fbpx

2 dubna

10 úryvků z písní Marcuse Revolty, které dodají motivaci i v těch nejtěžších časech

0  comments

Když jsme Marcuse Revoltu vyzpovídali v 5. čísle našeho eletronického magazínu, byly to právě jeho texty, které nám nejvíce zarezonovaly v hlavě. Právě díky nim v roce 2011 mnoho lidí sledovalo, jak jeho hvězda jde pomalu, ale jistě výš a výš.

Marcus Revolta má dnes na kontě již tři alba, na kterých je možné najít mnoho zajímavých textů, které mají tendenci zanechat v nás něco víc než jen pocit, že šlo o další obyčejnou píseň, jaké posloucháme dennodenně z rádiových stanic.

Sám Marcus tvrdí, že právě jeho texty jsou jeho silnou stránku, protože nad nimi tráví opravdu obrovské množství času. Dnes mají jeho písně s nejsilnějšími texty více než milion zhlédnutí, i když on sám nepovažuje tato čísla za podstatná, protože opravdu podstatné je to, kolik lidí se nechá doopravdy inspirovat.

Přečtěte si následující části jeho nejznámějších textů, které dokáží dodat motivaci a naději v dobách, kdy možná sami ztrácíme cestu před očima.


Myslím, že budoucnost je jenom myšlenka v tvojí hlavě,
proto tak záleží na tom, co myslíš v té tvojí hlavě.
Myslím, že nezáleží na tom, jak věci co děláš, dopadnou,
ale jestli byl čistý úmysl tvých činů potravou.

z písně Myslím

Budoucnost si tvoříme nejen tím, co pravidelně děláme nebo jak se chováme, ale také tím, jak o své budoucnosti přemýšlíme. Ať jsou tedy vaše myšlenky kvalitní, honosné a plné optimismu.

Bohužel, naše mysl sestrojila stroj času
a někde tam přišla o tu nevinnou krásu.
Trápí ji minulost, sní pro budoucnost,
ale zapomněla žít pro to jediné, právě pro přítomnost.

z písně Evoluce Vědomí

I přesto, že výše zmíněný úryvek textu z jedné skladeb Marcuse Revolty nás navádí k přemýšlení o budoucnosti, stále platí, že nejdůležitějšími chvílemi jsou ty přítomné. Právě z přítomnosti tvoříme totiž to, čím budeme v budoucnu. Buďme tedy prosím tady a teď.

Nejde, nesmíš se bát bolesti, ona jednou přejde,
nesmíš poslouchat pochybovače NE.
Nestěžuj si, nelituj se, nevolej Mayday,
pomoc jenom ve svém silném duchu hledej.

z písně Dej do toho všechno

Pochybovači existují na každém kontinentu a v každé zemi. Největší chybou je začít jim naslouchat a dávat jim za pravdu. Pravdou je, že náš úspěch nebo štěstí stojí především jenom na nás.

Chybí touha po životu porozumění, bez toho je
život jako mučení. A nejvíc nám chybí si určení
svých vlastních cílů a to bez ručení.

z písně Hvězdy nás čekají

Mnoho lidí stále pořádně neví za čím skutečně mají jít. Určení si vlastních cílů by mělo být povinností. S tímto činem přichází i následně životní porozumění, protože náš život začne nabírat úplné jiné obrátky.

Všechno co chceš můžeš mít,
proto si za tím musíš jít.
Nestačí jen hloupě snít,
bez činů nestoupneš výš.

z písně Dokud neumřem

Slova a věty silného charakteru v konečném důsledku bez jasných činů neznamenají doslova nic. Nahraďme slova za činy a náš život se začne velmi razantně měnit a vydá se tím správným směrem.

Nenechte svoje sny utopit v moři negativních rozhovorů.
Všichni kdo ti řikaj, že na to nemáš, tě jenom táhnou dolu,
jenže ty chceš přece zdolat tu svojí horu.

z písně Znáš ten pocit

To nedáš,“ Jsi na to příliš mladý,“ Spousta lidí to zkoušelo už před tebou, proč bys měl tedy uspět právě ty?“ – negativních rozhovorů slýcháme denně mnoho, avšak je jenom na nás, zda se jimi necháme ovlivnit a necháme jim tu moc dostat se do naší hlavy.

…jednou bude hezky, když se rozhodneš nejít přes vyšlapané stezky,
když budeš ochotný jít pro to svoje na druhou stranu řeky,
na konec světa pěšky, v dešti, přes blesky

z písně Věř si

Co se stane když půjdeme cestami, kterými šli už mnozí lidé před námi? Většinou to, že přijdeme na místa, kde již byly jiný. Otázkou však zůstává – chceme skončit tam, kde všichni?

Každý velký člověk zažívá ten proces,
pokud nejsi vítěz, tak to ještě není konec.
Bez tvrdých ran bojovník nemá pověst,
stejně tě vždycky nejvíc posílila bolest.

z písně Zahoď masku 2

Tou bolestí jsou myšleny chyby, zklamání, podrazy nebo třeba i nečekané překážky. Přežití si takových ponaučení jde vždy ruku v ruce s bolestí, která se však ve většině případů vždy změní na porozumění a sílu.

Takže všichni hlavu do písku a pokračujme,
v konzumu, ignorací chudobu dál překračujme.
Nenávist, agresi v sobě dál pěstujme
a o duševní zdraví vůbec nepečujme.

z písně Až se naše děti vzbudí

Zde můžeme vidět, jak Marcus ironicky popsal celou dobu 21. století. Myslím, že více k těmto řádkům psát není třeba, protože pokud jste nepochopili, přečtěte si úryvek z textu ještě jednou a pozorněji.

Pravý bojovník není ten kdo jenom vyhrává,
ale ten kdo je stokrát dole a stokrát to nevzdává
měj pokoru, skromnost, pak budeš vítěz
jednou to přijde, ale nechtěj všechno hned…

z písně Zahoď masku

Bez trpělivosti se následovat své sny a cíle jednoduše nedá. Jde totiž o boj na dlouhou trať a pokud se neobrníme dostatečnou dávkou trpělivosti, dříve či později se nám náš sen začne pomalu ale jistě vzdalovat. Vždyť to sami znátekdo si počká, ten se dočká.


Pokud vás zajímá celý příběh Marcuse revolty a chcete vědět, co všechno roky svého působení na hiphopové scéně dosáhl a co je jeho hlavním cílem, neváhejte a objednejte si 5. číslo magazínu Světa Úspěšných.

Také jsme pro vás připravili zajímavý dárek v podobě předplatného, díky kterému získáte dostatečnou dávku inspirace a užitečných informací pro váš osobní nebo pracovní život. Více informací se dozvíte kliknutím na obrázek pod tímto textem.

banner_mine_page


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center