fbpx

2 dubna

5 důvodů, proč je důležité neustále navazovat kontakty

0  comments

Ať už jste extrovert či introvert, poznávání nových lidí byste se rozhodně vyhýbat neměli. Každý z nás chce totiž žít život plný dobrodružství a zážitků, chce se smát se svými přáteli a vědět, že ve špatných dnech se bude mít na koho obrátit.

Možná si říkáte: „Ale já mám dobré přátele, mám skvělého partnera, nepotřebuji se tedy s nikým seznamovat.“. Ale poznávání nových jedinců přece neznamená, že musíte obměnit všechny lidi ve svém životě.

Podíváme se tedy podrobněji na to, proč je dobré se cizím lidem nevyhýbat a naopak se s nimi seznamovat.


  1. Spolupráce

Jste podnikatel? Hledáte nového schopného zaměstnance či nového parťáka pro rozjezd nového projektu? Nebo jste sami zaměstnancem, ale rádi byste získali větší rozhled a případné nabídky na nové, lepší zaměstnání? Většinou ty nejlepší příležitosti vznikají právě touto cestou.

  1. Přátelé

Určitě více než většina z nás má minimálně jednoho velmi dobrého přítele. To ale přece neznamená, že přátel nemůžete mít více.

Chybí vám parta, se kterou byste podnikali různé aktivity? Rádi byste vyrazili pod stan, na vodu nebo podnikli nějaký celodenní výlet, ale chybí vám lidé, se kterými byste své nápady realizovali a zároveň si při tom výborně poklábosili a navzájem si svěřili své starosti, načež by vám veselá tlupa lidí pomohla se uvolnit a přivedla zcela na jiné myšlenky?

  1. Partnerství

Asi slýcháte ve svém okolí často od nezadaných řeči typu „Mě nikdo nechce.“. Proč to ale říkají? Je to skutečně pravda? Většinou tito lidé jsou zavření ve svých domovech, které střídají s prací. Pohybují se neustále mezi stejnými lidmi a mají tedy minimální šanci něco ve svém životě změnit. Občas je tomu třeba trochu napomoci a vyrazit do města. Udělat si výlet s přáteli nebo absolvovat nějaký seminář či se účastnit zajímavé akce.

Baví vás auta? Proč si neudělat výlet na nějakou výstavu či rallye nebo tunningový sraz? Na takových akcích se seznamuje úplně nejlépe, protože máte s těmi lidmi, kteří podnikli stejný výlet jako vy, minimálně jednu věc společnou!

  1. Impuls ke změně

Stalo se vám někdy, že jste poznali nového člověka a nějakým způsobem jste ho obdivovali či mu dokonce záviděli? Co ten člověk měl oproti vám navíc? Co bylo TÍM, co vás na něm zaujalo? Byly to peníze? Smysl pro humor? Odhodlanost a ambice? Ale proč takový zvláštní pocit? Nejspíš proto, že sami byste chtěli být tam, kde on. Chtěli byste uvažovat jako on, mít tolik peněz, co má on. Ale víte co? Už jen uvědomění si této skutečnosti je opravdovým impulsem pro změnu.

Možná jste až doposud byli se svým životem naprosto spokojeni. Možná jste neměli potřebu něco měnit. Ale najednou jste zjistili, že chce víc. Že máte na víc. To je naprosto normální, ale málokdo se do skutečné změny pustí. Pokud ten člověk má něco, co vy nemáte a co chcete, nebojte se ho poprosit o radu. Zeptejte se na jeho cestu a projevte zájem. Rozhodně vás neodmítne!

  1. Komunikace

Nikdy není na škodu se zlepšovat v ústním projevu.

Naučit se s lidmi jednat. Seberealizace bývá často celoživotním procesem a právě komunikací a seznamováním ji posilujete. Komunikace mezi lidmi je také velmi důležitá v obchodování. Pokud přemýšlíte o práci obchodního zástupce nebo dokonce už jím jste, měla by být komunikace s novými lidmi pro vás denním chlebem. Učíte se, jak rozpoznávat potřeby druhých. Učíte se vnímat toho druhého, naslouchat mu, ale také dokážete člověka odhadnout.

Vyhýbat se seznamování v podstatě znamená okrádat sebe samotného. Ačkoli se někdy může zdát, že Vám seznámení může naopak mnohé vzít (nešťastná láska, falešní přátelé), opak je pravdou. Minimálně získáte zkušenosti. A právě ty mají nevyčíslitelnou hodnotu!


banner_zvyhodnene_predplatne_1280
stačí kliknout na dárek


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center