fbpx

2 dubna

4 klíče k tomu, jak vytvořit nejlepší první dojem

0  comments

V životě můžete změnit mnoho věcí, ale první dojem, kterým jste na druhého zapůsobili, či naopak, jste ho spíš odradili, už nikdy nezměníte. Hraje klíčovou roli v životě každého z nás. Proto se pojďte podívat společně s námi, jak na něm zapracovat a objevte, co ho skutečně ovlivňuje.


1. Sebevědomí a řeč těla

Vzpřímený postoj, ruce v kapsách, kousání prstů či přešlapování? Právě toto „nevinné“ chování našeho těla tvoří okolo 55% veškeré komunikace. Druhým sděluje mnohem víc než tón hlasu, jeho intonace, či samotný obsah sdělení. Prozrazuje naše vnitřní pocity, jistotu v sebe sama a sebevědomí.

Mít vhodný oblek, kvalitní líčení a upravené vlasy je důležité. Pokud v tom však neumíte chodit, ten správný dojem neuděláte.

2. Ukažte se na úrovni

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vyzařuje z vašeho oblečení a pohybů? Je to skutečně ta jistota, síla a elegance, kterou chcete sdělit? A co váš parfém? Je to opravdu to pravé?

Není důležité, jestli máte oblek za dvanáct tisíc nebo za dva tisíce. Mnohem víc záleží na tom, zda se v něm cítíte pohodlně, je-li sladěný a k příležitosti se hodí. Pro mě, možná o to víc, že jsem žena, je velice důležitá i vůně. Vím, že s prvním dojmem dokáže pěkně zamávat. Není totiž nic horšího, než kyselá střela do tváře.

3. Inteligence v očích

Na ten upřímný, pevný a okouzlující pohled vzpomínám dodnes…Pokud dokážete druhé oslovit svým pohledem jste určitě na dobré cestě. Široké otevření očí během rozhovoru značí uznání a přijetí. Myslete na to a rozhodně se oči naučte během konverzace používat. Rovněž podle studií Nora A Murphy, PhD, oční kontakt přímo souvisí s tím, jak ostatní vnímají vaši inteligenci. Jsem si jistá, že na tom něco bude. Mnohdy z celkem vágní konverzace už druzí hlásali, že jsem určitě dost chytrá. Mám to zřejmě v oku.

4. Přátelství vítězí nad odtažitostí

K novým obchodním partnerům, neznámým sousedům, či k půvabnému protějšku, obvykle přistupujeme chladně, někdy až příliš nejistě a odtažitě. Stejně jako to vy poznáte na druhých, i oni to poznají na vás. Pokud chcete udělat dobrý dojem, upřímně se na druhé usmívejte, podejte jim ruku a vystupujte přátelsky.


Věřím, že si výše uvedené KLÍČE osvojíte a dokážete udělat lepší první dojem. Mějte však na paměti, že hlavní je být sami sebou. Nemá cenu si hrát na něco, co nejsme.

Pravda nakonec vždycky vyjde najevo.


banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center