fbpx

2 dubna

3 důvody, proč je osobní rozvoj tak důležitý

0  comments

Osobní rozvoj sem, osobní rozvoj tam …

Tento pojem začíná být stále více populární mezi lidmi v České i Slovenské republice. Osobní rozvoj je také stále více a více vyhledávaným pojmem v nejprestižnějším vyhledávači s názvem google. Proč tomu tak je?

Proč je osobní rozvoj tak populární a proč by měl být pro každého jednoho z nás povinností nebo alespoň částečným zájmem? Má vůbec v našem životě nějaký význam a je možné si pomocí osobního rozvoje usnadnit život? Na to vše se podíváme právě v tomto článku.

Osobní rozvoj je první řadě velmi široký pojem, který skrývá ve své podstatě mnohem hlubší smysl a mnoho způsobů, jak ho v sobě začít studovat, uplatňovat, poznávat a jak ho vlastně docílit. Osobní rozvoj znamená osobně růst a naučit se zvládat právě ty běžné životní situace, které zažíváme každý jeden z nás, s nadhledem.

Váš osobní rozvoj se odvíjí především od toho, jak budete reagovat, myslet, jednat a přijímat.

  • Reagovat na to, co se stane
  • Myslet na to, co se ještě nestalo (transformujete myšlenky a vytváříte si jednotlivé vzorce představivosti ve své hlavě)
  • Jednat vědomě (vědět, co děláme, proč to děláme a jaké možné následky to může přinést)
  • Přijímat veškerou kritiku, poznámky nebo lidi s pokorou (neodsuzovat, ale přijímat odlišný názor, nebo negativní lidi takové, jací ve skutečnosti jsou)

K tomu, abychom se dostali k těmto čtyřem bodům, potřebujeme neustále osobnostně růst a učit se pomocí jednotlivých životních situací. Osobní rozvoj nás prostě učí vypořádat se se vším špatným jiným (zdravějším) způsobem.

Osobní rozvoj není jen otřepanou frází, která je stále více oblíbeným tématem několika knižních bestsellerů. Právě se stoupajícími čísly, ať už v prodejnosti jednotlivých knižních děl v oblasti osobního rozvoje nebo v políčkách pro vyhledávání, vidíme, že lidé chtějí vědět jak osobnostně růst nebo poznat, co to vlastně osobní rozvoj je a co tento výraz znamená.

Díky osobnímu rozvoji můžeme velmi rychlým způsobem dosáhnout následující tři uvědomění, které si všimneme nejen my sami, ale i lidé v našem blízkém okolí. O co přesněji jde a čemu nás může ještě přiučit a ,,dokopat“ osobní rozvoj?

Díky němu získáváme šanci vystoupit z davu

Mnoha lidem stačí ráno jedna maličkost k tomu, aby jim zkazila náladu v celém dni. Jiní to zase přenášejí na počasí nebo v horším případě ještě dokonce na jiné lidi. Stalo se to snad každému z nás.

Cítili jsme se v těchto chvílích nějak jinak? Nějakým způsobem odlišně? Myslím, že ne. V horším případě k nám ještě přicházeli lidé z okolí a buď v nás v našem pocitu utvrdili a náladu nám navíc žádným způsobem nezlepšily.

Právě osobní rozvoj nás učí jít jiným směrem a žít jiným způsobem. Učí nás tomu, aby i takové maličkosti nebo problémy velkého charakteru neměli nějaký významný dopad na náš celý den nebo v jiných případech na celý náš život.

Osobní rozvoj nás tím pádem nutí vystoupit z davu ,,obyčejných“ a znechucených lidí. Učí nás žít více s úsměvem a méně se smutným výrazem na tváři. Díky osobnímu rozvoji totiž víme, že takové mračení nebo rozčilování se nad něčím, co máme jen minimálním způsobem možnost ovlivnit, je zbytečné.

Učí nás žít jednodušeji

Další podstatou, které nás osobní rozvoj dokáže naučit je fakt, že život je vážný pouze natolik, jakým si ho uděláme my sami. Každý z nás má totiž své problémy a svůj vlastní život a osobní rozvoj nám chce ukázat, že žít šťastně není až tak náročné, jen musíme poznat jednotlivé techniky a způsoby, jak toho dosáhnout.

Pomocí osobního rozvoje dokážeme žít pozitivněji, usměvavěji, šťastněji a tedy JEDNODUŠE. Osobní rozvoj nám časem ukáže, jak přijímat jednotlivé špatné situace a jak si užívat i obyčejných maličkostí, které jsme do té doby přehlíželi. Osobní rozvoj přináší řadu výhod.

Každého láká mít jednodušší život, ale právě v procesu cesty za jednoduchým životem si zvykneme zamotat se a život si zkomplikovat. Jde spíše o to, jakým způsobem o jednotlivých věcech uvažujeme a jak se k nim umíme postavit.

Učí nás, že není podstatné to, co děláš zítra, ale to, co děláš dnes

Osobní rozvoj je také o tom, že víme, jakou sílu v sobě skrývá přítomný okamžik. Pomocí osobního rozvoje začneme v sobě odkrývat něco, co nám umožní více žít v přítomnosti a vnímat přítomné okamžiky. Jde o velmi oblíbené téma, ale i přesto množství lidi neví, co to vlastně znamená „žít v přítomném okamžiku.“

Osobní rozvoj nás učí, že jediný podstatný den, který máme k dispozici je ten dnešní a žádný jiný. Právě v něm máme totiž šanci měnit, rozhodovat a jednat tak, jak opravdu chceme. Nezáleží totiž na tom, co uděláme zítra nebo co jsme chtěli udělat včera, protože jediná správná doba kdy to můžeme a měli bychom provést, je právě dnes.


Právě jsme vám představili to podstatné, co osobní rozvoj dokáže a umí nabídnout. Je však jen a jen na vás, jestli mu to umožníte. Pokud je vaším cílem žít klidněji, šťastněji, jednodušeji a s menším stresem, tak právě osobní rozvoj je správnou volbou.

Na osobním rozvoji je krásné, že pracujete skutečně do hloubky sami se sebou. Pokud pracujete takovým způsobem, tak najdete hodně odpovědí na své možná už dlouho kladené otázky. Vše se skrývá ve vás. Osobní rozvoj ví, jak vám pomoct otevřít ty pomyslné brány do vašeho nitra. Nestraňte se ho a dejte mu šanci. Můžete pouze získat.


banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center