fbpx

2 dubna

14 zásad, které z vás udělají milionáře

0  comments

Taky se ptáte jestli vůbec něco takového jako zásady, při jejichž dodržování se z nás stanou milionáři, existuje? Na takovou otázku je velmi jednoduchá odpověď. Samozřejmě, že ano!

Pokud by tomu tak nebylo, jak by mohli určití lidé vybudovat majetek, který nejen udrží, ale dokonce ho soustavně kumulují? Okamžitě si vzpomenu na Donalda Trumpa, který dokázal nashromáždit obrovský majetek v řádech miliard dolarů, o který jak sám říká následně díky své nerozvážnosti přišel. Nejen, že znovu začínal od nuly, začínal z tak velkého mínusu, který si normální lidé (bez urážky) ani nedokáží představit. A stejně zase a znovu dokázal ty miliardy dolarů dostat na svou stranu.

Vypůjčil jsem si některé zásady od T. Harva Ekera, které považuji za jednoduché a přitom geniální. No posuďte sami:

1. Milionář věří, že si svůj život utváří sám

Znáte ty “ubrečené“ lidi, kteří mají vždy výmluvy, kdo nebo co může zrovna za to, že jejich životní situace není taková, jakou by si přáli? Ty oběti, které říkájí nesmysly typu: “Proč zrovna já. Proč já nemůžu mít štěstí jako ostatní.” Ti samí lidé, kteří se spoléhají na štěstí, náhody nebo osud. Doufám, že vám teď nevezmu iluze, ale nic z těch tří věcí v předchozí větě neexistuje. Jen a pouze vy jste zodpovědní za situaci, ve které se aktuálně nacházíte! Čím dříve to pochopíte, tím rychleji se dostanete na cestu k vytouženým milionům.

2. Milionáři hrají, aby vyhráli

Všechno nebo nic, řekli byste. To sem, ale úplně nepatří. Milionáři se vždy soustředí na výhru. Ano oni vědí, že existují rizika, ale právě s těmi počítají a v co největší možné míře je eliminují. Naproti tomu chudí nechtějí prohrát, ale chtějí jen neprohrát, nic jiného! Hrajte, abyste vyhráli!

3. Milionáři jsou odhodláni pracovat pro svoje bohatství

Vždy je mi smutno, když slyším řeči typu: “no jo, ten to zase někde nakradl.” nebo “to víš, měl štěstí, jak by mohl jinak tolik vydělat?” Znám několik opravdu zámožných lidí a všichni mají společné hlavně to, že na to neskutečně dřeli… Systematicky a dlouhodobě. Pokud chcete peníze, a já doufám, že ano, pak se připravte dát do toho daleko více, než si řada lidí dokáže představit.

4. Milionáři uvažují ve velkém

Největší chyba, kterou většina lidí dělá je, že mají velmi malé cíle. Pořád je to sice lepší než nemít žádné cíle, ale nestačí to! Miřte na měsíc, protože když se netrefíte, skončíte ve hvězdách!

5. Milionáři se zaměřují na příležitosti

Určitě znáte lidi, kteří jsou mistry ve vymýšlení překážek, resp. důvodů proč něco určitě nepůjde. Dám vám výbornou radu – PRYČ od nich! Já miluji lidi, kteří vidí příležitosti pořád a všude kolem sebe. Tyhle lidi vyhledávejte a nechte se touhle schopností nakazit. Vždyť je to nakonec strašně jednoduché, každá příležitost v drtivé většině znamenala nejdříve problém. Máte tedy problém? Fajn, obraťte ho na příležitost!

6. Milionáři obdivují další milionáře

Stalo se vám taky někdy, že jste viděli někoho v drahém autě a běželo vám v hlavě: “no jo, ten se dobře narodil.” nebo “haha, ta si na to určitě vydělala sama.” Když vypustíte tenhle jed a stačí jen myšlenka, putuje vám přímou cestou do vašeho krevního oběhu. Proto přejte všem lidem, ale hlavně těm úspěšným. Nejen, že si to v drtivé míře, i když nesnáším to slovo – zaslouží, ale hlavně se vám to bude vracet, protože to je zákon reciprocity.

7. Milionáři se přátelí s úspěšnými, pozitivními lidmi

Věřte mi, tahle zásada vám ták moc usnadní život. Aplikujte ji, okmažitě. Jen si to přiznejte, chcete se vídat s někým, kdo na vás při každé příležitost hodí svůj pytel problémů nebo naopak s někým, kdo vás vždy perfektně naladí a inspiruje? Už Steve Jobs říkal, že hráči z 1. ligy, kteří trénují s hráči z 2. ligy se nakonec stanou druholigovými hráči a naopak.

8. Milionáři se umí prodat, hlavně svoje silné stránky

Opravdu se nebojte prodat. Nechci, abyste si vymýšleli. Jen použijte to, co tam opravdu máte a pořádně to napalte! Koho jiného byste měli více prodávat než sami sebe!

9. Milionáři umí nejen dávat, ale i přijímat

Taky vám hned vyskočí nějaké scénka: “ne ne, to já nechci, to nemohu přijmout..” To je přesně ono, přijímejte. Nemyslím tím jen materiální věci, ale hlavně poklony, projevy uznání atd.

10. Milionáři nepracují pro peníze, ale nechají peníze pracovat pro ně

Vzpomínám na doby, kdy jsem byl zaměstnaný. Ve 14:59 (v 15 hodin končila směna) stála řada lidí u píchaček a čekali, až naskočí přesně 15:00 a oni mohli odejít s čistou hlavou domů. Oni pracují pro peníze. Znovu to obraťte a nechte peníze pracovat pro vás. Protože to vám v konečném důsledku přinese vytoužené výsledky.

11. Milionáři chtějí “všechno”

Proč ne? Jasně, že chtějte všechno. Je to stejné jako myslet ve velkém!

12. Milionáři své peníze dobře spravují

Vždycky se musím smát, i když je mi smutno, ve chvílích, kdy se určití lidé baví o penězích, svých vlastních penězích. Nemají ani ponětí, kam a kolik měsíčně posílájí. Prosím, něčemu podobnému se vyvarujte. Mějte pod drobnohledem svoje výdaje, hodně věcí vám to urychlí.

13. Milionáři jednají, i když mají strach

Některé lidi strach paralyzuje, to je ta omílaná většina. Potom je tady, ale skupinka lidí, které naopak strach zkoncentruje a zaměří. Hádejte co je lepší?

14. Milionáři se stále učí

Poslední zásada, ale podle mě jednoznačně nejdůležitější. Ve chvíli, kdy se učíte, rostete. A protože nic takového jako stagnace neexistuje, ve chvíli kdy se neučíte, jdete dolů. Jen pro jistotu, opravdu nemám na mysli učení ve škole, ale četbu knih, rozvojové kurzy, získané zkušenosti a jejich analýza a další podobné věci.

Není to nakonec jednoduché? Ne, dělám si trochu srandu, ale zároveň jsem přesvědčený, že tyhle zásady, kromě toho, že dávají absolutní smysl, si lze při troše součinnosti velmi příjemně začlenit do svého systému zásad. Opravdu nad nimi popřemýšlejte a pokud vám dávají smysl, doporučuji celou knihu.

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center