fbpx

2 dubna

3 důvody, proč spoléhat sami na sebe

0  comments

Každý z nás zažil pocit zklamání v osobním nebo pracovním životě. Většinou zklamání plyne ze spoléhání se na někoho jiného nebo z těšení se na určitou věc, schůzku nebo třeba na dárek. Tento pocit způsobí i smutek, který při naší cestě nepotřebujeme. Jak se tomuto stavu vyvarovat najdete v následujících 5 ti bodech. Jste připraveni? Tak pojďme do toho.

Plán B

Jakmile spoléháme sami na sebe, tak nás jen tak něco nezaskočí. Vyhneme se pocitu smutku i zklamání. Vše máme pevně ve svých rukou. I když se domlouváme s další osobou, je vždy důležité mít i plán B. Díky němu můžeme jet dále se stejným nadšením. Pokud se okolo nás vyskytuje osoba, která nám toto dělá pravidelně, tak věřte, že díky plánu B nás jen tak nezklame. Maximálně nás může překvapit a o to je radost poté větší. I na schůzku se plán B hodí. Ne nadarmo se říká, že „Štěstí přeje připraveným.“ Jak jste na tom vy s plánem B? Máte vždy nějaký po ruce nebo se necháte zaskočit?

Nikdo na světě za vás lépe nevymyslí, nenaplánuje a nezrealizuje váš plán. Jen vy sami se znáte nejlépe. Z vaší hlavy se zrodil sen, který hodláte zrealizovat. Takže to i znamená, že pouze vy máte šanci na 100% úspěch. Můžete sbírat moudra. Můžete čerpat z různých zdrojů, ale v konečném důsledku a výsledku budete stát u cílové rovinky vy. Nikdo jiný. Nezapomínejte proto na svou vnitřní sílu a odhodlání, které máte. Nikdo z vašich rádců ho nemá tak veliké. Je to váš sen. Vaše vize a pouze vy můžete vynaložit 100% a dosáhnout úspěchu. A bonusem k tomu všemu bude vaše sebevědomí, které se vyhoupne.

Sebepoznání

Posledním bodem, proč spoléhat sami na sebe je sebepoznání. Díky tomu, že budete spoléhat sami na sebe, se dokonale poznáte. Ještě více se seznámíte se svým já. Odhalíte jak silné, tak slabé stránky. To je velmi cenné. Jakmile znáte své slabé stránky, můžete je začít měnit. Díky těmto změnám budete více připraveni. Budete silnější a jen tak něco vás nepřekvapí. Naučíte se třeba držet své emoce na uzdě. Ukážete protivníkovi, že nejste zase tak slabý hráč, jak se mohlo zdát.

Nebojte se opřít do vašeho plánu na 100%. Nebojte se poznat sami sebe. Mějte vždy záložní plán B a spoléhejte sami na sebe. Uvidíte, že se vám to rychle vrátí.

„Tři věci jsou nesmírně tvrdé. Ocel, diamant a poznání sebe sama.“

Benjamin Franklin


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center