fbpx

2 dubna

5 jednoduchých rad, jak se stát efektivnějším

0  comments

Nejvzácnější komoditou na světě je váš čas. I přes to s ním velké množství lidí nedokáže rozumně zacházet. Všichni bychom se měli učit, jak se svým časem lépe hospodařit a využívat jej naplno. Proto pro vás máme 5 typů, které by měl každý pán svého času ovládat.

Problém je, že si myslíte, že máte dost času. – Lao Tzu

Zaměřte se na výsledky

Člověk, je pozoruhodný tvor v tom, že danou práci dokáže provést za rozdílně dlouhou dobu. Pokud dáte někomu na posečení trávníku hodinu nebo 45 minut, výsledek bude stejný. Aplikujte tuto znalost na sebe. Ve skutečnosti jde o výsledek, který se snažíte dosáhnout, ne o čas strávený nad jeho řešením.

Dělejte si poznámky

Toto je velmi užitečná ráda nejen pro nekonečné zapomnětlivce. Jak řekl jednou David Allan: „Vaše hlava není na to aby, uchovávala nápady. Vaše hlava je na to, aby tvořila nápady.“ Není důvod pro to, abyste si museli pamatovat všechny věci, které je třeba dnes vyřídit. Soustřeďte se na kreativní přemýšlení a funkci „zápisník“ přenechejte opravdovému zápisníku nebo aplikaci. Navíc, se vám tímto způsobem nestane, že byste na něco zapomněli.

Neplýtvejte svým časem, zužitkujte ho do poslední vteřiny

Denně lidé promrhají obrovské množství svého času. Co je horší, většina lidí si to vůbec neuvědomuje. Sami se zamyslete nad tím, kolik času strávíte cestováním do práce, čekáním u lékaře, v řadě nebo čekáním na klienta, který má zpoždění. Většina lidí v takových situacích využívá takzvaných zabijáků času. Stejně ale většina lidí nežije život podle svých představ. Mnoho úspěšných lidí dokáže tento čas plně využít. Rychlé plánování dalšího dne nebo přečtení emailů namísto hraní her na telefonu vám dokáže v konečném důsledku ušetřit drahocenné minuty, někdy i dokonce hodiny.

Dělejte jen to, co umíte

Nejhloupější lidé, které znám, jsou ti, kteří vědí všechno. – Malcolm Forbes

Nemusíte být odborník na všechno. Pokud se snažíte zvládat všechno sami, nedosáhnete takových kvalit jako specialisté na danou oblast. Věnujte se věcem, které vám opravdu jdou. Zdokonalujte se v nich, abyste vynikali a věci mimo váš obor přenechejte odborníkům. Vždyť kdo jiný zvládne řídit lépe firmu než vy? Kdo jiný opraví rychleji váš počítač než technik?

Nekomplikujte si život

Někteří lidé mají pozoruhodnou schopnost. Dokáží zkomplikovat naprosto cokoliv. Například namazání chleba. Naučte se si život zjednodušovat, jak se jen dá. Máme kolem sebe spoustu elektroniky, která nás dokáže zastoupit v hromadě činností. Například pokud musíte každý měsíc platit určitou částku, tak si zadejte na účtu trvalý příkaz a už se s tím více nezatěžujte. Naučte se využívat všechny aplikace, které nám mohou usnadnit život.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center