fbpx

2 dubna

33 byznysů, které můžete začít s méně než 2000Kč

0  comments

Ne nadarmo se říká, že více než osmdesát procent úspěchu je prostě začít. Bohužel toto rčení, které se jinak může zdát být více než motivující, obsahuje i sovu stinnou stránku a tedy, že více než osmdesát procent úsilí vynaložíte na vymyšlení a přípravu samotné činnosti.

Ačkoli tedy nevím, kdo ta procenta rozděloval, jelikož všichni z osobní zkušenosti víme, že ta jedna pětina, těch dvacet, co má zbýt po tom, co se do něčeho vrhneme, se dokáže neskutečně protáhnout. Zároveň žijeme ve světě, kde, jak se říká, ani kuře nehrabe zadarmo. Tato na první pohled demotivující věta v sobě však obsahuje ještě jednu další a sice, že na všem lze vydělat alespoň nějaký ten haléř.

Nevíte, do čeho se pustit, nebo se bojíte vysokých vstupních nákladů? Zde je několik nápadů na výdělečné činnosti, které mají velmi nízké nebo vůbec žádné vstupní náklady. A když už nějaká ta počáteční investice musí být, nepřesáhne dva tisíce korun.


 1. Na volné noze

Svým způsobem tato cesta zahrnuje všechny níže uvedené nápady a tipy, jelikož v žádném z nich není nutné pracovat pro někoho, ale vždy se jedná jen o vaši činnost z osobní iniciativy. Být na volné noze má své nesporné výhody a můžou tak fungovat téměř všichni.

Píšete články nebo knihu? Umíte programovat nebo dělat weby? Vyznáte se v grafických editorech a úpravách fotografií? Prostě začněte nabízet své služby za peníze.

 1. Poskytování péče společnosti starým lidem

Populace stárne a o naše nejstarší je třeba se starat, abychom jim zajistili důstojný život. Byli to totiž oni, kdo na nás platili daně a dávky, když jsme ještě byli malí a nemohli se o sebe postarat sami. Už teď je péče o důchodce, což zdaleka nemusí znamenat přebalování plínek, ale skutečně třeba jen s někým několikrát týdně strávit odpoledne a povídat si. Dokážete si představit, jak je takový starý člověk osamělý, když celé dny musí trávit sám, jelikož všichni příbuzní mají povinnosti a nebo, v tom horším případě, už nemá žádné blízké?

 1. Konzultace

Jste profík, který se shodou okolností dostal do situace, kdy nemá možnost vykonávat svou profesi? Není nic snazšího než začít konzultovat a pomáhat lidem, kteří se vaše řemeslo teprve učí. A kdo ví, třeba jeden z těch lidí bude mít nápad na výdělečný byznys a bude vedle sebe potřebovat profesionála.

 1. Doučování

V každé třídě každé školy je několik studentů, kteří potřebují pomoci s probíranou látkou. Máme devět tříd na základní škole, čtyři na střední a dalších většinou pět na vysoké. To je více než dost potencionálních zákazníků s rozličnými potřebami. Někde mezi nimi je ten, který potřebuje pomoci s tím, co vám ve škole vždy šlo samo.

 1. Hodinový manžel

Přitlouct, přilepit, navrtat, promazat, sestavit, našroubovat… Máte doma sadu nářadí a umíte složit skříň z IKEA podle návodu?Tak to jste právě splnili všechny podmínky pro to, stát se hodinovým manželem.

 1. Vývojář/Designer webu

Umíte postavit web? Vyznáte se přímo v nějakém programovacím jazyku, či jenom umíte s nějakým editorem, jako je například WordPress? Pak už nic jiného kromě počítače nepotřebujete.

 1. Hlídání dětí

Školky jsou v posledních několika letech přeplněné a proto je hlídání dětí doma stále častější volbou, po níž rodiče sáhnou. Nepotřebujete žádné speciální znalosti, jen pevné nervy. Dokonce maminka dětí často doma nechá oběd i pro jejich hlídače.

 1. Blogování

Ve virtuální realitě se kumuluje stále víc a víc peněz. Dokonce i za samotné blogování, tedy že si píšete něco jako internetový deníček, či se pravidelně formou krátkých článků vyjadřujete na svém webu k různým tématům, se dá vydělat slušný obnos peněz.

 1. YouTubering

Jedná se o mladšího sourozence blogování. Nicméně se v něm točí několikrát více peněz. Snad nejznámější YouTuber PewDiePie je dolarovým miliardářem. A to je  točil videa. Většina z vás jistě zná toho kluka s velkými zuby, který si říká Misha. Tak i on je ve svých asi deseti letech těžce za vodou, stejně jako nikdo z jeho rodiny nikdy nebude muset sáhnout na jakoukoli práci.

 1. Interiérový design

Jestli máte vkus a rádi mluvíte lidem do věcí, pak je tohle profese pro vás. Snad nikde jinde si tolik neužijete komandování ostatních, symbiózy s vaším estetickým duchem a své osobní extravagance. Nemluvě o tom, že budete zřejmě pracovat sami pro sebe a ve vámi stanovený čas.

 1. Soukromý zahradník

Je až ku podivu, kolik lidí je ochotno zaplatit astronomické částky jen za to, aby se o jejich zahradu staral profesionál. Soukromí zahradníci mívají většinou velmi úzkou, zato však věrnou, klientelu.

 1. Fotograf

Že je trh s uměleckými, svatebními, portrétovými a jinými fotografiemi přeplněný? Nemyslím si, lidé vždy budou chtít zaznamenat své zážitky. Můj bývalý spolužák jezdí na longboardu a dobře fotí. A čím si vydělává na živobytí? Fotí ostatní jezdce, zejména na soutěžích. A podobných trhlin v tom „přeplněném“ trhu s fotografiemi je víc než dost.

 1. Tester

Jaký máte koníček? Jezdíte rádi na prkně jako můj kamarád, či rádi hrajete na počítači? Nebo milujete čokoládu? Všechno je potřeba ozkoušet, než zboží putuje k zákazníkům. Dokonce jsou i testeři pohodlnosti pohovek a postelí. To je snad jediná profese, kde je v pořádku usnout v práci.

 1. Vlasový stylista

Vstupní náklady této činnosti jsou za kadeřnické potřeby a vybavení. opravdový profesionál se přeci nezdráhá přijít až k zákazníkovi domů. Ačkoli bude zřejmě lepší si časem najít i nějaké prostory pro vaše studio.

 1. Make-up stylista

Je to velmi podobné jako u vlasové stylistiky. Až na to, že kreslíte lidem po obličeji, což nezní jako nudná náplň práce.

 1. Tlumočník

Jestli perfektně ovládáte nějaký jazyk, tak pak vám nic nebrání v tlumočení. Nejen, že tlumočníci se většinou pohybují na volné noze, ale ani nejsou špatně placeni. A snad nikdy nepracujete osm hodin v kuse.

 1. Logodesigner

Chce to jen originalitu, pastelky a cit pro jednoduchost. Může být až překvapivé, kolik peněz dostávají ti, co navrhují loga, zejména pak známým a světovým firmám.

 1. Kreslení nápisů

Zejména vyznavačům graffiti kultury se tento nápad může líbit. Nejeden z bývalých writerů se dostal na vrchol a nyní bere veliké peníze za to, že kreslí na budovy. Zářným příkladem může být Pasta Oner nebo Bior, dva kluci z Prahy, kteří se dnes živí svým uměním.

 1. Affiliate marketing

Chce to jen umět psát a mít prostor, kam psát. Jsou speciální webové portály, na nichž prodejci zboží hledají affiliate partnery, kteří by jejich produkty propagovali skrze čtivé články na nejrůznějších webových stránkách či magazínech.

 1. Oprava telefonů a počítačů

Klasické opravny jsou pomalu ale jistě vytlačovány samostatnými profesionály. Pro ně totiž není problém dojet až ke klientovi domů v dobu, kdy se to zákazníkovi hodí. Člověk na volné noze nemá potíže s tím vyhovět i neobvyklým přáním zákazníka. Proč? Protože nepracuje za pevnou hodinovou mzdu, ale je placen za svou skutečně odvedenou práci.

 1. Učitel…

Teď nemám na mysli klasického učitele či přednášejícího ve škole, ale například učitele hry na klavír nebo kreslení. Zejména umělci by měli ocenit tuto možnost výdělku často s flexibilní pracovní dobou a víc než dobrou mzdou za hodinu.

 1. Prodej domácích potravin

Máte slepice, které vám snáší vajíčka? Děláte domácí marmelády, nebo včelaříte? Dnes je více než kdy předtím poptávka po podomácku vyrobených potravinách. Ono se ani po té veškeré chemii v regálech obchodů ani nelze divit.

 1. Grafik

Umíte s grafickými editory a vyznáte se v upravování obrázků či fotografií? Pak už nepotřebujete snad nic víc než vlastní počítač a webovou stránku, na níž budete nabízet vaše služby a klienti si budou moci prohlédnout vaše portfolio.

 1. Osobní kuchař

I dnes je běžnou praxí, že v bohatších rodinách jsou zaměstnáváni osobní kuchaři, jejichž náplní práce není nic jiného než připravit snídani, oběd, večeři a svačinu pro několikačlennou rodinu.

 1. Copywriting

Zdá se, jako by se v poslední době s copywritery doslova roztrhl pytel. Ač jsou často mylně spojování s redaktory nebo umělci, jejich náplň práce je mnohem jednodušší. Na durhou stranu jsou často placeni lépe než prestižní redaktoři. Jde vlastně o to opsat cizí dílo svými slovy.

 1. Osobní trenér

Budete potřebovat licenci a vypracovanou postavu. O osobní trenéry je také zájem více než kdy dřív. Usuzovat tak lze, jelikož své služby nabízí doslova všude, od nejmenší posilovny až po sociální sítě.

 1. Prodej domácích výrobků

Vyřezáváte? Lepíte? Kreslíte? Umíte z drátků udělat šperk? Není snad nic snazšího než prodávat vlastnoruční výrobky. Stačí jen najít specializovaný portál pro váš druh výrobků a můžete doslova rozjet byznys.

 1. Hudební producent

Dnes už naposledy sáhnu mezi své bývalé spolužáky, tentokrát z gymnázia. Lukáš z vedlejší třídy si už na škole vydělával celkem slušné peníze tím, že prodával svoje beaty. Dnes už si od něj podmaz pro písničky nekupují jen kamarádi, ale i velká jména z české rapové scény, ač tedy kvalita té scény samotné je velmi pochybná.

 1. Návrhář oblečení

Je dětským snem snad všech dívek navrhovat oblečení a pořádat vlastní módní přehlídky. Je pravda, že módní přehlídku je možné uspořádat až po několika letech praxe, nicméně můžete na internetu prodávat vámi navržení kousky. A ač se to tak nemusí zdát, lidé o to zájem mají. Je to totiž stoprocentně originální a na to se dnes slyší.

 1. Průvodce

Žijete v turistickém centru a znáte jej jako své boty? Není pak třeba s ničím otálet a můžete začít provázet turisty a dostávat za to zaplaceno.

 1. Správce sociálních sítí

Profese ideální pro ty, co rádi klikají a rádi tráví čas ve virtuálním prostoru. Nejde o nic vznešenějšího než o propagaci produktu, služby, uskupení či jednotlivce skrze sociální sítě. Opravdu dobří správci sociálních sítí jsou placeni takovými částkami, o jakých se ani politikům nikdy nesnilo.

 1. Vytvořit umělecké dílo

Můj nejoblíbenější bod. O nové umění je zájem a ne že ne. Napište knihu, namalujte obraz, udělejte písničku. Vytvořte hodnotu a nabídněte ji světu výměnou za malou úplatu či úplně zadarmo. On ji přijme a bohatě se vám odmění.

 1. Projektový manažer

Nikdy jsem nepochopil, k čemu je externí projektový manažer, který není součástí týmu, ale je o podobné lidi zájem, takže zřejmě budou k užitku. Vždy je však lepší, když své svěřence znáte a rozumíte si s nimi. Stejně jako je podmínkou, že musíte rozumět oboru, v němž se projekt


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle, které je nyní k dispozici pouze za 49 , se dočtete ZDE.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center