fbpx

2 dubna

5 hříchů, kterých se dopouští naše společnost a možná i vy sami

0  comments

Jako nový redaktor SÚ jsem se hned vrhl na téma, které se zcela normálně děje v našem životě. Plno lidí si myslí, že si budou připadat jako největší ,,frajeři“ na světě, když myslí jen na sebe a ostatní už jim jsou ukradení. Ani z daleka to tak není. Opravdový frajer myslí na druhé, pomáhá starším a v žádném případě neuráží svoji drahou polovičku. A toto je jen špetka z těchto dobrých činů.

Zde je k nalezení pár bodů, kterých se dopouští naše společnost. Určitě se aspoň v jednom shodneme. Určitě bychom jich našli více, ale tyto se zdají být asi nejpodstatnější.

1. HŘÍCH – Závist

Největší problémy českého národa spočívají v plno věcech. Asi největší problém je, že většina je strašně závistivá. Někdy se dokonce i zdá, že se v tom předhání, komu mají závidět více. Proto jsou úspěšní tolik kritizováni. Když uvidí chlapíka v BMW, hned se na něj dívají skrz prsty. Jenomže ti, kdo se na něj tak dívají, jsou i oni úspěšní? Ani například neví, jak moc si na to BMW museli šetřit, co všechno je to muselo stát. Většinou to jsou lidi, kteří jsou v mrtvém bodě, nechtějí se stále rozvíjet, vzdělávat… Prostě většinou ztratili život a jen závidí těm, kteří doopravdy vydrželi a makali.

Strašně rádi se vymlouvají na to, že na to nemají školu, nechce se jim, že za to může doba a jiné… Mají tyto hospodské řeči a další takové. A co takhle zkusit změnit názor a přát jim to? Přát jim to auto…to všechno. Zkuste to. A bude Vám přáno též. Hned je to jiná změna. Uvidíte, že bude hned přáno i vám ke všem vašim dobrým činům. Jistěže výjimky jsou. Když třeba někdo zdědí nějakou částku a chová se, jako by mu patřil celý svět. Takoví lidé by se měli hned změnit.

Související článek: 37 citátů pro interakci s toxickými lidmi

2. HŘÍCH – Všichni jdou ve stádě

Úspěch je velmi tvrdá cesta. Proto je jít s davem tak lehké. Všichni jdou po vyšlapané cestě stejným proudem a ví, že tak budou mít jistotu. Nevadí jim to a je jim tak lépe. My, kteří si zvolíme svoji vlastní cestu a nejdeme se stádem, jsme hned terčem posměchu davu. Jsou lidé, kteří se slepě vydají svojí vlastní cestou, a po nějakém čase jim přestane fungovat ten hnací motor, který mají v sobě. Nečekali, že to bude takový nátlak a skončí zpět v davu. Velice tvrdá porážka.

A pak je tu druhá skupina, ti, kteří stále chtějí, aby jim ten hnací motor jel nonstop, a udělají pro to maximum, které je v jejich silách. Vy, kteří máte takovou osobnost, najděte si to, co vás motivuje. A to hodně rychle. Pro někoho to může být žena, pro někoho rodina, touha po úspěchu, víra a plno dalšího. Hlavně nic nedělejte ze závisti. Ani nevíte, kolik lidí svůj boj už vzdalo, a přitom měli někdy i velice geniální nápady.

Jen je potřeba si stále obdělávat ten svůj hnací motor, abyste těm v davu ukázali, že jste to doopravdy dokázali. Stále si jít za svým snem, což je dnes velký problém lidí. Každý, komu se jen trošku chce, by dokázal neskutečné věci.

Zde jsou nejčastější problémy, proč si lidé nejdou za svým snem:

  • Jsou příliš líní na to, aby se jim do toho chtělo, a nakonec budou jen závidět těm, kteří to dokázali za ně.
  • Odrazení od okolí. Rodina, kamarádi a jiní jim říkají, že na nemají a oni se přiklání k jejich názorům. Lidi, mějte každý svoji hlavu a uvažujte podle sebe. Řiďte se jen tím, co vám říká vaše jádro – srdce. Kritizovat vás budou lidi tak či tak. Je to velký hec. Dokázat jim, že budete lepší než oni a vydáte se vlastní cestou.
  • Nevěří si. A tak se radši přidají k davu, i když to ani nezkusí. Lidi, makejte, makejte a hodně tvrdě, pokud doopravdy chcete něco dokázat. Není to jednoduché, ani z daleka vůbec. Takže na této cestě vůbec nepočítejte s jednoduchostí, ale pouze s těžkým břemenem, že jste podle davu „jiní“. Dav vás bude vždy stahovat dolů, časem, když se dostanete výš a výš, tím víc vás budou stahovat za nimi. Nenechte se… nenechte. Stále si jděte za svým snem, ale berte v uvážení vše, co se vám kolem toho naskytne.
3. HŘÍCH – Málo gentlemantského postoje

Každý správný muž by měl být gentleman. U mladých lidí toto velmi chybí. Myslí si, že když uráží důchodce, tak jim patří celý svět. To stejné platí i o jejich drahých polovičkách. Dnes se to děje všude, že muž začne na holku řvát, že je neschopná a kdovíco dalšího. Myslí si, že když svoji holku setře před kamarády, tak je největší frajer. Později jsou o samotě a on se jí strašně omlouvá, že to tak nemyslel a hraje akorát pěkné divadlo. Jenže takto se muž k ženě chovat nemá! Muž má stále svoji ženu vznášet výš a výš. Chránit ji, být na ni doopravdy hrdý, že ji má. Ale zase on je muž. On rozhoduje a vede ji.

Správný muž nikdy nezvedne na svoji ženu hlas a už v žádném případě ruku! Problémy s ní řeší jasně, stručně a bez zvýšeného hlasu. Když něco pokazí jeho vinou, nestydí se omluvit. To alespoň znamená, že je pro ni cennější než jeho ego. Zkuste ženě podržet dveře, otevřít jí dveře od auta, pomoct do kabátu… hned uvidíte, jak to neskutečně ocení. Toto dělá opravdového gentlemana. A i to můžete dělat starým lidem. Ať je stále vidět, že muži jsou gentlemani a mají stále úctu k ženám a starým lidem. Být gentleman je další základ úspěchu.

Související článek: Podnikatel gentleman, aneb muž s velkým M. Část I.

4. HŘÍCH – Nevzdělanost

I to je velký problém. Vzdělanost lidí je vždy velká pýcha národa. Plno lidí se nechce dobrovolně vzdělávat. To znamená konec života od doby, kdy si tohle řekli. Vzdělanější lidé, kteří mají svoji vlastní hlavu, dokáží kolikrát mnohem více. Nezáleží na tom, jestli mají vysokou školu nebo ne, záleží na znalostech, jestli s nimi dokážou dobře naložit. Jenže samostudium je kolikrát hodně podceňované. Ve školách se dnes učí už jen zastaralé než aktuální věci. Ve škole vás akorát naučí, jak jít perfektně se stádem. Komu se to líbí, ať si jde, komu ne, tak ihned pryč.

Jestli chcete vynikat ve své práci, tak je potřeba se stále přiučovat, vzdělávat se s novými technologiemi, umět to správně prodat a mnoho dalšího. Proč třeba lidé, kteří chodí x let do práce, si stěžují, že jsou na stejném místě a kariérně nejdou dál, proč? Protože se už nevzdělávají více ve svém oboru, práci nebo osobním životě. Každý svého štěstí strůjce. Makejte všichni, ať něco dokážete.

5. HŘÍCH – Nedůvěra

Nikdo tu nikomu nevěří. V hodně případech lidé nevěří ani sami sobě. Toto je další velký problém. Když člověk nevěří ani sám sobě, žije potom alespoň z půlky naplno? Řekli bychom, že vůbec. Každý v něco věřte. Ať sám v sebe, v pravdu, v Boha, v dobré konce… prostě v něco. Když se podíváme na naše okolní státy (Německo, Rakousko, Polsko), tyto státy také v něco věří. Nezdá se Vám, že se mají o něco líp?  Ve víře je totiž schovaná neskutečná síla.

Pokud se v nějakém z těchto bodů nalézáte, tak je třeba změna. Aspoň se o to pokusit. Aneb jak se říká ,,Změna je život!“


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center