fbpx

2 dubna

3 zlatá pravidla úspěšných lidí

0  comments

Při hledání, realizování a uvědomění si úspěchu, jsem se seznámila se spoustou lidí. Lidí z různých oborů, s různými zkušenostmi a různým věkem. Když jsem si dávala své poznámky dohromady, zaujala mě jedna věc. Všichni do jednoho se shodli, že bez chtění nemáte šanci na úspěch. Když tohle chybí, nejste úplní. Je to první zlaté pravidlo, kterého se musíte držet. Druhým zlatým pravidlem je akceptovat změnu, která přijde a třetím a zlatým pravidlem jsme my sami. Pojďte se se mnou podívat na první pravidlo, které vám pomůže vykročit tou správnou nohou.

Jak velké je „chci“ v případě, že se jedná o mě a můj život?

Skoro každý z Vás odpoví, že 100% a že vždy si jdete za svým, ale ruku na srdce, kolik z vás opravdu dosáhne toho, co opravdu chce? Co jste pro to schopní opravdu udělat a kolik překážek jste schopni překonat? Já jsem si říkala, že to jsou vcelku těžké otázky, ale na druhou stranu velmi důležité. Zkuste si na ně odpovědět a schválně, jak upřímně si odpovíte. Já jsem to zkusila a byla jsem mile překvapená.

Už dlouhou dobu ze všech stran slýchávám: „Já chci být spokojená, mít peníze a být šťastná.“ Kolik z nás jde svému „chci“ naproti? Kolik z nás si váží toho, co má? Odpověď je nasnadě. Typuji, že jen malé procento z nás si dokáže uvědomit, jak moc bohatí jsme a ještě menší procento se umí zakousnout a jít svému „chci“ naproti. Kolik z nás ráno vstane a dokáže si říct: „Dnes to vyjde. Dnes změním své sny ve skutečnost.“ Pomůžu jim udělat z nich realitu nebo je alespoň přiblížím k realitě.
Ono je také důležité vědět, jaké sny přesně jsou. Jsou reálné? Není to ten typ snů, zítra si vsadím a vyhraji jackpot. Mám k nim vše, abych je mohla uskutečnit? A hlavně, jsou opravdu moje nebo jsem si je od někoho půjčila? Spousty lidí mi říkaly, že sny jsou ke snění a ne k realizování. Potíž je v tom, že já jsem od přírody tvor tvrdohlavý a dokud mi někdo neukáže, že tudy cesta nevede, budu skálopevně přesvědčená o tom, že to dám a sen převedu do reality.

Za příklad by stály dvě věci. Narozeninový dárek a mé psaní. Vezmu hned první příklad a to narozeninový dar. Má kamarádka je velmi zvláštní tvor a není moc jednoduché se v ní vyznat. Každopádně mohu říci, že ač se to okolí nezdá, tak je moc fajn. Vzala jsem si do hlavy, že vymyslím dar, který předčí všechny ostatní. Začala jsem pátrat v paměti o čem jsme se bavily a co jsou její sny. Trvalo skoro celý týden, než jsem něco vymyslela. Pak přišla ta úžasná myšlenka hodná Oscara. Od té doby, co jí znám, mi vyprávěla, že by chtěla být stylistkou a jelikož zbožňuje nejmenovaný časopis, myšlenka byla na světě. Teď už jen vymyslet, jak jí převést do reality.

Věděla jsem přesně co chci, ale na jednu stranu jsem se bála, jak to dopadne. Vsadila jsem vše na jednu kartu. Sebrala jsem veškerou odvahu a napsala email paní šéfredaktorce. Dopodrobna jsem jí vylíčila svůj záměr a odeslala. Ten večer se mi usínalo vskutku báječně. Byla jsem na sebe pyšná. Hlavou se mi valil příval neuvěřitelného štěstí. Pochyby a neúspěch byly ty tam. Jako každé pracovní ráno, jsem vyrazila na schůzky. Bylo opravdu teplo a stání v koloně mé energii příliš nepřidalo. Rozhodla jsem se, že si alespoň vymažu emaily. To, co jsem tam objevila asi všichni tušíte…

Email z redakce a ne psaný kdekým, ale přímo paní šéfredaktorkou. Neváhala jsem ani okamžik a klikla. K mému velkému překvapení jsem uvnitř našla souhlas a informace kde, kdy a v kolik vše proběhne. Smích, pláč, nadšení a hrdost. To vše, v jediný okamžik mnou prolétlo a bylo to úžasné. Neuvěřitelný zážitek, o který jsem se musela podělit asi se všemi blízkými lidmi. Dodnes nezapomenu na chvíli, kdy jsem jí předávala dar. Na její pohled a na to, jak byla šťastná a já jak jsem byla hrdá na sebe, že jsem to dotáhla do konce. Splnila jsem sen, její sen.

Nebolelo to, ba naopak, bylo to velmi příjemné a poučné. V čem? No přeci v tom, že i zdánlivě nereálný sen, se může stát skutečností. Proto hlásím a volám: „Plňte své sny a stejně tak sny svých blízkých. Nebojte si jich, ony nekoušou a za odměnu vám dají takový příval energie, ze kterého se dá žít dlouhé měsíce poté. Nechte se zavalit úžasným pocitem, který vám tento krok může nabídnout. Jděte do toho naplno, na 100% a překračujte překážky ať jsou sebevíc velké, protože se vám to několikanásobně vrátí.“ A co se stalo s druhým snem? Nechte se překvapit. Zatím se jde pomalu kupředu …


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center