fbpx

2 dubna

3 fakta, díky kterým dosáhnete úspěchu

0  comments

Slovo úspěch. Jaký je jeho význam a dá se přesně definovat? Obecně můžeme říci, že pojem úspěch znamená dosažení stanoveného cíle daného člověka. Nelze však zcela přesně vyjádřit. Úspěch pramení z naší mysli a postojů a pro každého jedince má jiný význam. To, co je úspěchem pro jednoho, nemusí být pro druhého a opačně. O tomhle tématu by se dalo docela dlouho diskutovat.

Záleží na úhlu pohledu každého z nás. Může to i záviset na oblasti, které úspěch připisujeme. Většinou se jedná o profesní status. Mnozí si pod úspěchem představují lidi na pozici ředitele společnosti, vrcholového sportovce či obchodníka s komoditami. S tím úzce souvisí tučná konta, luxusní domy, auta, značkové oblečení, drahá kosmetika, dovolená pětkrát do roka apod. Jiní chápou úspěch jako vnitřní pocit spokojenosti, rovnováhy, zdraví a štěstí rodiny, milujícího partnera nebo třeba překonání strachu a odhodlání se pustit do něčeho, co pro nás do nedávna bylo nepředstavitelné.

Nadbytek neznamená bohatství. – Jan Werich

1. UVĚDOMĚNÍ, CO V ŽIVOTĚ CHCEME

Ačkoliv se vám to může zdát jako banalita, je fakt, že většina populace neví, co od života chce nebo nad tím ani nepřemýšlí. Žijí život v zajeté koleji a tak jim to „vyhovuje“, i když si stěžují a nejsou spokojeni se svým životem. Stále něco postrádají. Nejdůležitější tedy je, uvědomit si, co nás v životě bude naplňovat a po čem toužíme.

První krok pro to, abyste od života získali to, co chcete, je rozhodnout se, co to je. – Ben Stein

Dalším důležitým faktorem je i to, aby se člověk naučil být spokojený s tím, čeho doposud dosáhl, co mu život přináší a na základě toho se rozvíjel. Nezůstávejte stát na místě. Je dobré mít jisté vize a plány do budoucna, abychom se posouvali a stále rostli.

Nekažme si to, co máme, touhou po tom, co nemáme. Uvažme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy. – Epikúros

43

2. BÝT POZITIVNÍ A JÍT SI ZA SVÝM CÍLEM

I když člověk žije spořádaný život, který mu relativně vyhovuje, je přirozené, že s postupem času přijde tzv. syndrom vyhoření. Přepadne nás pocit, který nás nutí přehodnocovat, co je smyslem našeho života. Zažili jste to někdy? Ačkoliv nám nic nechybí, máme byt či dům, auto, manžela/partnera, děti, práci, která nás celkem baví, vyděláváme docela slušné peníze, nic nám takřka nechybí. I Přesto všechno nejsme úplně šťastni a dychtíme po něčem novém, lepším… Je těžké však vystoupit z tohoto kruhu, opustit pohodlí, naši komfortní zónu, na kterou jsme zvyklí a jít strmou cestu nahoru. Jedno je jisté. Jestliže tak učiníme, výsledek zaručeně stojí za to. Musíme ale chtít a jít si za tím.

Čím jste je to, čím jste byli, a čím budete je to, co děláte teď. –  Buddha

Pokud jsme ve fázi, kdy jsme přišli na to, co od života chceme, co je tím kouskem, který nám chybí, abychom byli skutečně šťastni, je velmi důležité myslet pozitivně a uskutečnit kroky, které nás zavedou k vysněnému cíli. Nečekejte však na správný okamžik a věci neodkládejte. Začněte hned. Nejlépe je mít vše uložené ve své mysli. Představujte si a věřte, že co chcete, už máte. Klidně každé ráno, když se vzbudíte, začněte den pozitivní myšlenkou zaměřenou na svůj cíl nebo večer před spaním usínejte s tím, že jste o krok blíže svému přání. Pokud se vám nedaří udržovat tyto myšlenky, klidně si napište seznam s body, které musíte udělat, abyste získali to, co si přejete, a každý den do něj nahlédněte a zhodnoťte, co jste dnes pro dosažení cíle vykonali. Abyste dosáhli úspěchu, musíte být o jeho dosažení vnitřně přesvědčeni. Pokud nevěříte v kladný výsledek, bude se vám cíl vzdalovat.

3. NEVZDÁVAT TO A BÝT VYTRVALÍ

Zřejmě jste už slyšeli, že nic není zadarmo a je třeba vždy něco obětovat. Cesta k cíli bývá trnitá. Začněte klidně těmi nejmenšími krůčky. Je třeba dělat malé věci, abychom dosáhli těch velkých.

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. – Arthur Charles Clarke

Nenechte se ovlivnit okolím. Je dobré si vyslechnout názory ostatních, rodiny, přátel, známých, nikdy však neopouštějte od svých snů a stůjte si pevně za svým. Je to váš život a je jen na vás, jak hodnotný jej budete mít. Nespoléhejte se na druhé, ale jen sami na sebe. Nikdo není za náš život odpovědný jako my sami. Chcete přece žít svůj život, ne život někoho druhého.

Jestliže se nám na cestě k cíli nedaří, nevzdávejte to. Hledejte jiný způsob, jakým je možné se vyšplhat na vrchol. Neztrácejte motivaci. Čtěte knihy a články o úspěchu, které Vás poženou a pomohou uspět. Čtěte příběhy úspěšných lidí, kteří v životě něco dokázali, a zjistíte, kolikrát spadli na zem, kolikrát něco ztratili a obětovali, než se dobelhali na to správné místo.

Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu. – Benjamin Barber

Pamatujte, že energie, kterou vkládáte cestou k vytouženému cíli, se musí zúročit, vždy se vám vrátí. Na to pamatujte.
Nemějte strach z neúspěchu. Pokud se vám to nepodaří, neznamená to neúspěch, neberete to jako selhání nebo prohru. Berte to jako zkušenost a ponaučení, které vás posune o kousek dál. Každé sebemenší přiblížení k cíli je úspěch!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center