fbpx

2 dubna

4 věci, které se můžeme naučit ze světa rapu

0  comments

Rap je v současné době bez diskuzí jeden z nejvíce uznávaných hudebních směrů na celé planetě.

Ačkoliv se stále najdou lidé, kteří tento styl zavrhují, skutečnost je taková, že rap stále roste a jeho příznivci s ním. Zejména pak teenageři se významně podílejí na jeho šíření – nacházejí v něm své vzory a motivaci.

První zmínka o rapu pochází kdesi z afrického kontinentu. Hra na malé bubínky byla doprovázená dalšími tamějšími nástroji a k tomu se připojilo rytmické konverzování o životě a jiných záležitostech.

Zpět do současnosti. Jdeme se podívat na důležitější věci v tomto oboru, které nás mohou při cestě na vrchol posunout význačným krokem.

1. VYTRVALOST

Téměř za každým nezdarem stojí nedostatečná vytrvalost. Cíl se zdál být vzdálený, přitom číhal za zákrutem cesty. Je neuvěřitelné, jakou sílu v sobě rappeři museli objevit, aby se stali v tomto oboru žádanými.

Příběh o tom, jakým způsobem se ke svému štěstí dopracovali, ukrývají ve svých textech. Byli silní, byli vytrvalí. A vytrvalost je klíčem ve všech odvětvích úspěchů. Takže proč nepoužít hip-hop jako inspiraci?

2. PODNIKATELSKÉ DOVEDNOSTI

Ptali jste se někdy sami sebe nebo s kamarády, jaké asi mají jmění například lidé jako 50 Cent, Jay-Z a Dr. Dre? Je úžasné, co všechno se dá odposlouchat od těchto raperů. O vlastním cítění, tvoření svého umění, jak si vytvořili pozici na trhu, jak dokázali prodat svůj produkt…

Opět to samé platí i v jiných odvětvích podnikání. Chcete se přeci za každou cenu uchytit, vyniknout, získat.

3. Loajalita

Rap je založen na loajalitě. Lidé se tu celou cestu na vrchol podporují. Samozřejmě tu také vznikají nešvary, přirozeně, ale jsou tu jen zřídka. Spousta jedinců v téhle branži pomohlo podobně smýšlejícím „slabším“ rapperům ke zviditelnění.

V mnoha případech se setkáte s pravým opakem. Jestliže patříte ke konkurenci, jste nepřítel a doufáme, že neuspějete, popřípadě na vás vylijeme kanál. Krutá pravda. Navíc na naší půdě věc běžná.

Rappeři si však vypěstovali lepší návyky. Postupně si předávají štafetový kolík, jsou jedna velká rodina.

4. Životní styl

Nyní se pojďme více zaměřit na českou a slovenskou půdu.

Sledujete na Facebooku životní styl snad nejznámějšího rappera u nás Rytmuse? Viděli jste nový klip od Ektora? I jeho nový Jordany?

Pakliže máte pocit, že si žijí dobře, bude to nejspíše proto, že to tak je. A drtivá většina fanoušků by se ráda měla stejně. Opět tu máme důvod, proč si brát příklad z těchto hvězd.

Za pár let nám tu rap ukázal, že sny se dají plnit. Pravidla, podle kterých si je můžeme také realizovat, nám hudebníci předhazují neustále. Stačí se do tracku jenom pořádně položit a doopravdy vnímat to, co se tím snaží říct.


Čím vás ohromil hip hop?
Uvědomili jste si díky němu něco, co vás v něčem posunulo?
Jaký je váš nejoblíbenější interpret a proč?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center