fbpx

2 dubna

5 esencí mentálně silných lidí, které aplikují pro svůj štastný život

0  comments

Fyzická síla je užitečná, ale mentální je ještě užitečnější. Především lidé, kteří chtějí něco dosáhnout, potřebují „vytrénovat“ svou mentalitu tak, aby byli silní a odolní především z psychické stránky. Je velmi náročné dosáhnout úspěchu například v pracovní oblasti a zároveň mít vyrovnané ostatní oblasti v životě. Vytvoření „směsi esencí“, která při jejím použití dovede každého člověka k šťastnému životu, je velmi náročný a složitý úkol. Mentálně silní lidé se snaží vytvořit harmonii v každé oblasti života. Vědí, že jedna bez druhé může stagnovat a později i upadnout. Tito lidé spravují a udržují zdravé návyky. Zvládají své emoce, myšlenky a chování. Uplatňují je tak, aby na cestě k dosažení cílů měli úspěch. Tento úspěch nepředstavuje milionový bankovní účet, luxusní auta, domy nebo dovolené vícekrát do roka. Konečným vyjádřením tohoto úspěchu je naplno žít šťastný život.

Lidé jsou většinou natolik šťastní, jak se sami rozhodnou být. – Abraham Lincoln

Esence, jenž do svého života přimíchávají mentálně silní a úspěšní lidé vám mohou pomoci, abyste se i vy stali jedněmi z nich. Je jen na vás, jaký život budete nakonec chtít žít.

1. Jsou ochotni podstoupit větší riziko, aby získali vyšší výnos

Mentálně silní lidé by nezískali úspěšnou kariéru nebo prosperující vztah, pokud by vše vkládali na jistotu. Riskují! Nemají strach, protože nad tím nemají čas přemýšlet. Pokud se mozek zabývá aktivní činností, nebude se zabývat obavami. Mozek nedokáže přemýšlet nad dvěma věcmi najednou. Tito lidé nedovolují ostatním, aby je ovládali. Nedávají jim nad sebou moc. Mají kontrolu nad svými emocemi a rozhodují o tom, jak se zachovat a plně si uvědomují svoji odpovědnost. Klíč od vlastního štěstí nikdy nevkládají do kapsy někoho jiného.

Pokud chcete být šťastní, stanovte si cíl, který bude usměrňovat vaše myšlenky, uvolní vaši energii a bude podněcovat vaše naděje. – Andrew Carnegie

2. „Investují“ do fondu správných přátel

Přátelství je asi největší podpůrný systém na světě. Úspěšní a mentálně silní lidé si pokaždé najdou čas pro jeho rozvoj. Nic se nevyrovná dobrým vztahům s přáteli. Představuje to pro ně mimořádný benefit. Skuteční přátelé jsou báječní lidé, kteří o nás vědí všechno. Stojí při nás nejen v těch dobrých, ale především v těch špatných životních situacích. A to je ta práva hodnota, kterou vám mohou nabídnout pouze skuteční přátelé.

Mentálně silní lidé, umí rozlišit opravdové přátele od těch příležitostných. Vědí, že své vlastní bohatství mohou zvýšit smysluplným investováním do emocionálních růstových fondů jiných lidí. Uvědomují si, že takto zároveň investují i ​​do těch svých.

Nikdy nedovol, aby se pro tebe stal někdo prioritou, pokud si ty pro něj jen jednou z možností. – Mark Twain

3. Nebojí se být sami

Dalším znakem mentální síly je schopnost být sám. Tito lidé se nebojí ticha. Neobávají se zůstat o samotě a v tichosti, kde mají možnost naslouchat jen vlastním myšlenkám. Tímto způsobem si vytváří prostor a objevují tak něco nového. Neustále se zlepšují a zdokonalují, aby dosáhli svých cílů a především úspěchu. Posouvání hranic znalostí pro ně představuje nutnou podmínku přežití v dnešní rychle se měnící době. Užívají si chvíle být sami se sebou a nejsou závislí na přítomnosti a rozptýlení ostatních. Jsou šťastní i sami, protože dokáží zhodnotit vlastní priority.

Cokoliv se učíš, se učíš pro sebe. – Gaius Titus Petronius

4. Drží si postoj vítěze

Vědí, že změny jsou v životě nevyhnutelné. Vítají pozitivní ale i ty negativní změny. V každé situaci drží postoj vítěze. Nesoustředí se na problémy. Neplýtvají svými silami na skutečnostech, které neovlivní. Uvědomují si, že někdy mohou ovlivnit jen jedinou věc. A právě ta může být rozhodující.

Člověka ani tak nezraňuje to, co se mu stane, ale to jaký má k tomu postoj. – Michel de Montaigne

5. Neočekávají okamžité výsledky

Pro každý živý organismus je přirozená aktivita. Maximální pohodlí je nesmírně důležité a příjemné, ale od určitého momentu může více škodit než prosperovat. Pokaždé, když se mentálně silní lidé o něco snaží, ať už jde o zlepšení svého zdraví nebo třeba rozjíždění podniku, neočekávají okamžité výsledky. Pracují na tom, jak nejlépe umí a chápou, že opravdová změna potřebuje čas.

Akce je vždy lepší než vyčkávání. Úspěšní lidé jsou stále připraveni na něco nového. Vědí, že kdykoli mohou zkorigovat kurz a doladit to, co se jim na začátku nepodařilo. – Harv Eker

Je pravdou, že každý z nás má v životě nějaký těžký úděl, něco s čím bojuje. To je právě to, co musíme překonat, abychom se posunuli dál. Jsme stvořeni, abychom rostli. Náš mozek se nedokáže učit z úspěchů, protože tehdy je nejlepší každý. Dokáže se učit z neúspěchu, jelikož právě tehdy se každý zachová jinak a ukáže svou „pravou“ tvář. Pokud nás něco nutí být lepšími a když dokážeme opustit zónu komfortu, právě tehdy rosteme. Snažte se v sobě najít odpověď na otázku: Co vlastně v životě chci dokázat? Mozek vám pomůže najít cestu. Cestu, po níž mentálně silní lidé kráčejí s lehkostí a užívají si krásný a smysluplný život.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center