fbpx

2 dubna

4 magické věty, na které byste měli myslet po probuzení

0  comments

Nejdůležitější částí dne je ráno. Právě ze časných ranních hodin se dá vytěžit skutečně úspěšný počátek našeho dne. Největší chybou je, že lidé nevěnují ránu příliš velkou pozornost. Pokud ráno využijeme na činnosti, které si mnoho lidí nemůže během dne dovolit, dokážeme se naplnit dostatečným množstvím energie na všechny povinnosti, které nás čekají v následujících hodinách.

Mnoho z vás ví, že snídaně je nejpodstatnějším jídlem dne. Jsou to ale skutečně jen snídaně? Podobně jako je důležité doplnit své tělo po spánku jistou dávkou tekutin a potravin, je důležité své tělo a především hlavu posílit zevnitř. Ptáte se, jakým způsobem? Myšlením, představováním a kladením správných vět i otázek pro sebe samého.

Věty, které by měly být součástí naší předspánkové fáze se objevily v minulém článku. Tentokrát vám představím 4 věty, které by se měly naopak stát součástí našich prvních minut těsně po probuzení.

Chtěli byste tedy vědět, o jaké věty se jedná? Které věty nám dokážou zaručit skutečně úspěšný a produktivní den?

1. „DĚKUJI ZA DALŠÍ JEDINEČNÝ DEN.“

Prvním činem, který by měl doprovázet naše ranní vstávání, by měla být vděčnost. Fakt, že otevřeme oči a máme možnost měnit, prosperovat, tvořit nebo činit, je největším darem, jaký může každý z nás dostat. Nejsmutnější informací pro nás všechny je, že tento cyklus se nebude opakovat donekonečna. Jednou všichni odejdeme a jediné, co po nás zůstane, jsou naše skutky, které zde mohou přetrvat v ledajaké formě navěky. Pár minut po probuzení děkujte. Je na vás, za co budete vděční. Jde však o silnou chvíli, díky které máme možnost uvědomovat si několik souvislostí spojených se svým dnem a tak neúprosným časem.

2. „udělÁM dnes MAXIMUM PRO TO, ABYch BYL O KOUSEK DÁL NEŽ VČERA.“

Důležitým procesem je neustálý pokrok. Mnohokrát se ocitneme v situaci, kdy si myslíme, že všechno, co děláme i přes naší snahu nemá význam, protože nevidíme výsledky. Jediným lékem, jak být odolný vůči tomuto faktoru, je být vytrvalý. Je třeba věřit ve své činy, skutky a v to, co děláme denně. Výsledky se dostaví v pravý čas. Postupujte. Nestůjte na jednom místě. Snažte se každý den udělat něco pro svůj sen a být i jen malý krůček blíže k tomu, co chcete. Je to jediný způsob, jak opravdu uskutečnit to, po čem toužíte. Nedokážu vám zaručit, jak dlouho to bude trvat, ale jednou se přiblížíte natolik, že to, co chcete, budete mít ve svých rukou.

3. „VĚŘÍM, ŽE VŠECHNY NÁSTRAHY DNE zvládnu s nadhledem.“

Nástrahy dne jsou často neočekávané. Dokáží nám zamíchat plány a jsou schopny rozházet i nás samotné. Musíme se naučit být odolní vůči nečekaným momentům. Nenechme je, aby rozložily naše smýšlení na menší kousky. Nabuďme se ráno úsměvem. Mysleme na to dobré. Nepřitahujme si nečekanými situacemi ještě více zlého. Pousmějme se nad tím a berme to s nadhledem.

4. „CO BYCH dělal, kdyby MĚL BÝT TENHLE DEN MÝM posledním?“

Dokážete si odpovědět na tuto otázku? Je třeba znát správnou odpověď. Tato otázka skrývá vše, co potřebujete pro dosažení úspěšného a naplněného dne. Nasaďte úsměv, milujte, dělejte co vás baví, jednejte jak chcete vy a věnujte dostatek času nejbližším. Máme jen 24 hodin, ale „vymáčkněme“ z nich toho, co nejvíce. Žijme tak, jako kdyby už zítřek neměl přijít. Žijme pro dnešek. Žijme pro přítomnost.


Na to, jaký skutečný význam má takto připravené ráno, bych si dovolil použít jeden příklad ze sportovní sféry. Příprava rána těmito větami by se dala přirovnat ke skokanům do vody. Každému skoku předchází velká dávka soustředění. Pak se pomalými kroky připraví na odraz a odrazový můstek je vymrští do vzduchu. Častokrát se stane, že jim po odrazu nevychází vše podle jejich představ, ale přesně tak to chodí i během některých dní.

Někdy prostě nedokážeme ovlivnit to, co se nám během dne přihodí, ale můžeme ovlivnit to, jak k těmto situacím přistoupíme. Úspěšných 24 hodin nastává tehdy, když dokážeme sami sebe připravit na celý den pouze na základě těchto jednoduchých vět. Díky nim budeme vědět, co od celého dne a samotného života očekáváme. Také nás motivují k tomu, abychom neustále kráčeli naproti našim cílům. A v konečném důsledku nás učí vážit si tu nejneúprosnější komoditu – náš čas.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center