fbpx

2 dubna

3 věci, které budete definitivně potřebovat k dosažení vašich cílů

0  comments

Úplně na začátek vám řeknu, že těch věcí bude určitě více, než jen ty tři, které vám ukážu níže. Nicméně tyhle tři věci považuji za naprosto zásadní. Pokud dobře znáte své cíle a já věřím, že ano, a chcete si je splnit, pak se bez těchto tří věcí jednoduše neobejdete. Tak už na ně pojďme.

Vlastně ještě jeden takový malý bonus. Na samotném konci článku pro vás mám výbornou věc, urychlovač – a tím nemyslím zkratku, protože víme, že zkratky jsou na ho… (…uby). Vím co vás teď asi napadne, podívat se rovnou nakonec článku, ale doporučuji, opravdu si to nechte na samotný konec. Bude vám to všechno dávat větší smysl.

Takže těmi třemi věcmi jsou POZORNOST, KONZISTENCE a SCHOPNOST ROZHODOVAT SE.

Neřekl bych, že jedna je více důležitá, než dvě zbývající, řekněme, že všechny jsou si pomyslně rovny.


POZORNOST

Můžeme také říci koncentrace. Krásným příkladem jsou vrcholoví sportovci.

Vezměme si třeba Usaina Bolta. Vzpomeňte si, jak je na startu každého závodu maximálně koncentrovaný. Má pozornost obrácenou jen a pouze na sebe a svůj cíl, tedy na cílovou čáru dráhy. V tu chvíli ho nezajímá absolutně nic jiného. Prostě svoji pozornost podmiňuje 100% svému cíli. Zkuste si představit, jak by to vypadalo, kdyby řešil své soupeře, lidi na stadionu, rozhodčí, tyčkaře, který se rozbíhá na svůj pokus vedle. Můžete si být jistí, že by to nebyl ten Usain Bolt, kterého známe jako nejrychlejšího člověka planety.

Stejné je to i u nás. Pozornosti máme určité množství a čím více ji budeme rozptylovat, tím menší šanci budeme mít na úspěch, resp. dosažení našeho cíle.

KONZISTENCE

Tohle slovo má více významů, ale pro nás je tím nejdůležitějším soudržnost nebo spojitost. Aktivita na cestě k našim cílům, ať už je to cokoliv, musí být konzistentní! Aktivitu je potřeba pořád a neustále opakovat, nevynechávat.

Skvělým příkladem je transformace postavy, která se nestane ze dne na den, ale naopak. Pokud chci změnit svoji postavu, potřebuji se hýbat, pravidelně, ideálně každý den. Zároveň potřebuji dodržovat správnou životosprávu, zase ideálně každý den. A pokud tohle dodržovat budu, začne si mi postupně moje postava opravdu měnit, pomalu ale jistě.

„K tomu, aby se z vás stal mistr, potřebujete danou činností strávit alespoň 10.000 hodin.“

Pokud bych nebyl ve své aktivitě konzistentní, nestane se vůbec nic. Kromě toho, že mě bude všechno bolet. A stejně to funguje v byznysu, ve vzdělávání. ve všem. Činnosti je třeba opakovat neustále a pořád dokola.

SCHOPNOST ROZHODOVAT SE

Tuhle vlastnost miluji na úspěšných lidech – umějí se rozhodovat! Naopak u těch lidí, kteří se „plácají“, jsem ji snad nikdy nespatřil. Prosím vás, opravdu nenechte schválně věci „vyhnívat“. Schopnost rozhodovat se je pro nás zásadní! Posbírejte všechny dostupné informace a rozhodněte se.

I kdybyste se nerozhodli správně, je to daleko lepší, než nerozhodnout se vůbec. Protože nerozhodnout se vůbec znamená v konečném důsledku to, že sami za sebe nedokážete přijmout zodpovědnost.

„Rozhodni se za každých okolností. Protože buď se rozhodneš správně nebo se poučíš.“

Ty tři věci jsou vlastně jednoduché, že ano? Věřte mi, že pokud je zapracujete do svých aktivit a budete je mít na mysli, ty věci, které chcete, se začnou dít.

A teď ten slibovaný bonus. Krásně navážu na poslední větu. Věci se sami od sebe dít nezačnou. Možná vás trochu zklamu, ale budete pro to muset vždycky něco udělat. Tím urychlovačem, který jsem vám slíbil na začátku, je masivní akce!

Chcete úspěch rychleji? Úplně v klidu, jde to. Jen budete potřebovat udělat 10x více než všichni ostatní. To je to, co odlišuje ty nejúspěšnější od průměru a je jedno jestli jde o sport, byznys nebo cokoliv jiného. Nejúspěšnější na cestě ke svému cíli vynaložili 10x (nebo i více) větší úsilí, které by si normální lidé nedokázali představit.

V tom je to tajemství. Takže, až někdy dostanete chuť zajít si na pivo s kámošema do hospody a vyřešit tam všechny problémy světa, nebo vás napadne jiné plýtvání vaším časem (seriály nebo zprávy na TV NOVA a vlastně všech televizích), stopněte to a přesměrujte úsilí do aktivit, které vás dovedou k vašim cílům.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center