fbpx

2 dubna

11 základních vlastností úspěšných podnikatelů

0  comments

K ovládnutí jakékoliv profese je třeba jedna jediná věc a tou je trénink. Bez toho se neobejde zhola nic. Máte talent? Gratuluji, teď je ale čas sednout a „začít makat“, jelikož pokud svůj talent někde neuplatníte, není vám k ničemu. Každý úspěch je jen důsledkem chování jedince. Mnoho lidí se pokouší přijít na zázračná pravidla, která vám dopomůžou k úspěchu. Já osobně mám dvě: sbírat informace a pracovat. Musíte si uvědomit, že nic vám nepůjde samo od začátku, proto mám jednu radu – užijte si tu cestu. Co může být více vzrušující? Představte si sebe, až budete jako starý miliardář někomu vyprávět o svém životě a on se vás zeptá, jaký byl váš život při plnění vašich cílů. Vy budete nuceni říci, zda jste si cestu ke svému bohatství skutečně užili a naplnila vás, nebo jestli jste to dělali z donucení. Pokud z druhého důvodu, ani se nepokoušejte zbohatnout, protože peníze vám štěstí nepřinesou, pokud vás cesta k nim nenaplní. Jak jsem již zmínil, žádné rady v podstatě nejsou, jsou jen příklady, ze kterých se můžeme učit. Proto jsem vybral 11 vlastností, bez kterých by se žádní úspěšní podnikatelé neobešli.

1. NEZAMILUJTE SE BEZHLAVĚ DO SVÝCH NÁPADŮ

Je nutné říci, že vaše nápady nejsou vaše žena, abyste ji hlava nehlava milovali. Ne, jsou dva typy nápadů. Zpeněžitelné a nezpeněžitelné. Je důležité se naučit rozpoznat rozdíl mezi těmito dvěma typy nápadů. Neříkám, abyste si své nápady nezapisovali nebo je vyhazovali, jen se zaměřte na ty, které mají potenciálně šanci na úspěch. Jak to zjistíte?

2. TESTUJTE SVÉ NÁPADY

Dá se váš nápad zpeněžit? Ano? A jak? Máte plán? Prozkoumali jste trh? Podnikli jste již náležité kroky…? Podobných otázek vám může jakýkoli rejpal položit nespočet. Je špatně, pokud vám je položil on a nepoložili jste si je vy sami.

3. NECHLUBTE SE SVÝMI NÁPADY

Proč o svém nápadu mluvíte, místo toho, abyste na něm pracovali? Jediný, kdo potřebuje znát váš nápad je váš spolupracovník nebo vy sami, a poté pouze lidi, kteří jej využijí. Minimálně ze začátku je nepotřebuje znát nikdo jiný.

4. OCHRAŇUJTE SVÉ NÁPADY

Musíte si uvědomit, že v dnešní době jsou informace a nápady to nejcennější zboží. Musíte si prostudovat patenty a ochranné známky, než něco vnesete na trh. Nestačí si pouze najmout právníka a v případě, že se něco pokazí, jej obvinit, že udělal chybu.

5. PATENTUJTE, AŽ SI BUDETE JISTÍ

Je nutné váš nápad vyzkoušet, zda-li je výnosný, než si za něj budete účtovat peníze, to je snad jasné.

6. NETŘÍŠTĚTE SVOU POZORNOST

Úspěšní lidé jsou většinou úspěšní v jednom oboru. Nepřeskakují z jednoho na druhý, ale zdokonalují se v tom, co umí. Právě proto, aby byli nejlepší.

7. ZÍSKÁVALI INFORMACE (ČERPEJTE KVALITNÍ INFORMACE)

Je zcela jasné, že je nutné získat informace, které potřebujete. Forma je na vás, semináře, internet, knihy…

8. DĚLEJTE TO, ČEMU ROZUMÍTE

Přiznejme si, že člověk nemůže být expert ve všech oborech. Je dobré znát své silné a své slabé stránky, a podle toho si volit spolupracovníky, nebo si hledat zaměstnance. Když se jedná i nějakou činnost, které nerozumíte, neváhejte se poradit s nějakým odborníkem z oboru nebo na něm práci přenechte

9. BUĎTE VYTRVALÍ

Všichni úspěšní lidé strávili nad svou prací nesčetné hodiny času. I oni padali a zažívali neúspěchy. Nemyslete si, že ne. Jenže rozdíl je v tom, že oni chtěli svého cíle dosáhnout a nevzdávali se hned po prvním pádu nebo neúspěchu. Stejně jako Edison, který neselhal 10.000 krát, ale našel 10.000 způsobů, které nefungují, a bral to pozitivně v tom, že věděl, kudy cesta nevede.

10. NEPODLEHNĚTE EMOCÍM

Šance přicházejí a odcházejí. Pokud jste promarnili jednu, nezoufejte, chyťte hned tu další anebo si ji v lepším případě vytvořte. Jestli umíte něco perfektně, znovu vám gratuluji, je to úžasné. Je však potřeba si uvědomit, že budete muset občas držet jazyk za zuby nebo zamáčknout slzu. Není to nic osobního, je to jen velkolepá hra, kde se všichni snaží urvat co největší díl, nemějte jim to za zlé.

11. NEBOJTE SE PROHRY

Je zarážející, kolik lidí nemá dost odvahy jít si za svým, jen ze strachu z prohry. Jenže si neuvědomují, že jediný zaručený způsob prohry je nic nezkusit. Jednoduše kdo hodně dělá, dělá hodně chyb. Stojí vám to za to?

Je však důležité si uvědomit, že soupis užitečných vlastností vás nijak nespasí. Je potřeba jít do akce a vše si zažít na vlastní kůži. V tomto případě se teorie s praxí opravdu nedá srovnávat!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center