fbpx

2 dubna

11 webů, které tě zdarma naučí to, co se ve škole neprobírá. Stačí si vybrat

0  comments

Nejlepší cesta k dosažení skvělého výsledku v jakékoli oblasti, na níž ti v životě velmi záleží, dokážeš získat jedině přes dennodenní procvičování a získávání nových znalostí, zkušeností a praxe. Úspěch není štěstí, ani náhoda. Úspěchu je v mnoha případech dosaženo především tvrdou prací na sobě. Je tedy výsledkem nějaké činnosti, kde objevuješ, zkoušíš a učíš se něco nového, nepoznané.

Často vidíš člověka hrát svou nejlepší hru na hracím poli života. Daří se mu, neustále pokračuje a roste. To, co vidíš ty, jsou už pouze jeho mimořádné výsledky. Nicméně důležité je si při tom uvědomit, že často se za touto skvělou hrou skrývá oddanost a tvrdá disciplína, prostřednictvím které se hráč dokáže neustále zdokonalovat a zesilovat. Netřeba ho hned obviňovat z toho, že mu prostě přeje štěstí. To určitě ne! Takový člověk, ale i ostatní lidé, si jen uvědomili, o čem ve skutečnosti život, je. Vědí, že jedině to, co mají v hlavě a ve své síle, dokáží využít ve svůj prospěch. Častokrát to s sebou nese i mnoho obětí, ale výsledek se vždy dostaví.

Získávání nových znalostí a zkušeností nebylo snazší a dostupnější, než je tomu nyní. Tyto možnosti jsou otevřené pro každého.

Kdo se snaží neustále zlepšovat v tom, co ho baví a naplňuje, dokáže hledat nové a stále lepší způsoby. Tyto „pomůcky“, které se mohou využít, nejsou často omezeny počtem zájemců, věkem, pohlavím ani národností. Proto máš skvělou možnost využít těchto možností i ty. Nauč se užitečně trávit svůj čas. Samostudium a získávání nových informací prostřednictvím následujících stránek ti přinese informace, kterých se ti ve škole jen tak nedostane. Nauč se programovat, řídit projekty nebo tvořit webové stránky. Zdokonaluj se v jazycích, v myšlení jiných lidí nebo kulturách světa.

1. EDX

Studujte online kurzy z nejlepších světových univerzit. Více než 70 škol, neziskových organizací a mezinárodních organizací nabízí své kurzy na těchto webových stránkách. EDX se liší od jiných platforem (Coursera a Udacity) v tom, že je sama o sobě nezisková a běží jako open-source platforma. Témata: technologie, byznys, management, světové jazyky, finance, analytika, architektura
Studujte na stránce: https://www.edx.org/

2. COURSERA

Rozšiřte své znalosti o programování, financích či psychologii. I Coursera spolupracuje s různými vysokými školami, jak Princeton či Stanford a nabízí online vzdělávání prostřednictvím vlastní platformy. Každý kurz obsahuje krátké video s přednáškou na různá témata a úkoly, které obvykle zveřejňují na týdenní bázi. Témata: programování, psychologie, kryptografie, finance, ekonomie
Studujte na stránce: https://www.coursera.org/

3. COURSMOS

Vzdělávejte se v osobnostním rozvoji, byznysu či technologiích. Projekt Coursmos byl založen v Rusku, ale v roce 2013 se celý tým přesunul do San Francisca. Tentýž rok spustili svou první mobilní aplikaci v Appstore a vzápětí i na Google Play. Webová platforma společnosti byla spuštěna až počátkem roku 2014.
Témata: osobnostní rozvoj, byznys, startup, technologie, vaření
Studujte na stránce: https://coursmos.com/

4. HIGHBROW

Rozšiřujte své znalosti každý den a nechte si posílat do své e-mailové schránky krátké lekce. Zabere vám to jen 5 minut a naučíte se množství nových věcí.
Témata: věda, produktivita, historie, literatura, umění, psychologie
Studujte na stránce: http://gohighbrow.com/

5. SKILLSHARE

Učte se od profesionálů a vyzkoušejte si online studium. SkillShare je online tržiště kurzů a je postaveno na myšlence, že učitelem nebo žákem může být kdokoliv.
Témata: podnikání, design, byznys, móda, branding
Studujte na stránce: https://www.skillshare.com/

6. UDACITY

Portál Udacity vznikl na Stanford University díky online experimentu Sebastiana Thruna a Petera Norvig, kteří v kurzu „Úvod do umělé inteligence“ nabídli své znalosti zdarma. Přihlásilo se více než 160 000 studentů z více než 190 zemí. Na základě toho se zrodil projekt Udacity, který chce přispět k demokratizaci vzdělávání a zpřístupnit jej pro studenty po celém světě.
Témata: programování, analytiky, mobilní appky, byznys, design
Studujte na stránce: https://www.udacity.com/

7. LYNDA

Naučte se různé webové technologie a praktické obchodní dovednosti. Lynda.com je jedna z nejstarších vzdělávacích platforem. Společnost byla založena v roce 1995 a orientovala se pouze na výrobu video tutoriálů. Jen nedávno, 9. dubna 2015, oznámila sociální síť LinkedIn akvizici Lynda.com za 1,5 miliardy dolarů.
Témata: programování, design, fotografie, byznys, webové technologie
Studujte na stránce: http://www.lynda.com/

8. CREATIVE LIVE

Přední světoví experti vám nabízejí své know how prostřednictvím live streamingu. S několika výjimkami jsou všechny streamingy vysílány opravdu živě z 4 in-house výrobních ateliérů. Buďte toho součástí. Témata: fotografie, video, umění, typografie, design, webové technologie
Studujte na stránce: https://www.creativelive.com/

9. NDER

Objevte databázi více než 30 000 kurzů na jedné z nejznámějších vzdělávacích platforem.
Témata: programování, projektový management, software, design
Studujte na stránce: https://www.udemy.com/

10. TED

Poznávejte zajímavé lidi a jejich inspirativní příběhy. Obsahuje příběhy z různých oblastí života.
Témata: věda, technologie, design, byznys, ekonomie
Studujte na stránce: http://ed.ted.com/

11. KHAN ACADEMY

Prozkoumejte jednu z největších interaktivních knihoven. V současnosti nabízí více než 100 000 lekcí z matematiky, fyziky, dějepisu, medicíny nebo ekonomie. Studenti se učí formou krátkých videí sestavených podle obtížnosti a témata jsou rozdělena podle klasických školních předmětů.
Témata: matematika, věda, programování, historie, ekonomie
Studujte na stránce: https://www.khanacademy.org/


Za úspěšné lidi můžeme považovat ty, kteří se o své znalosti a zkušeností dokáží podělit s ostatními. Už jen tím, že nám to nabízejí prostřednictvím různých stránek nebo aplikací. Přitom se vůbec nezamýšlejí nad tím, že by se nějaká osoba stala jejich konkurencí. Jediné, co si uvědomují, je zvýšení kvality a budování vyšší úrovně vzdělání lidí, což jednoznačně dopomůže k celkově vyšší úrovni ve společnosti.

Proto si vezměte příklad z takovýchto lidí a také podle jejich vzoru předávejte získané informace dále. Přijímáním a akceptováním jiných rosteš a posouváš se vpřed a stáváš se tedy vnímavějším, chytřejším a samozřejmě úspěšným. Už jen tím, že se dokážeš učit od jiných, získáváš mnohem více a to v podobě vyšší úrovně smýšlení a tím i vyšší úrovně tvého života.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center