fbpx

2 dubna

17 neocenitelných myšlenek Steva Jobse, které vás zvednou ze židle

0  comments

Drtivá většina Steva Jobse jistě zná. Mnozí vědí, že právě on stál u zrodu světoznámé společnosti Apple. Dnes jsou jeho produkty používány po celém světě a Apple je tak odkazem, který zde úspěšně přebývá i po jeho skonu. Právě Steve Jobs je osobnost, kterou mnozí nenáviděli, ale také naopak silně milovali. Ovšem co dále po Stevovi přebývá? Je to těchto 17 myšlenek Steva Jobse, které za svůj život vyslovil. Právě tyto myšlenky jsou neocenitelným zlatem, jež mají sílu zvednou člověka ze židle a změnit jeho pohled na svět.

„Jediným způsobem jak dělat skvělé věci je dělat to, co milujete. Pokud jste to ještě nenašli tak hledejte. Nepřestávejte.”


„Vědomí, že brzy zemřu, je nejdůležitějším nástrojem, který mi pomáhá činit zásadní životní rozhodnutí. Protože téměř všechno – veškerá vnější očekávání, veškerá pýcha, všechen strach z trapnosti nebo neúspěchu – se tváří v tvář smrti ztratí a zůstává jen to, co je opravdu důležité. Vědomí, že zemřete, je nejlepší způsob, jaký znám, jak nespadnout do pasti přesvědčení, že máte co ztratit. Už teď jste nazí. Není důvod nejít za svým srdcem.”


„Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného. Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože ty už nějak vědí, kým se ve skutečnosti chcete stát. Všechno ostatní je vedlejší.”


„Nikdo nechce zemřít. Dokonce ani ti, kteří se chtějí dostat do nebe, nechtějí umřít, aby se tam dostali.”


„Nemám zájem být nejbohatším člověkem na hřbitově… Chci v noci usínat s tím, že jsem udělal něco báječného… Na tom mi záleží.”


» Audiokniha – Steve Jobs od Waltera Isaacsona «


„Chci rozezvučet vesmír.”


„Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete.”


„Musíte v něco věřit: instinkt, osud, život, karmu, cokoliv.”


„Ty nejlepší věci v životě mě nestály žádné peníze. To nejcennější, co všichni máme, je náš čas.”


„Zůstaňte hladoví. Zůstaňte blázniví.”


„Měj odvahu, aby hluk ostatních názorů nepřekřičel tvůj vlastní vnitřní hlas.”


„Myslím si, že pokud uděláš něco a výsledek je naprosto ohromující, tak by jsi měl jít dál. Ne se zastavit příliš dlouho na jednom místě a ztrácet zde čas. Ale posunout se.”


» Audiokniha – Steve Jobs od Waltera Isaacsona «


„To že mě vyhodili z Apple bylo nejlepší věcí, která se mi kdy stala. Tíha úspěchu vystřídala lehkost začátečníka. Byla to má nejproduktivnější a nejtvořivější část mého života.”


„Jsem přesvědčený o tom, že to co rozlišuje úspěšné lidi od neúspěšných, je vytrvalost.”


„Na detailech záleží, ten čas vložený do vyladění maličkostí za to stojí.”


„Pokud to nemilujete, tak neuběhnete tu extra míli, nebudete pracovat ten víkend navíc. Pokud chcete být v něčem úspěšní, tak to musíte milovat.”


„Pokud se na to podíváte z blízka, tak všem lidem, kteří se stali úspěšní přes noc, to zabralo neuvěřitelné množství času.”

Pamatujte, že skutečně to nejcennější, co máme a můžeme to ovlivnit, je náš čas. Ovlivnit ho můžeme tím, jak budeme žít. Ovšem nedá se vrátit a právě proto žijte tak, jako byste žili poslední den svého života.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center