fbpx

4 července

5 důvodů, proč mě CrossFit dělá úspěšnějším

CrossFit je sport, do kterého jsem se do jisté míry zamiloval. Našel jsem díky němu nový životní směr. Co vám ke CrossFitu mohu říci? Nedá se srovnávat s klasickým cvičením v posilovně. CrossFit je komplexní cvičení celého těla s prvky atletiky, vzpírání, gymnastiky a mnoho dalšího. Je to sport, kde je neustále co zlepšovat. A o to především jde! Nikdy vás nezačne nudit. Pohltí vás a nemůžete jednoduše přestat.

A stejně tak je tomu i v životě.

Zdroj: https://www.crossfitsantamonica.com/

1) Heslo: It’s all about the community“

Základní věc, kterou je třeba zmínit hned na začátku je to, že v CrossFitu není nikdy nikdo sám. Přesně tak funguje Crossfit Plzeň. V našem gymu lidé chápou, že každý musí nějak začít. Že smát se obéznímu člověku v tělocvičně, je jako smát se nemocnému v nemocnici. Sám jsem začal cvičit v CrossFit Plzeň v září roku 2016, kdy jsem ani nevěděl, co je to udělat dřep.  Díky skvělé partě přátel, a zvláště díky trenérům, chodím nyní cvičit téměř každý den. Podpora, kterou zde člověk pocítí se nedá ani slovy vyjádřit, to se prostě musí zažít.

2) Vytrvalost

Podpory od nových přátel a trenérů se člověku dostává nejen v začátcích, ale i v průběhu zdokonalování se a při zlepšování výsledků. Hlavní je se nevzdat! CrossFit naučí vytrvalosti a schopnosti nevzdat se po prvním neúspěchu. To jsou vlastnosti, které jsou velice důležité především v osobním životě. Při snaze dosáhnout vyšších cílů, ať už ve studiu či pracovních záležitostech, to ani jinak nejde. Po dobu svého studia na právnické fakultě jsem se několikrát dostal do situace, kterou by jiní vzdali bez snahy zabojovat o své přesvědčení, ale to nebyl a doufám nikdy v budoucnu nebude můj problém. Úspěchem pro mě bylo získání práce v advokátní kanceláři, kde mohu zdokonalovat své schopnosti.

3) Viditelné výsledky

Jak už bylo řečeno CrossFit nabízí nepřeberné množství aktivit, které mohou být cílené na hubnutí, tvarování postavy, nárůst svalové hmoty a celkové zlepšení fyzické kondice. Pokud jste jeden z těch, kdo není jakkoliv spokojen se svou postavou či svalovou výbavou, čeká zde CrossFit Plzeň právě na vás. Pod touto záminkou jsem před rokem a půl hledal místo, kde bych na sobě mohl pod zkušeným vedením zapracovat a našel jsem podle mě to nejlepší, co šlo. Ať už zmíněné skvělé lidi s výborný přístupem nebo hlavně efektivní formu tréninku, která mi pomohla zhubnout za necelý rok a půl 25 kg. Na CrossFitu pracujeme v rámci připravených lekcí, jak se svou vlastní váhou, tak s velkým výběrem cvičebních pomůcek, ale i strojů.

Léto je sice ještě daleko, ale s formováním postavy se dá začít hned. I v životě platí, že štěstí přeje připraveným.

Zdroj: http://www.crossfitbecc.com/

4) Zlepšení psychiky

Kromě místa, kde se maká na vysněné postavě je CrossFit Plzeň také místem pro odreagování a oproštění se od každodenních starostí. Každý si může v klidu srovnat myšlenky přesto, že tělo jede na plné obrátky. Osobně si nedokáži představit lepší start do nového dne než pořádný ranní trénink.

Ke zvýšení sebevědomí napomáhá fakt, že i ti jedinci, kteří se ze začátku jevili jako slabší, zvládnou postupem času technicky náročnější prvky a jejich výsledky jsou trénink od tréninku lepší.

K mé cestě za úspěchem neodmyslitelně patří mnoho stresu. Snažím se jej zvládat co nejlépe, ale ne vždy se mi to dařilo tak, jak bych si představoval. I k tomu mi CrossFit dopomohl. Vedle zvládání stresu je to dobrý prostředek pro zmírnění výbušnosti a též má vliv na ovládání emocí.

5) Změření sil

Když už se člověk cítí dostatečně připraven je na čase poměřit síly s ostatními sportovci. Nejsem si úplně jistý, zda ten správný čas nastal přímo u mě, ale i tak se účastním několika nejen CrossFitových soutěží, kde se vždy přiučím něco nového od těch nejlepších. Na začátku svého trénování mě nikdy nenapadlo, že bych se mohl účastnit závodů a soutěží, jako například Predátor, Gladiátor, Sparťan a mnoho dalších. Na každých závodech je patrné mírné zlepšení a posouvání mých výkonů k lepším příčkám. Nyní se společně s pár přáteli připravujeme na kvalifikaci CrossFit závodů do Říma a čeká nás spousta dřiny. V týmu však není žádný cíl nemožný. Když si jdete za tím, co opravdu chcete, máte velikou šanci uspět. Kdo nic nezkusí, nic nezíská.

S CrossFitem můj život nabral nový směr. Stal se mým koníčkem, zábavou a z části i vášní. Stejně tak to jistě vnímají i hlavní trenéři v CrossFit Plzeň Martin Šimek a Lucka Fuňková, kterým patří obrovské poděkování za to, co pro nás všechny dělají a mé osobní poděkování za to, že mi pomohli dostat se tam, kde jsem. Stejně tak poděkování patří i trenérům Martinovi Balíkovi a Ondrovi Svobodovi.

Věřím, že v CrossFitu si každý najde to svoje a pokud ne, vždycky je možnost začít třeba rybařit.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center