to, jak vůbec vypadá cesta k němu. Být šťastný není známka úspěchu, bohatství nebo čehokoliv jiného. Lze být totiž šťastným už na té cestě. Ještě lepší je, že nikdy nevíte, kam vás ta cesta posune a kde ve finále skončíte.

1. KLÍČ – HLEDEJME DOKUD NENAJDEME

Prvním klíčem je najít uvnitř svého nitra touhu po tom, co člověka baví, líbí se mu to a zajímá ho to. Právě tehdy, kdy si představí tu chvíli a cítí se šťastně, našel to, co je pro něj důležitým prvním klíčem k dosažení úspěšného cíle. Martinův příklad je podobný a jak sám říká „Nikdy jsem nemoderoval, vždy jsem byl zakřiknutým introvertem, který se hledal. Neměl jsem takřka žádné kontakty, finanční prostředky a navíc mě nikdo neznal. Ale i přesto jsem kdysi při sledování pořadu Show Jana Krause pochopil, že právě toto je to mé ONO. Bylo to mé ONO, co jsem chtěl dělat. Proto dnes moderuji vlastní M.K. SHOW.“

2. KLIČ – MILUJME TO, CO DĚLÁME A DĚLEJME TO, CO MILUJEME

Druhým klíčem je láska k tomu, co člověk dělá. Ať už se jedná o práci, nějakou činnost nebo jakýkoliv oblíbený koníček. Ve všech případech to má člověka bavit tak moc, až to začne milovat. Každý něco miluje, a proto to dělá s láskou a rád. Když to dělá s láskou a rád, tak to dělá stále. Protože to dělá rád a s láskou, rozvíjí se mu to a rozrůstá. Dokáže to dělat 24 hodin denně a stále mu to přináší ovoce. Někomu ve formě peněz, jiným zase formou kontaktů. A jak říká Martin, u něj se to stalo jeho „partnerkou“.

3. KLÍČ – TRPĚLIVOST NESE OVOCE

Výdrž je jedním z nejdůležitějších elementů. V dnešní době chce každý vše rychle a právě to je největším kamenem úrazu. Chce to trpělivost. Cesta k úspěchu je dlouhá, trnitá a ne vždy znamená cíl konec trní – překážek. Překážky člověka provází pracovním i osobním životem, proto je důležité s nimi pracovat a nevzdávat se.

Martin svých prvních šest dílů dělal zhruba pro 15 diváků. Ani v jednom z případů to nedopadlo dobře finančně, byť bylo mnohé co zlepšovat. Ovšem i přesto ho nenapadlo ani na jedinou sekundu uvažovat o ukončení show. Proč? Na každý další díl se těšil víc, než kdy dřív. „Těšil jsem se na hosty a na tu samotnou show, na diváky, na potlesk a na smích. Netrvalo to ani rok, když za mnou přišla jedna má známá obdivujíc změnu, kterou jsem si nejen já, ale i celá M.K. SHOW prošli. Všichni si zpočátku klepali na čelo a divili se, kdy už přestanu šaškovat pro sál o 15 lidech, ale po roce se dočkali změn: od plného sálu, reflektorů, velkého jeviště, až po kapelu a vlastní tým, což konec konců vypadá naprosto skvěle.“ V tu chvíli si člověk uvědomí, že to, co dělá, má pro něj obrovský smysl a pomyšlení seknout s tím je na míle daleko.

4. KLÍČ – KREATIVITA V NÁS PROBOUZÍ NOVÉ TOUHY

Nebát se zkoušet nové věci, hledat v sobě něco nového, dobrého a zjistit tak, co vše je člověk schopen dokázat, nebo kam až se může posunout. „Chtěl jsem v sobě udržet myšlenky na to, jak a za jakých podmínek jsem začínal, vážit si veškerých maličkostí a to vše do doby, kdy přijde nepatrný krok po schůdcích výš. Je důležité si pamatovat, že i nadále jsme tím, čím jsme byli, obyčejní lidé a to, že vždy někdo musí někde začít.“ Proto je i pro Martina jednou z nejdůležitějších aktivit relaxace. Když jede člověk v jednom kole, není potom tak moc efektivní a právě proto musí umět odpočívat, aby později mohl nastartovat na dalších 120 %.

5. KLÍČ – POMOC DRUHÝM NAPŘÍČ BANALITÁM

Podle Martinových slov si je jist, že stále není u cíle a přesto ještě ani neví, jak by ten daný cíl měl vůbec vypadat. Ovšem během té krátké cesty, dva a půl roku, si uvědomil jednu podstatnou věc a tou je, že často lidé řeší naprosté banality i přesto, že je na světě spousta důležitějších věcí. Pro Martina je jednou z těch důležitých věcí charitativní stránka jeho SHOW – může pomáhat lidem, kteří to skutečně potřebují.

„Myslím si, že bychom si každý během té naší dlouhé cesty měli najít pocit štěstí, užívat si ho a nemyslet jen na to, že budu šťastný až v onom cíli, kdy se dostaví finální úspěch, popularita nebo bohatství. O tom to není. Můj pocit štěstí je, když si zapnu hudbu, sednu si a jen si promítám to, co jsem si kdy prožil, nebo co prožívat jednou budu – především to pozitivní.“


Lístky na M.K. SHOW, která se uskuteční 11.11. v Praze za přítomnosti hostů, jako je Kazma nebo JK Sanchez, můžete objednávat ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center