fbpx

2 dubna

14 dní k úspěchu

0  comments

Dost možná vás teď napadla otázka: co je to úspěch? Pro náš účel vezměme definici úspěchu jako možnost dělat přesně to, co chceme. To, co jsme si vždy přáli dělat, bez závislosti na penězích, materiálních věcech a všem ostatním. Úspěch je stav, kdy se podíváme do kouzelného zrcadla z Harryho Pottera (zrcadlo neodráží skutečnost, ale to, co bychom si přáli z největší hloubi naší duše) a uvidíme sebe tak, jak jsme.

Pokud chceme dosáhnout jen a pouze na náš úspěch, může nám k tomu pomoci 14 dní, kdy se každý jeden den zaměříme na task, chcete-li úkol, který nás k úspěchu posune.

Den 1.: Přesně si stanovme to, co chceme v klíčových oblastech našeho života: rodina/vztahy, zdraví, osobní rozvoj a příjem

Abychom nakonec dělali to, co nás naplňuje, potřebujeme nejdříve přesně vědět, co to je. Proto si úplně na začátku určeme, co je pro nás nejdůležitější v těchto čtyřech zásadních oblastech našeho života – rodina/vztahy, zdraví, osobní rozvoj a příjem.

Den 2.: Napišme si všechno, co si chceme splnit, všechny cíle

Víte, že cíle, které máme v hlavě, ale nejsou na papíře, jsou jen přání? A víte, jak je to s přáními k Vánocům? Pokud se o to někdo nepostará, nestane se to. Takže cokoliv, čeho chceme dosáhnout, si dejme na papír.

Den 3.: Stanovme si konečný termín pro každý náš cíl

Z vlastní zkušenosti vím, že drtivá většina lidí plní úkoly až na poslední chvíli. Já mezi ně patřím také, např. s psaním tohoto článku. Proto si dávejme konečné termíny, jinak se z našich cílů stane „někdy to možná udělám“.

Den 4.: Určeme překážky, které potřebujeme překonat, abychom dosáhli našich cílů

Ano, potřebujeme znát překážky. Protože jen jejich překonáváním se někam dostaneme. Jak by to asi vypadalo, kdybychom sprinterům na 110m překážek zavázali oči?

Den 5.: Určeme vědomosti, informace a schopnosti, které potřebujeme k dosažení našich cílů

Nebude to krátká cesta. Abychom si ji urychlili, budeme potřebovat tyhle tři věci – vědomosti, informace a určitě schopnosti. Musíme si je ale přesně definovat, abychom zbytečně neztráceli čas a energii.

 

Den 6.: Určeme lidi, kteří nám pomohou a budou s námi spolupracovat k dosažení našich cílů

To, co nám dokáže skutečně pomoci, nebo naopak nás významně zabrzdí, jsou lidé kolem nás. Myslím lidi, které si „pustíme“ do života, od kterých si necháme radit, přejímáme od nich myšlenky a nakonec i způsob myšlení. Dnes ráno jsem měl schůzku s jedním zajímavým podnikatelem. Všude vidí příležitosti a hledá způsoby, jak je využít. Jak myslíte, že mi po schůzce bylo? Naprosto SKVĚLE! Mimochodem, na toho člověka se můžete těšit v našem druhém čísle.

Den 7.: Napišme si seznam všeho, co musíme udělat pro dosažení našich cílů

Věci, které potřebujeme udělat, abychom dosáhli na naše cíle, musíme mít neustále před sebou. Tedy napsané! Navíc u psaní přemýšlíme mnohem více, než si myslíme, a to není nikdy na škodu.

Den 8.: Seřaďme si seznam podle priorit

Zásadní věc. Chceme vědět a mít naprosto jasno v tom, co je pro nás na našem seznamu nejdůležitější. Proto si v klidu a jasně určeme priority.

Den 9.: Vytvořme si plán

Plán je sice jen odhad, ale nesmírně důležitý. Směřuje naši mysl a hlavně aktivitu ke splnění našich cílů. Nezapomínejte, že plán můžeme přizpůsobovat na základě okolností, které v průběhu našeho „plnění“ plánu vyplynuly.

Den 10.: Vyberme si vždy nejdůležitější úkol pro každý jeden den

Nesmrtelný Pareto, nebo-li 80/20. My potřebujeme a chceme znát těch 20% úsilí, které nám přinesou 80% výsledků. Proto správně vybírejme úkoly a soustřeďme se na ně.

Den 11.: Vytvořme si návyky sebekázně

Je potřeba k tomuto bodu něco psát? Nezapomínejme, že každá odchylka z kurzu nás oddaluje od našich cílů!

Den 12.: Vizualizujte si dokončení našich cílů

Miluji vizualizaci, je to ohromně silný nástroj. Pokud jste to někdy nezkoušeli, jednoduše si někam v naprostém klidu sedněte (osobně s vizualizací pracuji před spaním) a představujte si přesně to, co chcete, aby se stalo. Dejte tomu čas, je potřeba, aby tu myšlenku vaše vědomí adoptovalo. Pak očekávejte zajímavé věci.

Den 13.: Procvičujme stanovování našich cílů

Pokud si neustále stanovujeme cíle, provádíme tím určitý trénink. Nejde jen o stanovování nových cílů, ale také o „revizi“ těch stávajících. Vtip je v tom, že cíle máme pořád na očích, neustále s nimi pracujeme a tím zvyšujeme pravděpodobnost jejich naplnění.

Den 14.: Rozhodněme se pro náš hlavní účel

Představte si, že jste Harry Potter, Ron nebo Hermiona (je to úplně jedno) a máte v ruce kouzelnickou hůlku. Kým byste se chtěli stát? Nebo přesněji: co přesně byste chtěli mít nebo byste chtěli dělat, pokud byste hůlkou mávli a vyslovili vaše přání (to se samozřejmě splnilo)? Tak to je přesně ono.


Úplně na závěr: těch 14 dní slouží hlavně k hlubšímu poznání nás samotných a potom k implementaci cílů, plánů, ale hlavně nového uvědomění si toho, co doopravdy chceme. A pak je to samozřejmě jen na nás. Pokud byste chtěli k tomuhle cokoliv doplnit/dovysvětlit, jsem vám k dispozici. Sám jsem si 14 dní vyzkoušel a mohu jen doporučit. Ostatně to je ten důvod, proč to právě čtete.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center