fbpx

2 dubna

4 věci, které nás vyvedou z bludného kruhu po bolestivém pádu na zem

0  comments

Přesný plán. Přesný směr. Vše je naplánováno tak, jak má být. Pomalu, ale jistě se blížíme k cíli a radost je neutuchající. Tenhle pocit je prostě k nezaplacení. Vše jde pomalu, ale jistě. Najednou přijde pád, studená sprcha, klopýtnutí nebo jakákoliv jiná překážka.

Co s tím? Jak se zvednout a jít dál? Kdo mi s tím pomůže?

Tohle potkalo každého z nás. Každý jsme si prošli situací, která se vymkla z rukou nebo jen nešla podle plánu. I když se to zdá neuvěřitelné, tak z každého bludného kruhu vede cesta. Neřešme, jak moc je složitá, jen si pamatujme, že vede. Abychom ji našli a mohli jít dál, vám v následujících řádcích ukáži pár kroků, jak se z kruhu dostat ven.

VÝDRŽ

Jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou musíme mít, pokud chceme uspět. Zkusme si představit, jaké by to bylo bez výdrže. Kdyby nás zastavilo sebemenší škobrtnutí. Nedošli bychom nikam. Výdrž nás posiluje po všech stránkách, hlavně po té psychické. Učí nás být lepšími, protože i díky ní se zdokonalujeme. Nic není zadarmo a nic není tak lehké, jak se zdá.

Spoléhat se na štěstí je to poslední, co si při své cestě můžete dovolit. Vše může být souhra náhod, ale i k těm výdrž potřebujete. I dle této vlastnosti se poznají silní jedinci, kteří si jdou za svým cílem. Uvědomují si její hodnotu. Učí se díky ní a rozvíjejí se. Umí nás také podpořit, protože jde ruku v ruce s POZITIVNÍ MYSLÍ.

POZITIVNÍ MYSL

O té už bylo hodně psáno a psát se bude dále. Když se na každý pád budete dívat negativně, zůstanete na dně. Pokud se naučíme si i z pádu vzít to dobré, můžeme jít dále. Pojďme se na pozitivní myšlení podívat trochu detailněji na příkladu, který je více než reálný. Vzala jsem si do hlavy, že udělám rozhovor s osobností, kterou, jak už teď vím, není moc lehké sehnat. Každou chvíli zkouším nové zdroje, nové oslovování a nové kontakty. Až do tohoto plánu se mi zatím vždy napoprvé podařilo získat rozhovory téměř okamžitě.

Že by to bylo o štěstí nebo náhodě? Ne. Bylo to o přípravě, o výběru a komunikaci, kontaktech. Musím přiznat, že pád mého ega byl velký. Najednou nic nešlo tak, jak mělo. Kolikrát už jsem přemýšlela o tom, že to vzdám a najdu si jiný cíl. Vždy, když tyto myšlenky přišly, jsem si celou situaci zhodnotila. Kolik jsem pro to už udělala. Kolik času jsem tomu věnovala a teď bych to měla vzdát? Ne, vždyť jsem došla tak daleko a díky své přípravě a odhodlání vím, že tento cíl jen tak nevzdám.

Možná si řeknete, co je na tom pozitivního? Vždyť je to jen hec nebo hrdost s tvrdohlavostí, ale věřte, že není. Pro mě osobně to bude velké odškrtnutí cíle, až bude vše hotovo. Pozitivní na tom je to, že díky výdrži vím a beru v potaz spousty aspektů. Poznala jsem spoustu lidí, kteří díky mému nadšení a odhodlání berou tento cíl téměř i za svůj vlastní. Z hurá nápadu se stal cíl, na kterém pracuji už přes půl roku. Nevím, jak dlouho to bude ještě trvat, ale jedno vím na 100%, k cíli dojdu.

A to je na tom právě to úžasné. Každý vnímáme pozitiva jinak a nikdo nám do hlavy nevidí, natož aby ji řídil. Pokud je cíl opravdu váš, věřte, že si na něm pozitiva dokážeme najít, i když se vše nevyvíjí zrovna dle vašich představ. Vždy dokážeme najít další a další kroky, které by nás mohly posunout nebo navést znovu na naši cestu. A o tom to celé je.

ČAS

Dalším důležitým aspektem je ČAS. Ne ovšem ten všeobecný, ale náš čas. Musíme umět si najít čas na přemýšlení. V okamžení, kdy toto uděláme, dáme velký prostor naší mysli, aby mohla vše zhodnotit a najít právě ty nové možnosti, které jsem už zmiňovala. V časovém presu není schopna naše hlava přemýšlet na 100%. Zaměstnává ji milion dalších myšlenek, které se derou dopředu a volají, že teď je musíme vyřešit přednostně. Dopřejme si čas, kdy odstraníme milion „zbytečných“ myšlenek a budeme se věnovat té hlavní, která nás nejvíce pálí.

Každý máme svou relax zónu, kde dokážeme vyplodit ty nejlepší myšlenky. Někomu stačí horká vana, lavička v parku, hudba, ticho nebo jen nicnedělání. Najděme ty své a nechme hlavy pracovat. I přes počáteční černé myšlenky vám mohu zaručit, že to vyjde. Rozhodně však nespěchejme. Počítejme s tím, že než se naše hlava zklidní, může to klidně zabrat i celý den. Na tom není nic špatného. Každý z nás potřebuje jiný čas.

PROSTOR

Úzce souvisí s naším časem. Je velmi důležitý. V okamžení, kdy se cítíme být pod tlakem a utiskováni od negativních rýpalů, se nehneme z místa. Co je horší, získáme spousty negativistů, kteří nás nechají se rýpat v blátě a kteří budou s námi. Takhle ne, vážení. Když už získáme svůj drahocenný čas, nenechme si ho brát od těchto lidí. Jediný, kdo nám pomůže, jsme my sami. Proto je důležité si prostor udělat. Pro ty, kteří vědí, že potřebují mít po boku oporu, je zde dobře míněná rada:

Pečlivě vybírejte, koho po boku budete mít. Je to ten, kdo vás zvedne? Nebo ten, kdo se s vámi bude plácat?

Odpověď už nechám jen na vás.

Výdrž, pozitivní mysl, čas a prostor. Čtyři zdánlivě obyčejné věci, které nám dodají sílu. Věci, které nás nic nestojí a obohatí. Podporují a učí nás být o trochu lepšími, odolnějšími a udržují i přes překážky úsměv na naší tváři.

Zhodnoťme si vše sami.

  • Kolik kroků už jsme udělali.
  • Kolik času jsme obětovali?
  • Co vše jsme už dokázali?
  • Jak blízko jsme?
  • A kdo za tím vším stojí?

 

Odpovědi na tyto otázky nám ukáží, že nic není tak ztracené, jak se na první pohled zdá a hlavně, vše je to jen naše práce. Tak si jí važme. I díky tomu, co děláme, se můžeme stát inspirací pro další lidi, kteří zatím nejsou tak silní a potřebují vědět a vidět, že to jde.

Buďme INSPIRACÍ a ENERGIÍ pro nás samotné i pro okolí, které dokáže podpořit a uznat naši práci.


Související článek: 3 jednoduchá pravidla života, která si můžeme osvojit ještě dnes pro lepší zítřek


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center