fbpx

2 dubna

4 věci, které vám pomohou zvýšit vaší produktivitu

0  comments

Můžeme vůbec nějakým způsobem zvýšit u člověka produktivitu? Ano, můžeme.

Nejprve je třeba si uvědomit, že zvýšení všech dovedností z oblasti podnikání a osobního rozvoje, závisí na vašem duševním stavu. Bez zvládnutí této záležitosti se nemůžete naučit více!

Pozitivní energie = produktivita

Produktivita je všeobecně brána jako plodnost ideí, které vytváříme. Jak moc jste produktivní poznáte podle toho, jaký pozitivní tok energie vámi protéká. Pakliže moc příznivého proudu vámi neprotéká, pečlivě si přečtěte čtyři nejdůležitější kroky, které vám zaručeně zvýší dobrou náladu a produktivitu.

1. O cílech přemýšlejte emotivně

Jaký by to byl pocit, kdybyste už v náručí hrdě drželi milion korun? Co byste s tím milionem udělali? Komu byste co koupili a co byste koupili sobě? Do čeho dalšího byste investovali? Kam byste se rádi podívali, kdybyste ten milion měli právě teď před sebou?

Po zodpovězení těchto otázek v sobě ucítíte nárůst motivace a hlavně zvýšení hladiny vaší produktivity. 

Síla pozitivní energie = síla produktivity

2. Poznávejte nové lidi a svět

Poznávat nové lidi je přeci jenom velká zábava. A svět? Ne jinak!

Dozvíte se neuvěřitelné množství informací, které vám například mohou pomoci při řešení některých překážek nebo se třeba setkáte se zajímavými názory a pohledy z jiné perspektivy. Cestování vám pro změnu poslouží jako zdroj poznání a rozvoje osobnosti.

Čerpejte ze všech svých životních událostí maximum a maximum se vám vrátí

 Z hlediska produktivity má tento krok obrovský podíl na její výši!

Kvantita pozitivní energie = kvantita produktivity

3. Naučte se otevřít duši

Třetí zásada je vlastně rozvedení druhého bodu, co se týče poznávání lidí. Abyste z lidí dokázali vytěžit co možná nejvíce poznatků pro sebe, musíte se naučit, jak si je správně rozbalit. Nejenom, že díky tomuto kroku zachováte u jedinců senzační dojem o vás, ale i vy sami se můžete těšit a čerpat z nových informací. Z poslední věty tedy plyne, že tím opět zvýšíte i svou produktivitu.

V rozhovoru nikdy nejde o to, abyste se vytáhli, nebo zvítězili se svou pravdou. Nejde ani o to, abyste se každou větou nad jiným jedincem nadřazovali svou zkušeností. Takoví lidé působí navenek egoisticky, ale skutečnost je taková, že nejsou vyrovnaní sami se sebou a snaží se to vyrovnávat svou „přísnou“ řečí.

Chcete-li od člověka slyšet to, co vás zajímá, neptejte se ho na to hned. Jinak vám odpoví velice stručně, nebo to může vypadat, že se o něj jinak nezajímáte. K danému tématu se musíme postupně dopracovat.

Povídejte všem, jak moc rádi na ně vzpomínáte. Jaký pocit vás pohltí, když je vidíte. Na jakou příhodu s nimi vzpomínáte nejraději. Nominujte všechny jejich přednosti. Zeptejte se ho, jaká je jeho vize. Uvidíte, že jeho odpověď bude daleko delší a daleko více procítěná, než kdybyste se zeptali hned.

S kvalitní odezvou vždy můžete více pracovat, nechat se inspirovat a porovnávat se svými zkušenostmi.

Kvalita pozitivní energie = kvalita produktivity

4. Založte si deník

Deník, kde zapisujete své pocity, úspěchy a cíle, je určitě skvělá věc, ale tady se bavíme o deníku, kam si budete zapisovat vše, co vás v průběhu dne napadne.

Protože se zařazením předchozích bodů do života vaše produktivita zesílí, deník je jako poslední bod nepostradatelný!

Myšlenky, které vás během dne napadnou, si ihned zapište a ve volné chvíli nad nimi přemýšlejte a rozvíjejte je.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center