fbpx

2 dubna

3 příznaky, díky kterým poznáte, jestli se z vás stává „lenochod“

0  comments

Jedním z nejhorších způsobů, jak začít pomalu, ale jistě klesat ke dnu, je začít stagnovat. Většina firem se udrží na trhu jen určitou dobu. Následně dochází k poklesu výkonů samotné firmy nebo daného jedince. Majitel a celkově personál začínají být spokojeni s tím, co mají a přestávají rozvíjet svou činnost nebo produkt. Směle si položí nohy na stůl a situaci dají volný průběh, což je hlavní příznak lenošení.

Příklad pohodlného lenošení nachází mnoho lidí v každodenním životě. Stačí jim k tomu televize, pohodlná pohovka, sladké nápoje a slané občerstvení. Každý z nás zažil tento moment a chvíli, ve které chce prostě jen odpočívat a nechat tělo napospas měkké pohovce. Je to příjemné však? Samozřejmě. Naše tělo je vodorovně v kontaktu s pohovkou a svalstvo našeho těla je uvolněné. Lze však takto strávit celý den, ba celý týden?

Je to možné, ale ne zdraví prospěšné. Tělo bez jakéhokoliv pohybu začne být citlivé a unavené. Většina lidí v těchto chvílích konzumuje nesprávné jídla a tím se samotné lenošení prokáže na naší váze v ne zrovna oku lahodících číslech. Pokud chceme v tomto směru pokračovat, musíme se smířit s jedním základním pravidlem – NIKAM SE NEPOSUNEME.

V podnikání mnoho zaměstnavatelů využívá právě tento nezdravý příklad, kdy se uspokojí se svou momentální situací a myslí si, že jim to stačí na to, aby byli úspěšní. Opak je pravdou. Řešením je být lepší, než včera.

Možná jste se vy sami ocitli v období, kdy stagnujete nebo doslova jste si ustlali na pracovním stole.

Jaké jsou tedy příznaky nebezpečného lenošení?

1. ODKLÁDÁTE VĚCI A POVINNOSTI NA DOBU NEURČITOU

Častokrát lidé žijí v omylu, že času mají dostatek. Pravdou je, že už žádnou vteřinu nedokážeme vrátit zpět, podobně jako prožitou minutu nebo hodinu. Navíc pokud si necháváme věci na poslední chvíli nebo je jen odkládáme na další den, ztrácíme tím čas na jiné povinnosti a záliby, které také vyžadují jistou dávku naší pozornosti. Tímto způsobem okrádáme sami sebe o drahocenný čas.

Proto povinnosti, které máte, vyřešte co nejdříve. V první řadě se snažte vypracovat a dokončit ty nejnáročnější a časově nejrozsáhlejší věci a povinnosti. Pokud to uděláte opačně, může nastat bod úrazu, kdy se budete věnovat těm jednodušším věcem déle, než těm náročným. Tím pádem vám již na ty těžší nezůstane příliš mnoho času, čímž se výsledek odrazí i na kvalitě vykonávané činnosti nebo produktu.

Nejdůležitější je, abyste ledajaké povinnosti neodkládali na dobu neurčitou. Nejde totiž jen o čas vašeho klienta, ale také o čas vaší rodiny, či přítele nebo přítelkyně. Klient ocení váš čas a dodržení termínu podobně jako vaši rodinní příslušníci.

2. PŘESTÁVÁTE SE POROVNÁVAT SAMI SE SEBOU

Jednou z hlavních částí úspěšné firmy nebo úspěšného člověka je následování. Je důležité zaměřit se na budování naší osobnosti a naší odolnosti vůči různým překážkám. Ty zde byly a vždy budou. Pokud chce někdo uspět, musí se s nimi naučit žít. Nikdo není bezchybný. Na druhé straně je možné některé z těchto chyb odstranit, pokud budeme před sebou samým kráčet vpřed.

Neztrácejte čas a sílu na to pozorovat někoho jiného jen proto, abyste byli lepší. Každý má své praktiky a své způsoby, které provádí na základě jedné jediné domněnky, že to je to pravé. Soupeřením šíříte kolem sebe negativní energii, která nic pozitivního nepřináší.

Každá jedna bytost je originál. Nechceme se přece na někoho podobat. Chceme být především sami sebou a to dosáhneme jedině tím, že budeme sledovat sebe sama, jak rosteme. Tento proces trvá prakticky do konce života a ten pocit „sebezlepšování“ je doslova k nezaplacení. Nekopírujme, ale inspirujme se. Neusněte na vavřínech, dělejte krůčky dopředu. Pokud už nemůžete, zastavte a najděte jiné východiska pro vaši současnou situaci. Pokuste se růst. Jednoduše, zlepšujte se a budete lepší každým dnem.

3. ZŮSTÁVÁTE SPOKOJENÍ SE SVOU SOUČASNOU SITUACÍ

Výborným příkladem tohoto bodu jsou sportovci, kteří dosáhli vrcholu ve svém odvětví. Nicméně, jak rychle se k vrcholu dostali, ještě rychleji z něj odešli do zapomnění. Výsledkem se stal fakt, že zůstali spokojeni se svou situací. Dosáhli úspěchu, který chtěli a tím pádem přestali rozvíjet nejen sebe, ale i tréninkový proces. I z tohoto pohledu je úspěch velmi vrtkavý. Je těžké úspěch dosáhnout, ale ještě těžší je, si úspěch udržet.

Vše co máme, může být ještě lepší. Vše může růst a postupovat. Je to na vás. Můžete mít všechno, co chcete, ale také můžete přijít o všechno, co máte. Vše stojí jen a jen na vás.

Získali jste svou vysněnou práci? Vlastníte firmu, kterou jste v životě chtěli? Máte prakticky všechno? Tak si to udržte! Bavte se vašim úspěchem a hledejte nové inovace, které vás na vrcholu (nejen po finanční stránce, ale především vnitřní a psychické) udržují.

Být „lenochodem“ je možné i v normálním pracovním životě. Nejedná se jen o ležení a odpočívání na pohovce před širokoúhlou obrazovkou. Jedná se také o naše vnitřní rozpoložení. Říkáme si: „udělám to zítra“, „to má čas“, „dnes se mi nechce“. Času máme všichni stejně a nikdo nemá k dispozici více než 24 hodin. Rozdíl je v tom, jak ho dokážeme využívat.

Každý jeden bod, jakož i celý úspěch, který chceme dosáhnout, stojí jen a jen na nás. Odpočinek by měl aplikovat každý. Nicméně nezapomínejme, že přílišným odpočívání můžeme sklouznout do nijak prospěšného lenošení, které s sebou nosí mnohé negativa. Ty nemají rádi ani klienti, naše rodina a v konečném důsledku ani my sami.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center