fbpx

2 dubna

3 nejcennější rady, jak v sobě objevit moc uskutečnit své sny

0  comments

Věříte na zázraky? A na dobré srdce lidí? Ptáte se, jak tohle souvisí s vašimi sny a vašimi touhami? Odpověď naleznete mezi řádky tohoto článku.

Vyrůstala jsem v rodině, kde se z generace na generaci předávalo slušné vychování. Když jsme o něco žádali, prosilo se, když jsme něco dostali, děkovalo se. Dodržovaly se sliby a to, co se řeklo, platilo. Jsem s tím sžitá dodnes a stále se těmito zásadami řídím. Někdy až příliš, a to je v dnešní době spíše ke škodě než k užitku. Já u toho stále zůstávám, a zpětně hodnotím, že ačkoliv to bylo pro mě těžší, i přesto jsem doposud dosáhla toho, po čem jsem toužila.

Síla slov

Pro mnoho lidí jsou tyto věci buď automatické, nebo zapomenuté. Možná kroutíte hlavou, ale vězte, že v dnešní době stále méně lidí přikládá slovům nějaký význam. Dnes nikdo na dobré slovo člověka nevěří.

Lidé mrhají slovy a kolikrát si nedávají pozor, co říkají. Prostě něco vypustí do éteru. Nechtějí věřit v jejich sílu, protože je pro ně obtěžující přemýšlet a kontrolovat se, co vlastně řeknou. Dokáží slovem tolik ublížit, i když to třeba nemyslí úplně vážně. Komunikaci vnímají jako nástroj na dorozumění, ale do větší hloubky se tím nikdo dávno nezabývá.

Slova jsou nejmocnější vstupenkou do lepšího života. Slova, která plynou z našich úst, zaplňují naši budoucnost. To ona nám dávají smysl a význam. A v neposlední řadě se stávají skutečností – pomocí našeho myšlení a vykonaných činů.

Kolikrát mě spolužáci přemlouvali k určitým činům, třeba ať zůstanu někde déle a doma si prostě vymyslím nějakou výmluvu. Nikdy jsem to neudělala. Možná si říkáte, že je to příliš. Ale vždy jsem se řídila sama sebou a tím, co cítím, že je správné. Kolikrát jsem se cítila divně mezi ostatními. Jako bych mezi ně vůbec nepatřila.

Jsem zkrátka pravdomluvná a upřímná. Říkám věci, co mám na srdci, na rovinu. Nesnáším lež a nevyřešené věci. Dodržuji sliby a to, co řeknu, platí, a myslím to vážně. To také očekávám od druhých. To je někdy problém, protože ne každý to vnímá stejně jako já, a proto bývám často jako Alenka v říši divů: překvapená a někdy i zklamaná.

Mysl

Myšlenky, které přistanou v naší mysli, zcela neovlivníme. Většinu nám na mysl přichází samy a jsou spíše negativní. Jak s nimi naložíme je jen na nás. Je potřeba naučit se pracovat se svou myslí. Ovládat své myšlenky, odhánět ty záporné a snažit se udržovat jen ty pozitivní. Protože nad čím přemýšlíme, tím vysíláme signály ,,tohle chci“ a ejhle, máme to na talíři.

Je to řečeno hodně zjednodušeně, v praxi je to mnohem těžší, ale s troškou uvědomění a sebekontrolou se toho dá dosáhnout.

Víra a přesvědčení

Nestačí o věcech pouze mluvit. Je potřeba je uchovávat ve své mysli, mít je na paměti, ale k tomu všemu mít víru v to, co děláte, anebo být vnitřně přesvědčeni o svých snech a jejich naplnění.

Vždy jsem se mezi ostatními držela trošku zpátky, nijak zvlášť jsem nevyčnívala. Nikdy mi to nevadilo, spíše až postupem času, kdy se člověk musí začít projevovat (například při získání zaměstnání), to mi dělalo trošku problém. Dnešní doba je jen o tom, jak se člověk umí prodat. Nejprve si ale musíte trošku věřit a znát své hodnoty. Bez toho to nejde. Musíte si být vědomi svých předností a dovedností. Jsem přesvědčena o tom, že to, co dělám a jak myslím, je správné – pro mě správné. A to je ze všeho nejdůležitější a jen to vás povede ke svým snům a úspěchu.

Všude kolem sebe slyším, že člověk v dnešní době musí být, pardon, trošku svině, aby se měl dobře. Já stále věřím, že to tak není. Lidé, kteří se mají dobře nyní, ale dosáhli toho nepoctivě, se nebudou mít dobře vždy. Tak to v životě funguje. Vrátí se jim to třeba jiným způsobem, v jiné oblasti. Pro mě je těžší se někam probojovat, nebyla to nikdy má silná stránka, jsem poctivá, ale jsem přesvědčena o tom, že se budu mít skvěle.

Každý hledá něco velkého, něco zvláštního, něco jiného. Základ je pochopit, že je to jen o tom, co říkáme, co si myslíme, čemu věříme a o čem jsme přesvědčeni.

Co si o tom myslíte vy? Zrealizovali jste si své sny? Pokud ne, co děláte proto, abyste je naplnili?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center