fbpx

2 dubna

3 hlavní oblasti, které podnikatelé modernizují

0  comments

Už dávno neplatí, že vždy vítězí ten nejsilnější. Častokrát je to naopak ten, který si nejlépe dokáže poradit se všemi překážkami, což síla či moc nutně nemusí zaručovat. Proto se stále více zaměřujeme (celkově jako společnost) na inovace, zefektivňování a urychlování veškeré práce a obecně všech procesů, které jako lidské bytosti podstupujeme.

Trend modernizace se nevyhnul podnikatelskému prostředí, živnostníkům a nikomu, kdo přišli změnit svět. Možná zde dokonce i začal.

Lze pozorovat několik oblastí, které modernizují snad všichni podnikatelé napříč odvětvími průmyslu a služeb. Důvod je jednoduchý, jedná se o pár věcí, které nesmírně urychlují a usnadňují spolupráci mezi jednotlivými složkami firmy, či prostě mezi spolupracovníky.


  1. Komunikace

Není to náhodou, že lidstvo věnovalo tolik energie a času do urychlování komunikace a na jejího „zmobilnění“, tedy že je možné si s sebou komunikační zařízení brát všude možně.

Potřeby každého projektu se budou samozřejmě lišit a proto jsou společnosti, které si vystačí více méně s emailem a telefonem a poté jsou startupové společnosti hojně využívající online konference či schůzky. Modernizace a urychlení, jistá digitalizace komunikace určitě není na škodu, dokud nebudeme argumentovat tím, že opadá osobní kontakt.

Vždy je samozřejmě lepší se s daným člověkem nebo lidmi sejít u jednoho stolu a o všem v klidu podiskutovat. Jsou však situace, a je jich stále více, kdy se digitální komunikace a s ní spjaté aplikace či programy hodí a šetří čas.

  1. „Chytré“ programy

Pokroky v oblasti umělé inteligence jsou pozoruhodné a tyto systémy neustále častěji pronikají do ostatních oblastí lidských činností.

Jsou známí takzvaní finanční roboti, kteří dokážou obchodovat na burze a zaznamenávat její pohyby. Nedávno na našem portálu vyšel článek o něčem, co by se dalo nazvat Jarvis Marka Zuckerberga. Nemluvě o bezpočtu dalších programů, které umí shromažďovat a vyhodnocovat data, na jejichž základě poté rozhodují.

Související článek: Mark Zuckerberg posouvá hranice. Tentokrát vytvořil pomocníka s hlasem Morgana Freemana

Škála jejich využití je téměř neomezená a prozíraví podnikatelé to vědí. Proto Facebook nyní do podobných systémů tolik investuje.

  1. „Mikro“ aplikace

Na všech operačních systémech pro počítače či telefony lze nyní nalézt aplikace nebo programy, které dovedou snad všechno. Jejich smyslem je ulehčit uživateli život, zabavit jej a nebo udržet jeho pozornost.

Vcelku pochopitelně vznikají přesně tak, jak urgentně je zrovna někdo potřebuje. Častokráte zjistíme, že někdo už přesně pro danou činnost nebo úkon vytvořil program, jímž ji usnadňuje, anebo zkracuje čas, který bychom mu museli věnovat.

Jediné na co je snad si třeba dát pozor je, že ne vždy jsou aplikace vytvořené od spolehlivých tvůrců a nejednou se stalo, že program ve výsledku napáchal více škody než užitku.


banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center