fbpx

2 dubna

14 různých cest, aneb proč úspěšní podnikatelé myslí jinak

0  comments

Jedno z nejlepších aktiv úspěšných podnikatelů je, že vidí svět zcela odlišně.

Můžeme se bavit o komkoliv, kdo v něčem uspěl. Bill Gates, Thomas Edison, Henry Ford, Donald Trump a mnoho dalších. Každá z těchto osobností má vlastní pohled na svět a každá kráčela či stále kráčí svým směrem. Směrem, kterým jde jen málokdo. Mají zcela rozdílné postoje k úspěchu, neúspěchu nebo budování podniku.

Možná si hned vybavíte jedno velmi známé jméno. U mnoha lidí byl buďto nenáviděn, nebo milován, a i dnes je inspirací pro celý svět. Totiž právě Steve Jobs byl jedním z těch, kteří hlásali jasné heslo „myslete jinak“.

V čem se tito úspěšní lidé mnohdy liší a přesto si od každého z nich můžeme vzít ponaučení?

1. Štěstí

Vždy jsem pracoval velmi, velmi těžce. Čím více jsem pracoval, tím šťastnější jsem byl. – Alan Bond

Skuteční podnikatelé ví, že není nic jako štěstí. Slovo štěstí je pouhá výmluva, která nespravedlivě minimalizuje tvrdou práci, která je mnohdy cestou k úspěchu.

2. Svoboda

Existuje jen jeden úspěch. A to, když můžete strávit život svým způsobem. – Christopher Morley

Úspěšný podnikatel definuje svobodu tak, že může dělat, co chce, kdy chce, a vše má pod kontrolou – především svůj osud. Není to o odchodu do důchodu, více dnech dovolené nebo nedostatku odpovědnosti.

3. Selhání

Neselhal jsem. Pouze jsem našel 10.000 způsobů, které nefungují. – Thomas Edison

Jediný bod, kdy opravdu selžete, je ten, když se přestanete snažit. Totiž každý pokus je další lekcí, další příležitostí, kterou můžete dostat.

4. Práce vyvážená s Životem

Nevěřím, že člověk nikdy nemůže opustit svůj podnik. Měl by na to myslet každý den a v noci o tom snít. – Henry Ford

Jakmile začnete podnikat, stane se to nedílnou součástí vašeho života. Zkušení podnikatelé to moc dobře vědí. Tím, že si vybudujete svůj systém, sami sobě umožníte trávit více času i mimo kancelář.

5. Zákazníci

Vaši nejnešťastnější zákazníci jsou vaším nejcennějším zdrojem učení. – Bill Gates

Nešťastní zákazníci jsou nejlepší cestou, jak zlepšit své podnikání. Právě podle nich lze sestavit vlastní produkt, jim vyhovující a pro trh co nejvíc přínosný. Právě tehdy, kdy uspokojíte svého zákazníka, stane se loajálním a velkým zdrojem reklamy – a tou nejlepší reklamou je osobní doporučení.

6. Čas

Načasování, vytrvalost a 10 let snažení vám nakonec stejně zajistí, že to bude vypadat jako okamžitý úspěch. – Biz Stone

Není to jednodenní záležitost, nýbrž dlouhotrvající proces směřující k úspěchu. Podnikatelé vnímají čas jako investici do jejich podnikání. Pokud podnikatel nebude investovat i svůj čas, pak neuvidí ani znatelné výsledky.

7. Zaměstnanci

Tajemství úspěchu je toto: najít lidi, kteří chtějí změnit svět. – Marc Benioff

Aby vaše podnikání bylo úspěšné, najděte jedince, kteří chtějí o mnoho více, než jen výplatní pásku. Vaším úkolem je stanovit vizi a společně se svým týmem se vášnivě vydat za společným cílem.

8. Investice / peníze

Důvtipný podnikatel nebude vždy hledat peníze jako první. – Daymond John

Nemusíte za každou cenu přijmout prvního investora, který se naskytne. Jakmile dosáhnete cizího kapitálu, získáte nového „šéfa“ a můžete ztratit kontrolu nad svým podnikáním.

9. Vydělávání peněz

K podnikání přistupuji jako k počítačové hře. Peníze počítám jako body. Dělám to opravdu dobře: dělám spoustu peněz a spoustu bodů. – Michael Dunlop

Podnikatelé na peníze nahlíží jako na způsob, jak udržet skóre, které potřebují k financování jejich dalších vizí a velkých snů. Existují mnohem snadnější způsoby jak „zbohatnout“. Především v podnikání během samých začátků můžete vydělávat mnohem méně, než v zaměstnání.

10. Poradenství

Sledujte, naslouchejte a učte se. Nemůžete všechno vědět sami od sebe, a pokud si myslíte, že ano, tak jste odsouzeni k průměrnosti. – Donald Trump

Využijte každé příležitosti, kdy se můžete učit od ostatních. Cíleně vyhledávejte jiné perspektivy a vytvořte si tak vlastní názor.

11. Experimentování

Pokud si myslíte, že něco milujete, zkuste to. Celý zbytek života se budete kopat do zadku, pokud tomu tak nebude. – Joe Penna

Podnikatelé neustále experimentují. Je to neustálý proces inovace nejen společnosti, ale také sebe samotných.

12. Chaos

Pokud se zdá, že máte vše pod kontrolou, tak nejste dostatečně rychlí. – Mario Andretti

K podnikání patří také „řízený chaos“. Musíte se naučit vycházet s měnícími se prioritami, novými konkurenty a mnoho dalšího. Zachovat si všestrannost a chlad pod tlakem je pro podnikatele nutností.

13. Vzdělávání

Formální vzdělání vám vydělá na živobytí, sebevzdělávání vám vydělá bohatství. – Jim Rohn

V podnikání mnohdy vítězí mimoškolní inteligence nad tou školní. Pokud chcete začít podnikat, neopomeňte vzdělání jako je osobní či podnikatelský rozvoj. Existuje spousta zdrojů, které vám mohou pomoci k úspěchu.

14. Přátelé

Nenuťte přátele, kteří jsou pohodlní. Vytvořte si přátele, kteří vás dostanou až na vrchol. – Thomas J. Watson

Zůstaňte v klidu a nalezněte si nové přátele, kteří budou mít podobný způsob myšlení, jako vy. Uvědomte si, že tam, kde očekáváte největší podporu (rodina či přátelé), může být nejméně pravděpodobné, že vám ji poskytnou.

 

Vydejte se společně s námi až na vrchol. Využijte možnosti objednání prvního čísla SÚ v rámci celoročního předplatného. Pokud vám magazín již dorazil, nezapomeňte se s ním vyfotit (facebook, instagram) a napsat k fotce svou myšlenku či názor s dodatkem #SvetUspesnych nebo #SvetUspesnychcz – ty nejlepší vylosujeme do dalšího čísla magazínu SÚ, kde budou fotky zveřejněny i s daným komentářem.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center