fbpx

2 dubna

4 kroky pro vybudování kuráže svých dětí

0  comments

Jeden z nejvýznamnějších ukazatelů, který indikuje, jak úspěšný někdo může být, je úroveň lidské kuráže, oddanosti a vášně. Kuráž jen málo souvisíš s talentem a velmi často se tak i lidé bez přirozeného talentu stávají úspěšnějšími.

Lidé s kuráží nejsou poháněni radostí ani zábavou, tak jako potěšením, že jsou vynikající v tom, v čem excelují.

Kuráž, jako spousta dalších aspektů vašeho charakteru, se dá formovat. Níže jsou obsaženy 4 základní stavební „kamínky“ pro vaše děti.

Zájmy a záliby

Rozvíjejte zájmy svých dětí ještě předtím, než začnete pracovat na jejich slabinách. Zájmy a záliby se rozšiřují automaticky tím, že víme, co chceme, ale každé dítě potřebuje naší podporu a proto bychom tu pro ně měli být.

Praxe a zaměření

Učte své děti jednoduché 4 kroky jejich pozornosti a konzistentnosti. Prvním bodem je nastavování a rozšiřování jejich cílů. Druhým je 100% soustředěnost na daný cíl a konzistentnost. Třetím bodem je zpětná vazba, kterou by se měl naučit získávat a přijímat každý člověk, nejen děti. A bodem čtvrtým je zdokonalování silných dovednostních stránek, které jsou jim potřebné. V kombinaci těchto 4 kroků se děti naučí praktikovat cokoliv jako profesionál.

Účely

Kultivujte účely zájmů vašich dětí. Děti by měly vnímat snahu přesáhnout limit své motivace a navyšovat tak laťku svých možností. V tomto případě by si měly děti uvědomovat, co dělají ve spojení s jinými lidmi. Proto pokládejte svým dětem otázky typu: „Myslíš si a bereš v úvahu, zda to bude mít přínos i pro ostatní lidi? Cítíš zodpovědnost učinit svět lepším místem?“

Naděje

Vaše dítě si musí vyvinout odolnost tváří v tvář neúspěchu a selhání, které ho životem mohou také potkávat. Přesně zde můžete podpořit své dítě v růstu nastavení jeho mysli. Vždy existuje naděje a možnost pokračovat dál.

Pomáhejte svým dětem růst, nikoliv zaostávat a zabíjet svůj potenciál nasloucháním negativních toků myšlenek okolí. Pracujte s nimi a buďte nejen jejich oporou, nýbrž také nadějí pro lepší budoucnost.


stačí kliknout na dárek


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center