fbpx

2 dubna

10 slavných citátů, které byste si měli doslova implantovat pod kůži

0  comments

Již ve škole nás učili, že si máme brát příklad z úspěšných lidí z minulosti. Těchto 10 slavných citátů jsem si osvojil i já a dnes se jimi řídím. Jaký bude mít Váš život smysl, to mu udáváte pouze Vy. Někdo chce být úspěšný nebo šťastný, ale najdou se i tací, kteří ne. Proto jsem se rozhodl dnes podle již zmíněné rady ze školy zařídit a vybral jsem deset citátů od velkých osobností historie, ze kterých je podle mě dost dobře možné čerpat moudrost, motivaci, ale také sílu.

„Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme.” – Seneca

Osud nám není dán již předem do „scénáře“, který byl již kdysi napsán. Ne, my jsme strůjci svého osudu a ten scénář si vytváříme právě teď a tady v naší přítomnosti. Jaký bude mít Váš scénář obsah, až ho na konci své cesty dokončíte?

„Každý září jako měsíc, jako hvězdy, jako slunce. Každý září. Přidej se.” – John Lennon

Nezáleží na tom, odkud jste nebo kdo jste. Všichni máme stejnou šanci uspět a naše cesta začíná na stejném počátečním bodu. To, jak ji ale zakončíme, je již zcela odlišné a každý bude mít jiný příběh. Ovšem, jak John říká, září úplně každý, přidej se i ty.

„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“ – Jan Werich

Proč nevyužíváme věcí, které máme, naplno? Proč kupujeme věci, které nikdy nepoužijeme? Je to jen vrozený lidský rozmar, či už skutečně lidstvo dospělo do bodu absolutní nevděčnosti a ignorace?

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.” – Albert Einstein

Poslední dobou dosti aktuální téma. V těchto slovech je obsaženo neskutečné množství moudrosti a předvídavosti. Jen si vezměte, jak dlouho s dnešními technologiemi bude trvat válka. Pár hodin? A co poté zbude z naší planety Země? Doutnající hromádka popela.

„Šťasten být neumíš, protože po tom, co nemáš, se ženeš, a co máš, na to zapomínáš.” – William Shakespeare

Klíč ke štěstí nejsou drahá auta a veliké domy. Ne, je to o tom naučit se vážit si věcí, které již máme, a těšit se z nich každý den, těšit se z každého dne, jako by byl ten poslední.

„Je lepší shořet než vyhasnout.” – Kurt Cobain

Vždy je lepší zkusit a neuspět, než ze strachu z následků nezkusit, a potom se nad skutečnými následky trápit, protože už s tím nepůjde nic udělat.

„Televize není nepřítel, televize se dá vypnout.” – Jan Werich

Správně, ten nepřítel jste vy sami. Můžete si tato moudrá slova dosadit naprosto kamkoli, všechny věci konají pouze lidské rozkazy. Věc není nepřítel, člověk je to jediné, co vás může brzdit a velmi často se stává, že tím člověkem jste vy sami.

„Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.” – Mark Twain

Tento citát, stejně jako ten Cobainův, hovoří o tom samém, zda-li má smysl přežívat a není lepší žít.

„Existují dvě různá podání světových dějin: první je oficiální, lživé a běžně se vyučují na školách. Tím druhým jsou tajné dějiny lidstva, jež skrývají pravé příčiny světových událostí.” – Honoré de Balzac

Jistě jste si všimli, že historie se opakuje. Jen jestli to náhodou není právě díky tomu, co již kdysi řekl tento moudrý muž.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.” – Mark Twain

Je velmi hezké, že dokážete spočítat rovnici o x neznámých, ale koupíte si za to dům? Pravé vzdělání netkví ve škole. Tkví v tom pochopit, co dělám a proč to dělám.

Doufám, že vás slova těchto osobností alespoň trochu povzbudila či inspirovala. V nejlepším případě vás donutila k tomu se zamyslet nad tím, co je skutečně důležité a co ne.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center