fbpx

2 dubna

3 jednoduchá pravidla života, která si můžeme osvojit ještě dnes pro lepší zítřek

0  comments

Mám pro vás tři jednoduchá pravidla života:

1. Pokud nepůjdete za tím, co chcete, nebudete to mít…
2. Pokud se neptáte, nedostanete žádnou odpověď…
3. Pokud neuděláte krok vpřed, nikdy se nedostanete dál…

Sebeřízení představuje základ, ze kterého pramení veškerý další úspěch nejen v byznyse, ale i v osobním životě. Klidně to můžete přirovnat k sebezdokonalování. Edmund Hillary, první člověk, který vstoupil na Mount Everest, řekl velmi výstižně: „Není to hora, kterou chceme zdolat, ale sami sebe.“

Člověk si musí uvědomit, že úspěch je vnitřní práce. To, jak se sami odprezentujete a s jakým brandem se před ostatními ukážete. Vše začíná ve vašem nitru. Nikdy nemůžete něco vykonávat dobře, pokud se ve svém nitru necítíte dobře. Člověk je svým vlastním dílem, je sám sobě tvůrcem nebo ničitelem. Je nemožné vytvořit něco velkého a vznešeného, pokud nemáte velké myšlenky a cíle. Je třeba zdolat vlastní hory a vystoupit až na vrchol a během tohoto procesu přemoci sám sebe a zvítězit. Nepomohou vám žádné výmluvy, zda něco funguje nebo ne. Je třeba převzít odpovědnost za změnu na sobě. Tedy rozhodnout se, co je pro vás nejdůležitější a pustit se do akce.

Související článek: 14 dní k úspěchu

Čínské přísloví říká: „Ten, kdo se ptá, vypadá být hloupým na pár minut, kdo se neptá, zůstane jím navždy.“

Znalost a vedení představují největší zdroj síly. Ptát se a zajímat se o věci, které vás naplňují, je velmi smysluplné. To, jakým typem člověka se ode dneška za pět let stanete, závisí na dvou zásadních faktorech.

FAKTOR ČÍSLO JEDNA – KNIHY/ZNALOSTI

V první řadě jsou to knihy, které si přečtete a také lidé, se kterými se budete setkávat. Každý by si měl denně vyhradit 30 minut na čtení. 30 minut soustředěného čtení denně jednoznačně promění váš život. Čtením knih objevíte bohatství, které se v nich skrývá. Je v nich možnost objevit prastaré časem ověřené způsoby, jak udělat více za kratší dobu. Knihy vám umožňují ponořit se do mysli těch nejvýznamnějších mužů a žen. Pokud si budete vybírat významná díla filozofů a myslitelů, pochopíte zákony přírody a lidstva. Jakákoliv odpověď na jakýkoliv problém, který jste kdykoli měli, leží v knihách.

Pokud se chcete stát lepším člověkem a prožít smysluplný život nebo toužíte po tom stát se skvělým lídrem, otcem, matkou či sportovcem, určitě existuje nějaká kniha, která vám k tomu pomůže. Všechny problémy a výzvy, kterým v životě čelíte, v minulosti již řešil někdo jiný. Proto přestaňte toužit po zmenšení problému a začněte hledat větší moudrost. Učení už dávno nekončí okamžikem, kdy úspěšně absolvujete poslední zkoušku. Celoživotní vzdělávání představuje jádro dosažení úspěchu.

Související článek: 10 knih, ze kterých si vybere každý

FAKTOR ČÍSLO DVĚ – AKCE/PRAXE

Po nabytých znalostech by měla následovat činnost a akce, kterým se věnujeme právě v novém vydání našeho magazínu. Myšlenka bez následné konkrétní akce nic neznamená, tak jako informace nepředstavují znalosti. Znalost znamená konkrétní akci, vaši denně opakovanou činnost. Vaše znalosti rozhodnou o výsledcích, jen tak se budete umět zaměřit na to podstatné. Vaše cíle by měly mít jasnou představu a priority skvělou posloupnost. Pouze tak budete vědět, jaké kroky je třeba učinit. Soustřeďte se na vysoce výnosné aktivity, které zaručí pokrok k dosažení cílů. Tajemstvím pracovní efektivity je zaměření se na cíl.

Čím více je člověk aktivní, tím více se rozšiřuje oblast jeho vlivu. Kdykoliv člověk může vylézt ze své skrýše a převzít odpovědnost. Úspěchu lze dosáhnout prostřednictvím vědomé volby. Představuje to konečný důsledek vynikajících rozhodnutí. Stát se úspěšným dokáže každý, ovšem jen málokdo si tuto cestu vybere. Pokud se rozhodnete udělat krok dopředu, máte jistotu, že se na vás také dostane. Tu není na místě říkat, že úspěšní lidé mají „štěstí“. Jde o pouze o chabou výmluvu. Tak zvedněme zadek z postele či gauče a dělejme něco smysluplného, ​​co nás dovede k našim snům.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center