fbpx

2 dubna

4 body, díky kterým se stanete klidným bojovníkem i vy

0  comments

„Tvrdá práce nese ovoce, tak se to má dělat. Musíš dřít od rána do večera“

„Neplýtvej zbytečně energií, zavři pusu a soustřeď se na to, co máš.“

„Ty už se na nohy nepostavíš, ty jsi ztracený případ…“

„Musíš to někam dotáhnout, musíš se víc učit…“

„Nikdo na této planetě neudělá to, o co se tu snažíš právě teď ty…“

… dalo by se pokračovat. Těch negativně intonovaných slov slyšíme dnes a denně nespočet. A co víc, v mnoha případech se nám to může vrývat tak do podvědomí, že tomu sami začneme věřit a na svých snech a vizích přestaneme pracovat. Často můžeme sklouznout sami k myšlence, že když se stále nic neděje, tak proč se za něčím honit, vždyť ti lidé okolo nás, kteří nám neustále takové věty opakují, mají pravdu.

A co potom, když se dostaneme do fáze, když nemůžeme dělat to, co máme tak rádi. Ať už ze zdravotních, či jiných omezujících limitů. Je důležité si uvědomit, že vše má svůj důvod. I to, proč teď ten úspěch nepřichází. Možná přijde pláč – ano i u mužů, ale nezapomínejte, že emoce jsou nám přirozené, stejně tak jako změny počasí na planetě.

Dovolím si vás upozornit, že znalost není to samé co moudrost. Moudrost je konání. Víte, jak se myje okno? Moudrost je to udělat. Stejně tak, jako poprvé, kdy jste okno myli, bylo čmouhaté, nečisté. Neustálým opakováním jste však tuto činnost natrénovali k dokonalosti. Tak je to i s prací na svých snech, touhách a cílech. Můžete se nechat motivovat, ale naučit se moudře konat musíte vy sami.

Často se říká, že se musí vždycky něco stát, abychom si některé věci uvědomili, myslím, že tato věta není výjimkou, ale určitě není ani pravidlem. Záleží totiž na tom, jak na svět pohlížíte právě vy a jak negativní situace a lidi přijímáte do svého života právě vy. Poklidným bojovníkem se tedy nerodíme, ale stáváme se jím. A jak tomu je?


1) Zpomal, pak si vše vychutnáš

Můžete začít s jídlem. Kolikrát stačí jít si sednout do restaurace v době polední a nebudete se stačit divit, kolik nás žije ve velmi zrychleném stavu. Jídlo do sebe všichni nahrnou a vůbec si ho nevychutnávají. A co potom, když to převedeme do běžného života. Neříkám, vykonávat jakoukoliv činnost rychlostí šneka, ale uvědomovat si co děláte a jak to děláte, a v neposlední řadě co vám to přináší. Stejně tak jako jídlo samotné nebo obyčejný šálek čaje, kdy vnímáte každou chuť, barvu, vůni… S tím totiž do vás vstoupí i absolutní klid.

2) Nikdy nic neočekávej

Zní to možná protichůdně, ale většinou, když na něco čekáme, tak vlastně nežijeme. Stavíme naše cíle do vyhrazených mantinelů a jakmile se nestane náš sen skutečností v daný čas, jak jsme si to naplánovali, tak jsme zklamaní, znechucení a vůbec plní negativních emocí. Zapomínáme vnímat i ty malé krůčky k úspěchu, které jsou právě ty nejdůležitější. Takže nestavte mantinely a neurčujte přesnou cestu, jak svého snu docílit.

3) Můžeš, ale nemusíš

Těžko se s tím učíme fungovat, ale když si tohle pravidlo zavedete do praktického života, nejen že budete na věci nahlížet jinak, ale budou se vám i méně příjemné věci řešit s lehkostí. „Ano, můžu se honit jako pes od rána do večera, ale nemusím.“ Zkuste si dosadit „mohu to udělat“ místo „musím to jít udělat“ … a sami zpozorujte, jaké naladění a osobní rozpoložení vám tato věta přinese. Najednou i tu nejnepříjemnější věc uděláte rychle a s poměrně malým odporem.

4) Vynes odpadky – a to všechny myšlenky, které nepotřebuješ ven ze své hlavy

Určitě se vám stalo, že jste někdy někde spadli na zadek, natloukli si. Dokážete si vzpomenout, na co jste v tu danou chvíli mysleli, když jste padali? Troufám si říct, a to se stoprocentní jistotou, že jste mysleli jen na něco, co nejde ani pojmenovat nebo lépe vyjádřeno – na nic. Někdo mohl jen křičet „Aaaaa“ někdo se nezmohl třeba ani na to. Zkrátka jste prožívali pád na zadek. A tak to bývá i s úspěchem. Často přichází ani nevíte jak. Uvědomíte si to, až když proběhne, stejně tak, jako když spadnete na ten zadek.

Možná to teď bude znít bláznivě a až skoro pošetile. Odpadky nás odělují od jediné věci, oddělují nás od toho, co se děje tady a teď. Spousta lidí kolem nás ani nežije. Jsme v každodenním stereotypu, pořád to samé každý den dokola. Zkuste trénovat to, že ač zažíváte každý den skoro stejně, začnete ho víc vnímat a i přes to si ho užívat. Dívejte se kolem sebe.

5) Buď trochu mimo 

Naše mysl je stále zaplněná a máme pocit, že se nic kolem nás kolikrát nic neděje. Všechno máme už okoukané, všechno jsme už viděli, není nic, co by nás mohlo uvést do rozpaků. Opravdu se ale nic neděje? Sedněte si na louku, kde třeba nikdo nebude sedět s vámi. Budete se divit, kolik se toho kolem vás děje. Běžte se projít do přírody, běžte se projít kolonádou a jen pozorujte. Pak totiž začnete žít skutečně přítomným okamžikem, a tak se to pak naučíte převést i do čehokoliv, pro co chcete žít, a nepřežívat.

Lidé žijí obyčejný život každý den. Zkuste žít obyčejný život neobyčejně, a něco se stoprocentně změní.


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle magazínu se dočtete ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center