fbpx

2 dubna

3 místa, na kterých zklidníme svou mysl

0  comments

Povinnosti, byznys, vize, plánování… Pokud v tomto systému žijeme takřka celý týden, častokrát zakoušíme stav, kdy cítíme, že naše tělo potřebuje zkrátka dobít baterky, aby mohlo opět smysluplně fungovat. Řešíte nějak tento typ problémů? Znáte způsoby nebo místa, kde dobíjíte své baterky a dodáváte jim tak šťávu pro další dny?

Pokud ne, my známe pár míst, kde by se vaše tělo dokázalo nejen zregenerovat, ale především zahodit přebytečný stres.

Mít v hlavě pořádek je důležité. Máme-li totiž v hlavě přebytek informací a myšlenky nemají ucelený tvar, stáváme se ztracenými a nervózními. Tato místa nám dopomáhají k tomu, aby naše myšlenky i tělo našlo tu správnou rovnováhu k prospěšnějším zítřkům.

Kde je možné nalézt klid, potřebný pro naše nitro? Kam je potřeba zajít a okusit něco nového? Čtěte prosím následující řádky.

PŘÍRODA

Byla tu před námi a bude tu ještě dlouho po nás, i když mám občas obavy o to, v jakém stavu. Mám-li mluvit sám za sebe, neznám lepší místo, kde bych mohl načerpat novou inspiraci a čerstvější kyslík do svého života. Být sám v přírodě je dar.

Člověk si v dnešním světě neuvědomuje, že příroda je víc než my. Vlastně je víc než cokoliv jiného. Vždyť právě z ní žijeme a častokrát využíváme nejrůznější produkty pro náš život. Lidé v současné době budují v přírodě čím dál více továren či nákupních center. A já se ptám, proč to nazýváme pokrokem.

Možná nepatříte k těm, kteří mají zálibu v procházkách přírodou, ale věřte, že když tento typ relaxace zkusíte, nebudete chtít nic jiného. Zaposlouchejte se do zvuků těchto míst. Skrývají víc, než si myslíme. Právě zde nacházíme potřebný pokoj v duši a mnoho úspěšných lidí vám řekne, že procházka v přírodě a vnímání její jedinečnosti je to, co při své práci potřebují.

WELLNESS CENTRUM

Většina wellnes center je vybudovaných tak, abyste se tam cítili klidně. Vždyť přeci to je jejich úkolem, protože se snaží vašemu tělu dodat to, co mu chybí v průběhu týdne – oddych.

Příjemné barevné osvětlení, šumění bublinek či tichá hudba uvnitř sauny je skvělým způsobem, jak detoxikovat svoje tělo od přebytečných látek a únavného stresu. Chvíle ve vířivce já osobně využívám k „úklidu“ a uspořádání svých myšlenek. Rád si představuji budoucnost, nebo myslím právě na to, co mám.

V sauně si zase plnými doušky užívám pocit, že tělo dostává dostatečnou regeneraci, protože se při této činnosti cítím skutečně příjemně. Určitě tyto činnosti nevykonáváte každý den, ale dopřejte si je minimálně jednou do týdne. Nemusíte na to být sami. Může to být taktéž skvělý způsob, jak strávit čas s rodinou, partnerkou či partnerem.

Dobrý příkladem můžou být například Konstantinovy lázně, o kterých si můžete přečíst zde.

RODINA A VÝLETY

Při běhu za svými sny nezapomínejme ani na místa, kde se skutečně cítíme sami sebou. Vždyť právě s rodinou máme možnost zažívat ty nejkrásnější chvíle v životě a častokrát si tyto momenty pamatujeme nejdéle.

Něco podnikněte. Existuje mnoho míst, kde byste mohli se svou rodinou strávit krásné a především klidné minuty či hodiny vašeho života. Vidět vaše děti se smát je skutečná vzácnost. Děti se radují z každé maličkosti. Nabízím vám seznam míst, která je možné navštívit v období volna či o víkendu.

– hrad/zámek (kultura)
– zoo
– koupání (zmiňované wellness centrum)
– výlet do kopců (příroda)
– výlet na kolech

Dopřejme si oddych. Všechny tři možnosti jsou prospěšné i pro vaše zdraví a to je skvělý důvod, proč je uvést do praxe. Nejsme roboti. Nejsme naprogramovaní. Potřebujeme někdy vypnout a nic neřešit.

Znáte-li jiné způsoby, jak produktivně trávit svůj volný čas, kdy vaše mysl dostává vše potřebné, prosím, podělte se o tyto zkušenosti dole v diskusi. Velmi rád si přečtu vaše názory.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center