fbpx

2 dubna

4 způsoby, jak ve 21. století správně využívat smartphone

0  comments

Proč a za jakým účelem jsou ve 21. století neustále vytvářeny nové technologie? Odpověď je jednoduchá – snaží se nám usnadnit život a zprostředkovat co nejvíce funkcí, v co nejrychlejší a nejmenší formě.

GPS, dotykové obrazovky a zvětšení v oblasti funkcí jednotlivých produktů od velkých firem jakými je například Apple, Samsung, Sony apod. Největší progres technologie můžeme zaznamenat především ve smartphonech, které využívá větší část dnešní populace.

Mnoho z nás používá smartphony, ovšem zkusme si položit otázku: Dokážeme skutečně naplnit jejich pravý potenciál?

Mladí lidé ho využívají především na aplikace, které jim dokáží jejich fotky obohatit o krásný design pomocí několika efektů. O tom, jaký však mají ve svém smartphonu nepořádek, ani netuší. Jednoduše se z něj stane jen obyčejný fotoaparát zahlcený množstvím fotek a videí. Toto je jen jeden z příkladů, jak snížit potenciál vašeho smartphonu.

Pokud stále upřednostňujete staré modely telefonů s klasickým designem a bojíte se přechodu na novou „generaci“, je tento článek určen právě pro vás. Na své si však přijdou i ti, kteří hledají způsob, jak si usnadnit život a jak správně využívat svůj smartphone.

Zapamatujte simnoho starších lidí odsuzuje smartphony podle toho, co vidí nebo také jak s nimi nakládají lidé v jejich okolí. Nebyly stvořené na focení selfie fotek nebo jako další typ hracích konzolí. Lidé podstatu smartphonů znehodnotili na základě vlastních činů. Přehledný design, vysoká výkonnost a schopnost využívat jej na jakémkoliv místě z něj vytváří strašáka pro generaci starších lidí.

Jaké způsoby existují pro naplnění potenciálu jednotlivých smartphonů a jaké nejdůležitější funkce umožňují?

UDĚLEJTE SI Z MOBILU VAŠE ÚLOŽIŠTĚ SOUBORŮ A MÉDIÍ

Pokud patříte mezi náruživé lidi, kteří rádi zaznamenávají své momenty a události fotoaparátem smartphonu, nebojte se vyžívat nabízené služby. Firma Google vytvořila aplikaci FOTKY, pomocí které můžete své fotografie a videa zálohovat a prohlédnout si je ihned na vašem počítači. Jedinou podmínkou je, povolit zálohování všech vašich souborů na tento server. Android se vás na tuto funkci zeptá ihned při prvním používání vašich médií nebo při prvním cvaknutí fotoaparátu zabudovaném v telefonu.

Pokud se tak nestane, jednoduše otevřete aplikaci a kliknete na položku NASTAVENÍ. V této kategorii si sami můžete nastavit, jakým způsobem chcete, aby byly vaše videa a fotografie zálohovány. Zdarma je k dispozici 15GB. Na fotky a videa zaznamenány mobilem to bohatě stačí. Všechny ostatní soubory můžete podobně zálohovat na svůj GOOGLE DISK, který se stane automaticky vaší knihovnou.

118

UDĚLEJTE SI Z MOBILU SVÉHO RYCHLÉHO rádce

Internet by měl být základ vašeho vybavení, pokud mluvíme o smartphonech. Neustálé aktualizace a přesné informace jsou to, co dělá smartphone jedinečným. Wifi je jednodušší způsob, ale pokud pracujete na jednotlivých projektech nebo máte firmu, se kterou chcete být ve stálém kontaktu a chcete nabízet zákazníkům ten největší komfort i spolupráci, je internet jasnou volbou.

Potenciál smartphonu se skrývá v jeho rychlosti řešit situace i tam, kde to v minulosti bylo nemožné. Pokud potřebujete zjistit informaci na místě, kde se nenachází laptop, pracovní stůl nebo elektrická zásuvka, smartphone s internetem je skvělým řešením. Nevíte, kdy vám přesně odjíždí nebo přijíždí vlak či autobus? Opět máte možnost využít internet ve vašem smartphonu.

UDRŽUJTE SI VÁŠ smartphone PŘEHLEDNÝ

Častokrát se vám stává, že nedokážete najít danou aplikaci nebo jistý soubor? Pokud ano, měli byste protřídit váš smartphone. Ušetří to váš čas a vy budete vědět, že takto uložené soubory můžete následně snáze přenést do počítače, protože víte, kam jaký soubor patří.

Řešení je jednoduché. Existuje mnoho aplikaci, kterými dokážete jednoduše přemisťovat, duplikovat a vymazávat vaše soubory. Nejlepším řešením je aplikace s názvem FILE COMMANDER. Pokud využíváte i paměťovou kartu a paměť v telefonu, je velmi jednoduché soubory přehazovat z jednoho místa na druhé a naopak.

Pokud je vaším problémem nepořádek na domovské stránce, jednoduchým podržením prstu na dotykové obrazovce můžete vytvořit složku s odpovídajícím názvem kam rozmístíte své aplikace podle toho, jak vám to vyhovuje. Takto se vám nestane, že jednotlivé aplikace budete hledat několik sekund nebo minut.

GOOGLE MÁ VŠE, PROTO HO využívejte

Kalendář, úložiště, překladač, gmail atd. Google je dominanta a dnes jedna z nejúspěšnějších firem na světě, která nabízí svým klientům maximum pohodlí. Umožňuje jednoduše využívat jejich produkt, bez jakékoli vyšší námahy vás samotných. Nabízí v každém smartphonu kalendář, který jednoduše propojíte se svým Gmailem, a každý krok, který provedete v smartphonu, se následně přenese do vašeho počítače.


Udělejte ze svého smartphonu něco více. Udělejte z něj důvod vaší efektivity a ve svých věcech budete mít lepší přehled, což ocení buď vaši zákazníci nebo vy sami. Smartphone není hračka, je to nástroj, kterým dokážete provádět několik věcí najednou bez větší námahy. Nekraďte mu potenciál a nevytvářejte mu špatné jméno špatným způsobem používání. Využijte jeho potenciál naplno.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center