fbpx

2 dubna

3 + 3 aktivity, které je třeba provádět na konci každého týdne

0  comments

Víkend je oblíbenou součástí týdne snad každého jednoho z nás. Dva dny, kdy častokrát máme možnost dobít své „vyšťavené“ tělo. Naučte se o víkendu do svého života aplikovat tyto níže sepsané aktivity, které nejenže zvýší vaše pracovní nasazení v následujícím týdnu, ale také vás nakopnou pozitivními impulsy a zaručí klidnější průběh prvních dnů nového týdne.

Následující činnosti je možné rozdělit na dvě kategorie:
1. pracovní
2. osobní

Pracovními aktivitami, které nám zaberou jen pár minut, docílíme precizní připravenosti a ušetříme si v prvních dnech týdne náš drahocenný čas. Nechceme se přece zabývat maličkostmi, které bylo možné vyřešit o den dříve, no ne?

Osobní aktivity nám napomáhají v budování a posilování našeho jádra těla, našeho nitra. Je odrazem nás samých a má výrazný vliv na způsob, jakým působíme na lidi v našem okolí. Položme si ruku na srdce – myslím, že nikdo z nás nechce ve svém okolí člověka, který vše na světě vidí černě a doslova je jeho úkolem znechutit samotný den i lidem kolem něj. Právě toto dělá člověk, který nemá dostatečně zformované své nitro.

Přečtěte si tedy užitečné aktivity na každý víkend, které dokáží pracovní i osobní sféry smysluplně propojit do jednoho uceleného řetězce.

PRACOVNÍ

Roztřiďte si emailovou schránku

Mnoho lidí ve svých emailech obrovský nepořádek. Jednotlivé zprávy nemají příslušné místo a z e-mailové schránky se stává bludiště, které dokáže pořádně ztížit první hodiny a dny našeho týdne. V dnešní době je velmi snadné se naučit ovládat svou e-mailovou schránku a nejlepším řešením je vytvoření si složek s jasným názvem jako například  k vyřízení, hotové, nedůležitá pošta, faktury apod.

Protřiďte si svou schránku na konci každého týdne. Vyhraďte si na to 30 60 minut a udělejte si pořádek ve své poště. Budete klidnější a rychlejší, což oceníte nejen vy sami, ale i vaši zákazníci.

Připravte si plán na následující týden

Štěstí přeje připraveným. Věta, která mě dokáže vždy nesmírně nabudit. Sepište si své nejdůležitější úkoly. Určite si své priority. Budete usínat s pocitem, že na nic důležitého nezapomenete a vše podstatné, co vám leží na srdci, splníte do posledního puntíku. Pokud tomu tak nebude, je tu i další týden, kde určitě vše dotáhnete do úspěšného konce. Jako zápisník vám může sloužit i váš mobil, do kterého můžete nainstalovat různé plánovače či poznámkové bloky.

Související článek: 10 zaručených rad, jak úspěšněji a efektivněji plánovat

Přichystejte si věci ve firmě předem, aby v pondělí šla práce snadněji

Jedná se o podobný bod, ale s tou výjimkou, že tuto aktivitu zkuste provádět ještě v pátek. Připravte si před odchodem z firmy vše potřebné, o čem víte, že budete potřebovat v pondělí. Nemusíte tak ztrácet čas chystáním všech věcí na vykonávání dané práce v prvních hodinách nového pracovního týdne.

OSOBNÍ

Projděte se do přírody

Vnitřní očista by měla začínat vždy na místě, kde je klid a ticho. Tyto vlastnosti dokážeme najít v přírodě. Právě procházka mezi stromy a po zelené trávě je skvělý způsob, jak načerpat ty správné síly do následujících dnů a vypjatých situací, které týden s sebou zaručeně přináší. Projděte se s přítelkyní nebo s rodinou. Vždyť právě oni si zaslouží ten víkend strávit ve vaší společnosti.

Související článek: 3 místa, na kterých zklidníme svou mysl

Cvičte

Hýbejte se. Jednoduché pravidlo, které zaručuje zvýšení výkonu razantním způsobem. Zdravý životní styl je důležité dodržovat, protože každý z nás potřebuje jistou chvilku na odreagování. Nezáleží na tom, o jaký sport se jedná, dělejte prostě to, co vás baví a při čem musíte vynaložit jisté množství energie. Ucítíte, jak se vaše tělo zdravě očišťuje a to na základě aktivit, při kterých musíte vykonávat pohyb a potit se.

Mluvte sE sebou samým
Lépe řečeno rozvíjejte a posilujte samého sebe. Může jít o různé aktivity čtení knihy, meditování, odpočinek na pohovce u televize, debatování s partnerem o vašem dosavadním vztahu, kladení si řečnických otázek, na které znáte odpovědi pouze vy sami. Prostě jsou to menší aktivity, které však mají výrazný dopad na to, jak prosperujete. Mluvte se sebou samým. Možná se vám to bude z počátku zdát šílené, ale časem zjistíte, že tato činnost přináší do vašeho života harmonii a klid.

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center