fbpx

2 dubna

365 dní před námi a 6 způsobů, jak každý z nich využít naplno

0  comments

Znáte jistě ten den, kdy lidé otevírají šampaňské a oslavují příchod nového roku. Prožíváme jej pravděpodobně všichni. Lidé si každoročně dávají předsevzetí a hodnotí ten minulý rok, který uběhl rychle jako voda.

365 dní je velmi dlouhá doba na to, aby se v životě člověka událo něco opravdu výjimečného. Dokážeme během tohoto času měnit svoje názory, uskutečňovat sny, budovat nová přátelství, nové kontakty, navštívit nová místa a tak dále. Taktéž zažíváme krásné chvíle úspěchu, ale i selhání. Chvíle štěstí, ale i okamžiky smutku. 

Musíme si především uvědomit jednu věc – každý jednotlivý rok je dar. Je to v podstatě obrovská kniha, která má 365 dní, a krásné je, že každá stránka je něčím jiná a jedinečná. Píšeme ji sami a nikdo nám nemůže diktovat děj tohoto díla. Den za dnem se střídá a v každém z nich máme šanci učinit jej skvělým.

Jak tedy využít každičkou sekundu a den naplno? Je to prakticky velmi jednoduché, jen si musíme uvědomit pár praktik.

ZAČNĚTE USKUTEČŇOVAT VAŠE SNY CO NEJDŘÍVE

Máte své sny, úkoly, vize, očekávání, která chcete splnit? Učiňte tak, jak nejdříve to bude možné, nejlépe ihned v tento den. Nečekejte a zkuste to. Hledejte způsoby, jak toho dosáhnout. Chcete zhubnout, chcete rozběhnout nový byznys nebo firmu, chcete mít dobré známky, chcete vstávat dřív, nebo snad něco jiného? Dejte tedy slovu „chci“ skutečný význam a začněte dělat vše pro to, abyste svých výsledků dosáhli co nejdříve. Dělejte to každý den v roce. 365 šancí – to je velké množství, ne? 

Buďte každý den vytrvalí a jděte si za tím. Nezáleží na tom, co to je. Čím víc budete zkoušet a opravovat své chyby, tím dříve na svá předsevzetí dosáhnete. Pokud to budete dostatečně chtít, věřím, že výsledek na vás počká. Navíc pokud tyto vize dokážete uskutečnit a v co nejrychlejším tempu je mít před sebou, tím více času vám zbyde do konce roku k tomu, abyste mohli plnit své další úlohy nebo ještě vylepšit situaci svého původního plánu – zlepšovat a rozšiřovat ho.

Každý den se probouzejte s plánem v hlavě, jak dosáhnout toho, po čem opravdu toužíte. Pak uvidíte, že každý den má smysl. Přitom každý den nemusí být úspěchem, stačí se posunout jen o malý krok a působí to lépe, než stát neustále na jednom místě. Taktéž se nebojte chyb. Proč? Protože každá chyba je ponaučením na lepší zítřek. Neopakujme je. Berme je jako své osobní učitele.

PROBOUZEJTE SE S ÚSMĚVEM NA RTECH

Mnoho z vás se jistě probouzí tímtéž způsobem: jednoduše se posadíme na posteli a začneme dělat věci, které nás čekají. Pokuste se při tom usmát a na pár sekund zastavit. Není to žádná věda. Jen se sami pro sebe usmějte a držte si to, jak nejdéle to bude možné.  Ne každý den je nejlepší a nejvydařenější, a stejně tak některá rána jsou přece jen občas těžší. O to více, pokud jsme předešlý den zažili nějakou zlou zkušenost nebo tvrdé ponaučení.

Úsměv nemusí znamenat, že je všechno v pořádku. Častokrát znamená jen to, že jste silní a dokážete se usmát v jakékoliv situaci, se kterou se střetnete. Úsměv je navíc úplně zadarmo a to se v dnešní době velmi cení. Vždy tomu tak bylo a bude. I proto ho využívejme co nejvíc, jak to jen jde, nejlépe každý den.

NEZAPOMÍNEJTE NA DŮLEŽITÁ SLOVA

Slova mají ohromnou sílu a některá patří na světě k velmi používaným. Nezapomínejme na ně ani my a mluvme o nich každý den. Pronášejme je upřímně a od srdce. Neplýtvejme jimi zbytečně, pokud jim nedokážeme dát skutečný význam. V našem okolí jsou určití lidé, kteří si zaslouží tato slova slyšet. Ať už je to naše rodina, přátelé nebo někdo jiný. Častokrát jsme to právě my, kdo může někomu v našem okolí zpříjemnit den nebo naopak může někdo den zpříjemnit nám, stačí na to obyčejná slova. Avšak slova dokážou být i velmi nepříjemná a tvrdá.

„Miluji tě“, „odpouštím ti“, „děkuji ti“, „promiň“ atd. Slova krátká, avšak s hlubokým významem. Existuje mnoho takových frází, které pro člověka znamenají opravdu moc. Pokud jsme udělali chybu, přiznejme si ji a nevytvářejme si nepřátele. Pokud někoho máme rádi, nečekejme a povězme mu to. Pokud nám někdo ublížil, odpusťme mu a nedusme v sobě to zlé, i když je to mnohokrát velmi těžké.

Nastane-li situace, kdy nebudete mít komu povědět důležitá slova, povězte je sami sobě. Dělejte to každý den. Mějte se rádi. Záleží především na vás. Abyste měli někoho upřímně rádi, musíte mít především rádi sebe sama. Možná to někomu přijde místy směšné, ale ve skutečnosti je to jedinečné.

DĚKUJTE

Na tuto činnost lidé často zapomínají. Abychom si každého dne v roce vážili, musíme být především vděční za to, že máme šanci ho žít a zkoušet v něm to, co nás činí šťastnými a úspěšnými. Neberme každý den jako samozřejmost, ale jako dar. Každé ráno si uvědomujme a děkujme za to, co máme.

Děkujme i za to zlé, vždyť právě to nás vyformuje do odolné podoby vůči všemu. Máme tolik věcí, které mnozí nemají, a především možnost volně rozmýšlet nad tím, jak následujících 24 hodin využijeme ve svůj prospěch. Najděme si za den aspoň pár minut na to, abychom si uvědomili, co nás vlastně v životě činí šťastnými.

Mnozí z vás už pravděpodobně o tomto pravidle slyšeli a myslím si, že by se to mělo připomínat stále, protože jen tak si člověk skutečně začne vážit toho, co má.

Taktéž je to zadarmo a nestojí nás to ani korunu. Všechny tyto důležité věci a skutky užitečné pro každý den jsou dostupné za 100% slevu a máme je ve vlastních rukou. Využijme toho každé ráno, 365 dní v roce.

SNAŽTE SE KAŽDÝ DEN BÝT O KROK DÁLE NEŽ VČERA

Nemusí to být „mega“ krok. Stačí malinký krůček. Zkoušejme, učme se, pracujme. Všechno nás posouvá o kousek dopředu, tak, jak to skutečně chceme. I prohry nebo chyby nás posouvají. Musíme si v první řadě uvědomit, že jak už bylo zmíněno, chyba není ostuda. Ostuda je spíš to, že se člověk z vlastní chyby neumí, resp. nechce poučit.

Na své cíle (které by se neměly stanovovat jen na Nový rok, ale kdykoliv) nemůžeme dosáhnout obrovským skokem, který nám zaručí úspěch či to, po čem toužíme. To nám spíš hrozí riziko pádu.

Ani například vrcholoví sportovci nedosáhli na své úspěchy hned v prvních týdnech. Trvalo jim to delší dobu. Proto se nesnažme RYCHLE dosáhnout na naše cíle. Nepleťme si pojmy „začít co nejdříve“ a „získat úspěch hned“. Čím dříve začneme na své cíle myslet a dělat pro ně vše potřebné, tím dříve se k nám dostaví.

Učiňme první krok a další den zase další. Nepřeskakujme schody nebo – lépe řečeno – nespěchejme přes ně. Při rychlém tempu může člověk upadnout a to často bolí. Každý den žijte naplno. Přece jen už ho nikdy nevrátíme.

NEBOJTE SE ODPOČINOUT SI

Být v neustálém střehu a stále se za něčím hnát může být ve skutečnosti velmi vyčerpávající. Někdy každý z nás zažívá situaci, kdy se mu zkrátka a dobře nic nechce. Myslím, že je to v úplném pořádku., protože člověk potřebuje oddych a jistou dobu nic neřešit. Chce jen sedět a nemyslet na nic. Člověk se potřebuje zastavit a na chvilku zase dobít svoje baterky, aby mohl dále fungovat.

Nebojte se oddychnout si. Když něco nejde nebo už na to nemáte sílu, jednoduše to vypusťte na chvíli z hlavy a časem vás určitě políbí múza a dodá vám sílu zkusit něco nového – nebo naopak opravit to, co jste zkazili. Každý z nás potřebuje „reset“. Není to známka slabosti, všechno je prospěšné. Avšak nezapomínejme, že dlouhé lenošení je sice lákavé a příjemné, ale i s ním musíte umět nakládat.

Nemám příliš rád předsevzetí. Jsem toho názoru, že člověka by neměla inspirovat jen vidina nového roku, který se mu zdá dostatečně dlouhý. Působí to efektivně, ale je to období jako každé jiné. Proto mějme skutečné cíle a ne jen předsevzetí, která se v mnohých případech vždy přemění jen na slova.

Každý jednotlivý den je výjimečný. 365 dní – dlouhé období, za které se dá stihnout uskutečnit nespočetně mnoho věcí. Využívejme těchto praktik každý den a po celý rok. Bude nám lépe, budeme se cítit sví a stále budeme mít proč tvořit, psát, pracovat, zdokonalovat se.


Pracujme na svých snech a nebojme se uskutečňovat svá rozhodnutí a nápady, hlavně s úsměvem. Každý den v roce je dar.


banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center