fbpx

2 dubna

4 způsoby života dnešních generací

0  comments

Než začnete pokračovat v četbě tohoto článku, pokuste se definovat svůj vlastní život. Položte si otázky typu: Jsem v životě šťastný/á? Jsem spokojený/á s tím, co mám? Mám dostatek finančních prostředků? Pociťuji vztek a závist, když vidím úspěšného člověka?

Sepsal jsem základní dělení dnešních generací, dle mého názoru jde do těchto skupin zařadit každý, dokonce i vy. Zamyslete se nad všemi body a zkuste se do některé skupiny zařadit. Možná budete na rozhraní více skupin, to každopádně nevadí. Berte toto dělení jen jako jakési ujasnění si toho, jak žijete. Jste-li šťastní, berte tento článek jako potvrzení toho, že žijete spokojeným životem.

Člověk bývá šťastný tehdy, když je spokojený sám se sebou, se svým svědomím a s tím, co dělá.

Pokud šťastní nejste, zamyslete se nad sebou, pokuste se změnit svůj život a začněte žít tak, jak byste sami chtěli. Žijete svůj život, máte své cíle a touhy. Opusťte komfortní zónu a nebojte se zkusit něco nového.

Všichni se narodíme jako originál, ale někteří umřou jako něčí kopie.

1. Život ve strachu a nejistotě

Bojíte se smrti, neúspěchu nebo toho, co vám na vaše názory a nápady řeknou lidé ve vašem okolí? Žijete život ve finanční nejistotě a bojíte se to změnit? Neustále hledáte výmluvy, proč něco nemůžete udělat a zkusit? Pokud ano, tak jste velmi negativní a pesimistický člověk.

Lidem, kteří žijí tímto životem, většinou ani nedochází, že každý máme pouze omezený čas. Spousta těchto lidí se naučila žít život bez cílů. V minulosti možná cíle měli, ale bohužel se jich po několika klopýtnutích vzdali.

Možná vám tento způsob života vyhovuje, ale zeptejte se sami sebe: Nebudu toho časem litovat? V prvé řadě byste se neměli snažit ovlivňovat ostatní. Pokud jste rodič dítěte, snažte se mu dávat prostor a neovlivňovat jej. Dříve či později se stejně setkáte s odporem. Vaše dítě nebude chtít žít jako vy. Chování v období puberty je v tomto ohledu dobrá věc.

2. Život ve vzteku a nespokojenosti

Při tomto bodu si pokaždé vzpomenu na film Vlk z Wall Streetu. Vybavím si otce Jordana Belforta, který byl velmi nespokojený a dokázal ho rozčílit i zvonící telefon. Možná jste film viděli a vybavíte si jeho způsob života.

Život v této skupině je asi nejhorší ze všech. Těmto lidem se horko těžko pomáhá, obzvláště pokud jde o extrémy, jako byl otec Jordama Belforta. To ovšem neznamená, že to nejde.

Jedna z věcí, která má velký význam na toto chování je televize a jakékoliv bulváry. Spousta z vás ví, o čem mluvím. Pokud si večer pustíte televizi nic jiného než vraždy, autonehody, korupce a krádeže neuvidíte. Tyto zprávy jsou stavěné tak, že vás ze začátků rozčílí, poté vás vystraší a následně vám na uklidnění pustí nějaké video se zvířátky. Nerad bych zabíhal do nějakých rad. O těch bude řeč v následujícím týdnu, ale pokud chcete žít spokojený život bez vzteku, nedívejte se na televizi. Minimálně na večerní „černé kroniky“. Pokud se chcete dozvědět nějaké novinky, jděte na internet a vyhledejte si to, co vás zajímá a co vás může nějak obohatit. Vraždy a autonehody vám v tomto ohledu příliš nepomohou.

3. Život ve spokojenosti ovšem bez radosti

Máte už finanční zázemí, dosáhli jste všeho, co jste chtěli, ale ve vašem životě něco chybí? Nenašli jste smysl života a přijde vám, že jsou vám vydělané peníze k ničemu? Problémem u těchto lidí je to, že si v průběhu „honby za penězi“ nestanovovali další cíle a neměli nějakou pořádnou vizi.

Ještě před tím, než jsem se stal redaktorem Světa Úspěšných, měl jsem ve svém seznamu cílů bod: Chci předávat své myšlenky, názory a nápady ostatním lidem, ať už formou článků nebo prezentací. Musím uznat, že na seznamy mám vážně úchylku, ale to teď není podstatné. Požádal jsem o místo redaktora a dostal ho. Hned v ten den jsem si stanovil další cíl: Stát se šéfredaktorem. A jak to dopadlo? Za 20 dní jsem se jím stal. A takto to pokračovalo. Co bylo a bude dál, vám neřeknu, to se dozvíte časem.

Podstatné je, že jsem se nespokojil s pozicí redaktora a neustále jsem pracoval na tom, abych se posunoval dál. Tento typ lidí s tím má často problém. Spokojí se s tím, co mají a dále se nerozvíjí. Pokud už jste opravdu úspěšní, nemusíte se rozvíjet pracovně, věnujte se charitě nebo cestujte po světe. Sami dobře víte, co vám přináší radost.

4. Život v radosti a spokojenosti

Nemáte příliš společného s předchozími body? Žijete přesně tak, jak chcete a rozhodli jste se, že to tak bude i nadále? Gratuluji vám! Do této pomyslné skupiny lidí chtěl patřit v životě každý. Všichni to chtěli, bohužel pro některé to bylo příliš náročné a raději se vzdali. Nevěste hlavu, všechno se dá změnit!

Rád se seznamuji s novými lidmi, především s těmi, co mi mohou dát nějakou radu do života nebo předat pozitivní náladu. To stejné dělejte i vy. Vyhledávejte tento typ lidí, bavte se s nimi a snažte se pochopit jejich uvažování. Možná v této skupině najdete i svého životního mentora, který vám pomůže dopracovat se až sem.

Na jedno si ale dejte pozor. Nesnažte se žít naprosto stejný život. Máte svou vlastní hlavu a své vlastní tužby a potřeby.

Všichni se narodíme jako originál, ale někteří umřou jako něčí kopie.

V tomto článku jsem roztřídil životy dnešních generací do 4 skupin. Myslím si, že další skupiny neexistují. Možná jste na pomezí několika skupin, to samozřejmě nevadí. Příště si povíme, jak se propracovat až k bodu číslo 4. To je snem snad každého, a pokud ne, tak určitě někdy bylo.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center