fbpx

2 dubna

10 věcí, kvůli kterým se stáváte nežádoucími a nejste si jich vědomi

0  comments

Lidé usilují o to, aby byli vnímáni jako senzační osobnosti, aby byli bráni jako přívětiví, aby byli všeho zúčastnění. Pro některé však nejsou vždycky až tak atraktivní.

Existuje spousta typů špatného chování a návyků, jež ostatním škodí. Několik takových škodlivých charakteristik si můžete přečíst níže, možná v nich uvidíte někoho ze svého okolí, možná sami sebe v minulosti nebo teď.

1. Jste nespolehliví a závislí na ostatních

Jak řešíte situaci vy, když vám přítel volá s prosbou? Nebo jste pořád zaneprázdnění?

Jestliže patříte k těm, s kterými člověk nemůže počítat, ničí to kvalitu vašeho přátelství a rozhodně ani nepůsobíte dobrým dojmem. Stejně tak nepůsobíte nejlépe, když někoho věčně otravujete s výpomocí, o kterou si nežádá ani on sám. Takový člověk působí strašně odpudivě a nikdo kolem sebe takové přátele mít nechce.

2. Stále jste negativní

Pesimismus všeobecně není impozantní. Pakliže neustále vidíte věci negativně, pořád něco shazujete, zkuste změnit svůj postoj. Lidi se neradi přátelí s někým, kdo kolem sebe šíří nepříznivou atmosféru.

3. Jste hrubí

Jste ten typ člověka, který je věčně nezdvořilý, neslušný, útočný, trapný či dělá scény, když jste se svými přáteli na veřejnosti? Nejste tedy ani ten typ, jakého by přátelé kolem sebe rádi měli. Raději ztichněte. Kromě vás samotných budou za blbce i ti zbylí.

Nebo jak rychle se nařknete, když s vašimi názory někdo nesouhlasí? To je ale v pořádku, každý nevidí svět stejným způsobem, jakým ho vidíte vy.

4. Jste neupřímní

Jestliže si chcete kolem sebe držet kvalitní přátele, musíte být upřímní. Jedince, kteří pořád lžou a vymýšlejí si, poznáte podle jejich stylu chování při pokládání otázek na tělo. Jednoduše, upřímnost je nejlepší politika.

5. Jste vedoucí

Ve skupině chce každý hrát velkou hru. V případě, že jste jedním z nich, snažíte se uzavírat rozhodnutí, konstantně chcete být naplněni jakýmsi pocitem být na vrcholu, každého kontrolujete, tak nic nehraje ve váš prospěch být atraktivním.

6. Dáváte všem najevo svou důležitost

Definitivně jste nežádoucí, pokud druhé věčně vyslýcháte či je zpochybňujete.

Pro lepší vysvětlení si představte situaci, že dva vaši blízcí pojedou někam bez vás – nezáleží jim na tom – vám ale ano. Přeneste se přes to. Stále jsou vašimi přáteli a jejich životy neshoří, když jim zrovna nejste nablízku.

7. Díváte se na přátele jako na nepřátele

Lidé, kteří jsou doopravdy považováni za nežádoucí, jsou často viděni v bojích se svými přáteli. Místo toho, aby usilovali o udobření, bodají je do zad. Jsou to přece vaši spojenci, ne nepřátelé.

8. Věčně soupeříte

Nebuďte neatraktivními tím, že se pořád budete s někým přeměřovat.

Uzvedl váš parťák 30 kg? Neříkejte mu: „To je jako všechno? Já zvedl 40 kg!“ Raději mu řekněte něco v tomto smyslu: „Už 30? Ty jo, to jsi pořád silnější a silnější! Fakticky super!“

Věřte, že poslední větou zapůsobíte daleko větším dojmem a navíc tak podnítíte v kamarádovi silnější motivaci.

9. Jste egocentrický

Často si to lidé ani neuvědomují.

Soustředíte se výhradně sami na sebe, mluvíte především o sobě nebo nemáte potřebu vědět, co k tématu mohou říci i ostatní kolem. Myslíte si, že jste jediná záležitost. Je na čase tento verdikt změnit.

Více poslouchejte, učte se, cestujte, poznávejte, uvidíte, že nejste ten, kdo dokáže lapit vítr. A mimochodem, nikdo nemá v oblibě jedince, jaký se stará pouze o sebe.

10. Soudíte lidi podle obalu

Krása vychází ze srdce, těla i duše. To je zákon starý jako svět.

Někomu možná na těchto slovech nezáleží, v tom případě se podívejte do zrcadla, nelžete sami sobě? Skutečně žijete s hodnotami, které jste si stanovili, nebo jste právě vy ta ponurá duše na dně, sázející kolem lži a tvrdé řeči? Rychle změňte své myšlení, o světě ještě nevíte nic.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center