fbpx

2 dubna

12 bodů, díky kterým poznáte kvalitní MLM

0  comments

Hledáte kvalitní MLM nebo si nejste jisti kvalitou MLM, ve kterém právě pracujete? Společně s několika známými, pracujících v síťovém marketingu, jsem vytvořil seznam 12 nejdůležitějších bodů, díky kterým poznáte ten správný síťový marketing. Tyto body můžete použít jako jakési „síto“ a najít si tak ty nejlepší MLM.

1. Mají jednoduchý systém kariéry

Jednoduchý a jednoznačně postavený systém kariéry, to je věc, která spoustě MLM chybí. Má známá byla nedávno na schůzce s pánem z jednoho nejmenovaného síťového prodeje. I přes to, že byl tento pán špičkový prodejce a leader, nebyla schopna pochopit jejich systém. Prezentace probíhala zhruba takto: „Když uděláte toto a toto, dostanete se sem a až budete tady a uděláte toto a toto, postoupíte do další pozice.“ Takto probíhala prezentace 3 listů z celkových 7. Úplně se v prezentaci ztratila a přitom pracuje v MLM necelých 20 let.

Systém kariéry by měl být jednoduchý tak, aby ho pochopil každý od automechanika po zvěrolékaře.

2. Mají kvalitní produkty

Síla síťového marketingu netkví v produktech, ale v kvalitě sítě. Tuto větu musí pochopit každý, kdo chce budovat stabilní struktury. To ovšem neznamená, že produkt může být například deka, pod kterou se hubne nebo parní sauna se sadou hrnců. Produkt musí být špičkový, vy sami byste jej měli vlastnit – to vám velmi pomůže s prodejem.

3. Mají kvalitní vzdělávací systém

Vzdělávací systém by měl být naprostou prioritou každého MLM. V síťovém marketingu totiž může pracovat kdokoliv. Nepotřebujete vysokou školu, nemusíte umět jazyk ani prodávat produkty. Všechno by vás měli naučit a tím nemám na mysli seznam knih, které si máte přečíst.

Schopnost jednat s lidmi, schopnost plánovat a přijímat zodpovědnost – to je jen malý výčet toho, co se budete muset naučit, abyste se mohli stát úspěšnými leadery.

4. Mají mentory, kteří už něco dokázali – jedinečná síla leadershipu

Jak se nejsnadněji naučit pracovat v MLM? No samozřejmě od těch nejlepších. Jsou to oni, kdo si prošli tím, čím budete procházet vy. Zkusili nespočet možností a zjistili, co je pro nové obchodní partnery nejlepší.
MLM je o leaderech a pokud se jím chcete stát, tak se musíte učit od těch úspěšných. To stejné platí v jakémkoliv jiném byznysu.

5. Celý systém je postaven tak, abyste se mohli osamostatnit

Děláte MLM při práci? Jestli ano, jsem rád, že jste se rozhodli zkusit něco nového. MLM by mělo být postavené tak, abyste co nejdříve získali stálý příjem a mohli opustit své zaměstnání a plně se začít věnovat síťovému prodeji.

6. Nabízí spoustu benefitů a výhod, kterých můžete dosáhnout

Odměny jsou základem každého dobrého MLM. Odměněni můžete být za to, že jste jedni z nejlepších nebo za to, že jste se dostali do nové pozice.  Mohou to být luxusní dovolené v Karibiku nebo třeba nová auta. Zároveň se vám při tomto posunu naskytnou nové možnosti nebo pravomoci.

7. Pracují s vámi, i když se rozvíjíte pomaleji

Váš vedoucí obchodní partner musí tolerovat pomalejší posun ve vaší kariéře. Je jen na vás kolik času budete chtít věnovat síťovému marketingu. Obzvláště v začátcích bude váš čas úhlavním nepřítelem. Musíte se rozhodnout, které aktivity dočasně omezíte, abyste mohli co nejdříve opustit své zaměstnání. Vaši vedoucí obchodní partneři s vámi musí mít trpělivost. Z každého se totiž může vyklubat dobrý obchodní partner. Pokud trpělivost nemají, chyba bude buď ve vás (neděláte vůbec nic) nebo ve vašem vedoucím partnerovi (chce toho po vás příliš).

Ze zkušeností mých známých vím, že je většinou chyba v nových obchodních partnerech. Svou neaktivitu se totiž snaží hodit na někoho jiného. Vedoucí obchodní partner se snaží jen pomoci, abyste se stali úspěšnými. To ale většina lidí nevidí. Proto není MLM pro každého.

8. Pracují ve struktuře jako tým, ne jako jednotlivci

Být úspěšným v MLM neznamená být skvělým prodejcem. Nejdůležitější je vybudování sítě lidí, kteří prezentují stejné výrobky a služby ostatním.

Jako jednotliví prodejci se daleko nedostanete. Dojdete do určitého stádia, kdy už nebudete mít komu prodávat. Síťový marketing bez týmu nemůže fungovat. Pokud chcete neustále navyšovat své příjmy a dosahovat vyšších pozic, musíte si vybudovat tým. Tým, ve kterém budete držet za jeden provaz a když se naskytne nějaký problém, vyřešíte ho jako společně. Je to poté mnohem jednodušší. Nezapomeňte, že najít přátele ve společném byznysu je mnohem snazší než kdekoliv jinde. Lidé vás snadněji pochopí a navíc s vámi budou sdílet velmi podobné názory.

9. Chtějí prodejem produktu pomoci druhým

Kvalitním produktem můžete pomáhat ostatním. Ať už je to v oblasti vitamínů, finančnictví nebo cestování. Především lidé na vyšších pozicích často říkají: „Už to není o penězích, ale o pomoci druhým. Mám to jako životní vizi.“ Když produktu věříte, dříve či později se do podobného stádia dostanete také.

10. Učí vás, jak investovat své vydělané peníze

Až se naučíte peníze vydělat, musíte se je také naučit udržet a v nejlepším případě i zhodnotit. Vytvořit si pasivní příjem, ze kterého budete moci čerpat, až vás práce přestane bavit nebo nastanou nečekané komplikace.

11. Všichni jsou si ve struktuře rovni

Nikdo nesmí zapomínat na začátky v MLM. Každý si prošel stejnou cestou. Každý začínal na stejné pozici a procházel stejnými problémy jako vy.

12. Nezahlcují vás hned na začátku všemi informacemi

Dobrý MLM by měl mít v každé pozici jiné povinnosti (budování struktur, přednášení na seminářích nebo meetinzích). Záleží na tom, o jaký síťový prodej se jedná. Pochopení všeho co daný síťový prodej obsahuje, trvá několik let. Posupně se budete setkávat s novými informacemi a pravomocemi.

Doufám, že vám tento článek pomohl si ujasnit, co by měl obsahovat kvalitní MLM. Samozřejmě to není povinnost, můžete mít jiný názor.

Jediná možnost jak v MLM neuspět je skončit.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center