fbpx

2 dubna

4 způsoby jak vydělat na Bitcoinu

0  comments

Bitcoin za letošní rok navýšil svou hodnotu o 2000 %. Komu by se nelíbilo za rok zvýšit hodnotu svých úspor dvacetkrát. Většina z nás ani netuší, jak vůbec se dá s Bitcoinem peníze vydělat. Dnes se podíváme na 4 způsoby, jak můžete v prostředí krypto měn získat peníze.

Zdroj: www.securecdn.pymnts.com
Zdroj: www.securecdn.pymnts.com

Co to vůbec je?

Krypto měny se objevil již v roce 2010, kdy původní myšlenka byla nahrazení současného systému peněz virtuální měnou. Tato myšlenka se začala stále více lidem líbit a tak si Bitcoin začali pořizovat. V prvních chvílích se cena pohybovala okolo 2 USD. Jelikož se jedná o trhem řízený instrument, který je množstevně omezený, se cena začala zvyšovat s tím, jak vzrůstala poptávka. Z původních pár dolarů za kus se vyšplhala cena na dnešní hranici 16 000 USD. Tento silný nárůst vytvořil mnoho milionářů po celém světě.

Zdroj: www.diit.cz
Zdroj: www.diit.cz

Jak vydělat na Bitcoinové vlně?

  1. Investice do Bitcoinu

První způsob, jak lze na tomto instrumentu vydělat, je jednoduchý nákup a následné držení po určitou dobu. Pokud se chystáte investovat, bavíme se o období jednoho roku a delší. Tím jak narůstá na hodnotě, budou se i vaše prostředky zhodnocovat. Výhodou je, že nemusíte kupovat celé celky. Můžete tedy investovat i například 2 000 českých korun a nakoupit si tak jen malý podíl měny.

  1. Spekulace

Podobné první možnosti je spekulace. Rozdíl mezi nimi je doba držení Bitcoinu. Pokud investujete, držíte své prostředky minimálně rok. Oproti spekulaci, kdy sledujete pohyby cen a své pozice můžete držet i jen několik minut. Díky rychlým pohybům trhů je možné vydělat tímto způsob velké peníze během několika málo chvil. Tato metoda vyžaduje již více znalostí a také větší časovou náročnost.

  1. Těžba Bitcoinu

Rozdíl mezi běžnou hotovostí a krypto měnami je, že si je můžete legálně vytvořit, na rozdíl od hotovosti. Pokud byste si chtěli vytisknout vlastní hotovost, jedná se o trestní čin. Můžete si ale své Bitcoiny legálně vytěžit. Pomocí příslušného vybavení si můžete své prostředky vytěžit a běžně s nimi platit. Tato možnost tu bude do té doby, dokud se nevyčerpají veškeré zásoby.

  1. Revoluce bankovnictví

Je potřeba si uvědomit o jakou revoluci v našem každodenním životě se jedná. Současně je celý ekonomický systém řízen centralizovaně a to bankami. Pokud jdete žádat o půjčku, žádáte u jednoho zprostředkovatele. A všechny peníze v oběhu jsou řízeny jedním vedením. Bitcoin v této oblasti přináší revoluci. Prostředky směny začínají být decentralizované a nejsou řízeny jedním vedením. Cena je ovlivňovaná pohybem trhu. Velice pravděpodobně se dočkáme stavu, kdy půjčky budou poskytovány od mnoha zprostředkovatelů, kteří nebudou moct manipulovat trh. Podobný princip známe od Zonky.cz. Tím si všichni uživatelé Bitcoinu vydělají na výhodách spojené s tímto faktorem.

Zdroj: www.steemit-production-imageproxy-upload.s3.amazonaws.com
Zdroj: www.steemit-production-imageproxy-upload.s3.amazonaws.com

Jak vysoko vyleze cena Bitcoinu je velmi těžké odhadnout. Analytici každý den vydávají své předpoklady, které jsou o týden později zbořeny a stanovují se nové, vyšší hranice. Pravdou zůstává, že díky tomuto instrumentu získalo mnoho lidí velké bohatství. Naopak jsou lidé, kteří novinku zpochybňují a tvrdí, že se jedná o další bublinu na trhu. Jaký máte názor vy?

 

Fotografie zdroj: www.europeanbusinessmagazine.com


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center