fbpx

2 dubna

5 inspirativních citátů, které z vás učiní lepší podnikatele

0  comments

Ať už právě teď začínáte svou podnikatelskou výpravu nebo vlastníte několik úspěšných startupů, tak každý podnikatel potřebuje alespoň malé množství inspirace teď i později, která mu pomůže posunout se blíže ke svým cílům či jich také dosáhnout.

Jako podnikatel moc dobře vím, že nejlepší způsob, jak se učit a růst, je inspirovat se právě u lidí, kteří už se dostali tam, kam chci i já. Zde je 5 myšlenek úspěšných podnikatelů, které vás posunou dál:

1. „Pokud je něco natolik důležité, i když jsou naděje proti vám, přesto byste to měli udělat.“

Nikdy nebyla řečena pravdivější slova než jsou tato. Zasloužil se o ně Elon Mask, světový inovátor, průkopník a jeden z nejúspěšnějších podnikatelů 21. století.

Pokud je váš podnikatelský záměr nebo produkt natolik důležitý, pak nenechte nic, žádnou překážku stát vám v cestě. Podobné myšlení sdílí i další podnikatelé, jako je Mark Zuckerberg, zakladatel a generální ředitel sociální sítě Facebook. Kdysi právě on řekl: „Největším rizikem je nepodstoupit žádné riziko. Ve světě, který se mění velmi rychle, je jediná strategie zaručující selhání a to neriskovat vůbec.“

Nevzdávejte se tak snadno něčeho jen proto, že jsou určité šance a naděje proti vám. Koneckonců velké věci pocházejí z velkých rizik – zejména u podnikatelů.

2. „Nejlepší způsob, jak se něco naučit, je dělání.“

O tuto myšlenku se zasloužil Richard Branson, významný obchodní magnát, investor a filantrop. Někdy je nejlepší způsob, jak se něco naučit, namočit si nohy, ne zůstat na suchu. To platí zejména pro lidi, kteří chtějí založit vlastní podnikání. Spousta začínajících podnikatelů na začátku nemá tušení, jak kupříkladu navrhnout webové stránky nebo mobilní aplikaci z marketingového hlediska, aby úspěšně prezentovali sebe a své podnikání. Ovšem jediný způsob, jak se to naučit, je prostě danou věc udělat.

Jděte do toho po hlavě, zjistěte si vše, co jen můžete a co dokáže pohánět vaše podnikání kupředu. Skutečně úspěšný podnikatel si uvědomuje, že je vždy prostor pro růst, učení a zlepšování se.

3. „Pokud přestanete jít za svými sny, přestanete žít.“

Tuto myšlenku snad nelze popsat lépe, než to udělal Malcolm Forbes. Jako podnikatel pokud přestanete snít, pak přestanete žít.

Dokonce i po všech vašich vysněných a úspěšně vybudovaných značkách nebo podnikáních přichází chvíle, kdy nesmíte přestat snít o tom, co vlastně dál. I Steve Jobs měl sen, jak změnit počítačový svět, ale počítače nebyly to jediné, u čeho jeho společnost Apple zůstala. Chtělo to svůj čas a po dosažení jednoho snu pokračoval na dalším.

Totiž vždy hledejte další způsoby jak inovovat a neustále se zlepšovat. Koneckonců kořenem každého podnikatelského úspěchu je sen.

4. „Jsem přesvědčen o tom, že polovina toho, co odděluje úspěšné podnikatele od neúspěšných, je čistá vytrvalost.“

Jak ke konci svého života Steve Jobs pravil, vytrvalost je právě to, co odděluje úspěšné podnikatele od neúspěšných. Pokud existuje jediná rada, kterou bych dal každému začínajícímu podnikateli, zvykněte si na slovo „ne“, dělání chyb a co je nejdůležitější, když chcete jít vpřed, tak i navzdory každému selhání.

Ne každý bude dobře reagovat na váš podnikatelský nápad. Každá zainteresovaná osoba bude váhat, jak investovat dál. Ale nikdy nedopusťte, abyste byli odrazeni negativitou ostatních, dokud nepřijde ona chvíle, kdy uslyšíte své „ano“, na které tolik čekáte.

Kdyby se Walt Disney vzdal příliš brzy, když byl jeho koncept parku odmítnut na 302krát, nebyl by dnes žádný Disneyland.

5. „Obklopte se lidmi, kteří vám pomohou stoupat výš.“

Nebylo by to ono, kdyby zde nezazněla i milovaná Oprah Winfrey. Neexistuje snad žádný lepší způsob, než se obklopit právě lidmi, kteří chtějí růst jako vy, a pomohou vám jít kupředu. Klíčem úspěšného podnikání je, když partneři sdílí stejnou vizi a poslání. Jsou to lidé, kteří vás budou povzbuzovat a inspirovat napříč vaší cestou k úspěchu.

Pokud existuje jedna hlavní věc, kterou mají tito lidé společnou – kromě svého tahu na branku – je to ta, že umí inspirovat své okolí. A každý velký podnikatel potřebuje jednou za čas dávku inspirace.

Který z těchto citátů s vámi rezonuje nejvíce? Podělte se s námi v komentářích.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center