fbpx

2 dubna

12 věcí, které úspěšní vůdci nikdy netolerují

0  comments

Tolerance je dobrá vlastnost, ale abychom dosáhli úspěšného života a smysluplného vedení sebe i druhých, musíme odmítnout tolerování těchto jednotlivých bodů, které poškozují a často ničí každého z nás. Jak to dělají opravdoví vůdci?

1. Nepoctivost

Žít poctivý život Vám umožní žít v míru s ostatními i se sebou samotnými. Ovšem nejste-li poctivý člověk, pak vytváříte pouze falešnou realitu, která má dopad na Váš život a stejně tak životy lidí kolem Vás.

2. Nuda

Úspěšní lidé neustále objeví něco nového. Jsou nabití energií a zapálení do akce. Přeci je život příliš krátký pro pobyt v komfortní zóně, která nám říká pouze to, že přežíváme. Úspěšný člověk ví, že to co chce, je život, který chce žít a ne jen přežívat.

3. Průměrnost

Spokojit se s minimem je přirozené, jednoduché a pokoušející. Ale to, co dělá některé lidi odlišnými a vynikají tak v životě, je jejich ochota činit tvrdá rozhodnutí, která jim umožňují nabrat v životě nepopsatelných rozměrů.

4. Negativita

Každá negativní myšlenka Vás posouvá. Posouvá Vás o pár kroků zpět. Zpomaluje Vás. Někdy možná ochromí. Pokud někdy přistihnete sami sebe nebo, někoho, jak se stěžuje, pak najděte způsob, jak takového „negáče“ vypnout.

5 Toxicita

Už v minulém článku jsme Vám popisovali toxickou společnost, které byste se měli vyhnout, jako čert kříži. Vaše okolí je tím, kým se stáváte Vy sami. A to je špatně. Toxičtí lidé naplnění veškerou negativitou Vás budou vždy potápět ke dnu. A pamatujte na to, že sebemenší negativita zpomaluje Váš osobní růst.

6. Dezorganizace

Nepořádek a chaos způsobují stres a mají určitý vliv na Vaší emocionální i duševní pohodu. Zbavte se toho, co nepotřebujete, co Vám zbytečně zabírá místo ve Vašem životě. Udělejte pořádek sami v sobě, ale i ve svém okolí.

7. Nezdravé „cokoliv“

Nezdravé jídlo, nezdravý vztah, nezdravé návyky, to vše má vliv na Váš život a Vaše zdraví. Je to Váš život a stejně tak, s jakou kvalitou k němu budete přistupovat, tak kvalitní bude i on sám.

8. Politování

Všichni máme výčitky, každého z nás v životě potkalo nějaké neštěstí. Nemůžete se ale posunout směrem kupředu a blíže Vaší budoucnosti, pokud se zabydlíte ve své minulosti. Nechte minulost za sebou, poučte se a žijte v přítomnosti, která Vás posune blíže Vašemu vysněnému cíli.

9. Nerespektování

Vztahy jsou jádrem úspěchu a respekt je hlavní centrum zdravých vztahů. Neúcta, k sobě nebo jiným, je jednou z nejvíce destruktivních sil jakýchkoli vztahů a i ze zdravého vztahu dokáže udělat naprosté nepřátelství.

10. Nedůvěra

Nedůvěra často přichází přes posloupnost malých kompromisů. Zaměřte se na budování své vlastní integrity a obklopte se ostatními, kteří dělají totéž.

11. Hněv

Každý z nás zakusil hněv. Buďto jste ho zkrotili nebo naopak. Ovšem neustálé hněvání se ničemu nepomáhá, ba naopak škodí a následků je víc než dost. Naučte se ovládat svůj hněv vůči jakýmkoli problémům a lidé Vás více ocení. Pak i Vy se budete cítit vyrovnaní a lépe.

12. Kontrola nade vším

Nebojte se o věci, které sami nemůžete ovlivnit či jakkoli změnit. Zaměřte svou energii tam, kde může působit dobro a nechte věci plynout tak, jak se mají.

Věnujte svou pozornost rozdílům mezi věcmi, které jsou ve Vašem životě skutečně pozitivní a věcmi, které Vás nikam neposouvají.

Pamatujte, že jste výsledkem toho, co snesete!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center