fbpx

2 dubna

3 nejsilnější zbraně v dobách vnitřního ustrnutí

0  comments

Mrtvé místo zaplavené pozdním sluncem. Stál tam asi dvacetiletý chlapec. Jeho víra se proti jeho vůli na chvíli vytratila. Měl pocit, jako kdyby postrádal sám sebe. Jeho zdravého ducha rychle odvála hrstka znepokojivých skutečností, chladno a osamělost. Neuměl si v životě představit leccos, co později dělal, nebo chtěl dělat. Tak například se zrovna přistihl, jak kouří.

Myslel na shledání s dívkou, která pro něj ostatní protějšky pohlaví znehodnocovala. Jak nešikovným se člověk stane, jak z něj upadne slupka převahy, jak je sám a jak se všechny jeho zkušenosti vypaří v mlhu, když doopravdy miluje. Mazaný milenec možná v minulé době slavil na scéně triumf, ale právě znovuzrození citů mu ukázalo, že v lásce není dospělý nikdo. Ani právě jeho mazanost, která mu proti jiným dávala tisíce zbraní, nezabránila mu se v její blízkosti cítit tak opotřebovaný, ačkoliv bez ní je vždy tak dětsky mladý. Jediným, kdo by mu pomohl se v této situaci společensky znovu vyšvihnout, je známý George, jeho životní průvodce, nejlepší přítel a bratr. Chlapec se ve své mysli snažil na několik tisíc kilometrů do Kapského města vyslat signál s úmyslem dostat od bratra jedinou radu, jenž by ho nasytila dojmem správně zvolené cesty.

Psychické rozechvění sílilo. Fakt, že jejich matka může brzy odejít, s tím tak trochu souvisel. Rakovina se vrátila. Ještě jednou se s ní chce utkat. Chlapec si více a více uvědomoval, že zatímco se jeho přátelé z podnikatelské branže stávají otroky vlastního ega a peněz, on vidí svou úspěšnou cestu zcela jinak – chce se stát velký za přítomnosti lásky, zdraví a vnitřního klidu.

Gilotina přichází vždycky bez zaklepání. Rehabilitace je závislá na vůli jedince, je závislá na jeho patřičném rozhodnutí – je to zákon starý jako svět.

Hoch si z cigarety potáhl naposledy a zahodil ji do špinavé kaluže před sebou. Byl to velmi dětinský symbolický akt protestu, ale to mu bylo jedno. Napětí zvolna začalo povolovat, když si uvědomil, že mu není dáno žít deset životů najednou, aby si mohl ostrou bolest v těle ještě více prodlužovat.

Každý jedinec má právo žít svůj život dle vlastních pravidel, ale ne každý se k tomuto právu hlásí, čímž je okolím pronásledován a namísto toho, aby byl veden vlastní vírou a vizí, je odkázán kvůli negativní odezvě jiných osob za své činy k ustrnutí.

Body, které pomáhají tento vjem odstranit, jsou základními hodnotami úspěšných lidí. Za jedním takovým člověkem se ohlédneme v druhém vydání tištěného magazínu. Byl to on, kdo předal důležitost těchto bodů našemu chlapci.

Předplatné magazínu na rok můžete objednat ZDE.

1. VÍRA

V některých věcech se vyplatí být staromódní. Koupil jsem si deník, kam veškeré své myšlenky, plány, priority pečlivě zapisuji. To není žádné terno. Podvědomí má pak tu tendenci, že se vaše myšlenky lépe uskladní. Najednou vnímáte, že máte více energie a jste více produktivní. Zkuste to!

Jestliže jste se rozhodli začít budovat víru, primárním krokem je, že si sami sobě odpovíte, proč zrovna vy se můžete stát tím, kým chcete. Zeptejte se, kdo rozhoduje za váš život? O kom chcete říci, že stojí za vaším úspěchem?

Je těžké si důvěřovat v době, kdy máte pocit, že se svět hroutí. Nic ale neulehčí danou situaci více, než když si řeknete, že i tohle pomine. Možná o tom ještě nevíte, ale úspěch se třeba ukrývá za dalším zákrutem cesty.

Víru dále posilujete pokrokem. Zvykněte si ráno po probuzení k sobě promlouvat, že dnes je ten den, kdy překonáte minulé výkony.

2. CÍLE

Loď vyplouvá z přístavu na oceán. Neví však, kam má namířeno. Žádný směr, žádný kurz. Jaká je pravděpodobnost, že loď zahlídne ještě obzor? Minimální. Život bez cíle jednoduše znamená uváznout ve večné prázdnotě a ustrnout.

Pociťujete „chuť “svých myšlenek? A jak vaše tělo, mysl, reaguje na vaše cíle? Chystá se vás adrenalin putující v žilách roztrhat na kusy? Zkuste o vašich cílech přemýšlet emociálně. Ke každému z vytyčených bodů připište, co získáte tím, že jej pokoříte. Proč je pro vás daný bod důležitý, v čem se váš život posune, co se tím vyřeší? O cílech můžete také přemýšlet v přítomném čase. Znovu si vemte do ruky deník a začněte sepisovat svůj den do nejmenších detailů. Co znamenáte? Jak se cítíte? Jak vypadá váš nový dům?

Zvykněte si psát si kromě životních cílů i cíle krátkodobé – měsíční, týdenní, denní. Seřaďte je podle priorit a nechte se doplňovat pocitem vnitřního klidu po každé zdolané překážce. Pravidelným zapisováním cílů dostáváte kontrolu nad svým časem, tím pádem sami určujete tempo, jakou rychlostí se budou úkoly naplňovat. Zároveň se tak osvobozujete od případné prokrastinace.

Související článek: Můj den má 25 hodin: objevte i vy 7 zlatých pravidel time managementu

3. POSTOJ

Všechno, co se kolem nás děje, jak to vnímáme, jak vnímáme svět a  sami sebe, je otázka postoje.

Zažijte stav duchovní přesily tím, že od nynějška převezmete zodpovědnost za svůj život. Už když si řeknete onu větu „můžu si za to sám, jsem za to odpovědný“, cítíte, že se vaše zloba vzdaluje, až nakonec úplně zajde.

Po zařazení této věty do každého dne můžete pocítit tu neuvěřitelnou svobodu, kdy jednou jedinou větu dostanete vaši bytost pod kontrolu. Jako kdybyste každou větou začali nový život.

Berte ze všeho jen to nejlepší, nasávejte energii. Chvalte nepřátele a přátele povzbuzujte. Mějte rádi své okolí a sebe milujte. Vytane-li vám na rtech pomluva, kousněte se do nich.

Související článek: Umění žít aneb 3 jednoduché kroky k inteligentnímu životu

Ztratit na vteřinu sám sebe neznamená být na dně. Znamená to, že jsme došli na další z mnoha rozcestí a musíme si správně zvolit příští směr. Připraveni?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center