fbpx

2 dubna

4 body, díky nimž budete řídit tým jako „Bůh“

0  comments

Vedení a řízení týmu je o tom být schopný nasměrovat tým k tomu, aby dělal to nejlepší, co umí. Či dokonce jít za své hranice. To zahrnuje převzetí odpovědnosti za tým a udržení svého vlivu. Musíte prokázat, že máte vůdčí schopnosti.

Níže jsem vybral 4 body, o nichž všichni manažeři a vedoucí pracovníci ví, ale zapomínají na ně nebo je při své práci s lidmi nevyužívají. 

1. KOMUNIKUJTE

Bez ohledu na to, jaké veškeré úsilí je třeba vynaložit, komunikujte. Předávejte zaměstnancům informace, které potřebují pro vykonávání své práce i proto, že právě vaši lidi vás mohou inspirovat svými nápady. Pokud s vámi zaměstnanec potřebuje mluvit – bez ohledu na důvod – učiňte tak. Dejte svou práci chvíli stranou, odložte svůj smartphone, a zaměřte se na osoby stojící před vámi. Proberte i soukromý život, protože spokojenost ze soukromého života se kladně projeví i v práci. Nebo naopak.

2. UZNÁVEJTE VÝSLEDKY

Každý chce (měl by chtít!) dělat dobrou práci. A když lidé dělají svou práci dobře, chtějí uznání od svých šéfů. Chvalte, chvalte, chvalte. Své lidi musíte znát, abyste věděli, jak je efektivně chválit.

3. DELEGUJTE MOUDŘE

Klíčem k úspěšnému vedení je naučit se efektivně delegovat jak k odpovědnosti za dokončení úkolů, tak mít touhu odvést kus práce. Mnoho šéfů cítí, že je třeba kontrolovat každou maličkost, kterou jejich podřízení dělají. To je recept na katastrofu. Důležité je pěstování a budování členů týmu, na které se můžete spolehnout. Dejte možnost projevit kvalitu a talent vašeho svěřence.

4. NASTAVTE CÍLE A PODPORUJTE

Každý zaměstnanec potřebuje usilovat o dosažení cílů. A vedoucí pracovníci potřebují své lidi, bez nich cíle nemohou být splněny. A tak stanovujte konkrétní a měřitelné cíle se svými zaměstnanci, pak pravidelně sledujte pokroky směrem k jejich dosažení. Nezapomeňte podporovat, hecovat a motivovat.

Související článek: 5 úrovní leadershipu podle Johna C. Maxwella

„Při plné produkci mějte smysl pro humor, pozitivní přístup, šiřte okolo sebe optimismus, buďte lidmi, se kterými se ostatní cítí příjemně. Nebuďte zbytečně důležití, taktéž nebuďte znudění, otravní, vlezlí či arogantní. Pracujte aktivně na své ‚osobní atraktivitě‘, která má velký vliv na to, jak se vám bude pracovat a čeho ve své kariéře můžete dosáhnout.“

Rastislav Zachar


Mnoho literatury, seminářů, videí vás může inspirovat. A také se takto neustále inspirujte. Rozvíjejte se. Nejvíce vás však v životě posílí zkušenosti a osobnosti. Prostě to, co zažijete na vlastní kůži.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center