fbpx

2 dubna

10 pravidel úspěchu Donalda Trumpa, která ho usadila do prezidentského křesla USA

0  comments

Jak již všichni víte, minulý týden vyhrál prezidentské volby v USA sedmdesátiletý Donald Trump, americký miliardář, magnát, investor a 324 nejbohatší podnikatel planety.

Jedním z nejdůležitějších prvků jeho úspěchu dnes i v minulosti je jeho vytrvalost. A je tomu skutečně tak. Nemá cenu tlačit na pilu, protože čím více na ni člověk tlačí, tím hůře to jde. V konečném důsledku ji zničí.

Rozhodující schopnost není síla, ale vytrvalost. Voda také prorazí skálu ne silou, ale vytrvalostí.

Také měl tu možnost několikrát zbankrotovat. Přesto se pokaždé postavil a znovu uspěl. A nehledě na počet jeho příznivců nebo odpůrců se i my můžeme inspirovat jeho 10 osvědčenými pravidly úspěchu.

1. Nedělejte to jen kvůli penězům

Je důležité dělat věci, protože je máte rádi, nikoliv za účelem samotného finančního zisku. To někdy může vést k ještě větším penězům, než kdybyste to dělali čistě a pouze pro peníze.

2. Nikdy se nevzdávejte

Nikdy to nesmíte vzdát. Můžete udělat změnu, ale nevzdat to. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi je ten, že neúspěšní lidé to vzdají téměř hned a velmi snadno, přičemž ti úspěšní kráčí stále dál.

3. Nechte si záležet na detailech

Podnikání je především o detailech. Pokud na ně nebudete dbát, můžete přijít o spoustu peněz. Vždy se ujistěte, že každá důležitá informace je na dosah ruky. Nic neopomíjejte.

4. Buďte 100% soustředění

Musíte být naprosto soustředění. A to včetně těžkých časů, kdy jste pod velkým tlakem. Soustřeďte se a svůj „cíl“ mějte stále na očích.

5. Najděte si ty nejlepší zaměstnance

Vždy se snažte si najít ty nejlepší zaměstnance, nikoliv pouze ty dobré. Ti nejlepší zaměstnanci jsou fenomenální, vždy je budete chtít a mít je rádi. Druhá strana mince, ti dobří zaměstnanci, jsou jednoduše průměrní a jejich cílem je pouze udržet si své místo, přičemž se nesnaží rozvíjet se dál. Takový druh zaměstnance je ten nejhorší.

6. Tvrdě pracujte

Donald Trump říká, že kdysi na US Open slyšel jednoho z nejlepších golfových hráčů říci „Čím tvrději pracuji, tím šťastnější jsem.“ Čím tvrději budete pracovat na sobě a na tom, co děláte, tím úspěšnější budete.

7. Dbejte na své instinkty

Instinkty jsou důležitou součástí úspěchu. O nich je přesvědčen i Donald Trump. Kolikrát jste z něčeho měli pocit, který se stal skutečností?

8. Věřte v sebe sama

Opravdový úspěch tkví v tom, že musíte umět vidět sebe sama, jako vítěze. Musíte v sebe opravdu věřit. Nespoléhejte se příliš na ostatní lidi, neboť právě vaše okolí vám snadno pomůže dolů. Musíte začít myslet, jako vítěz, protože pokud nezačnete myslet, jako vítěz, nikdy se jím nestanete.

9. Mějte nepořádný stůl

Někdy to může být i dobrý důkaz toho, že chaos na vašem stole znamená mnoho práce a tím pádem to, že jste zaneprázdněni. Úspěšní lidé mají obvykle spoustu práce a právě proto také spoustu papírů nebo jiných obchodních dokumentů na stole. Chaotický stůl může znamenat, že jste nejen zaneprázdnění, ale také dosti aktivní.

10. Milujte to, co děláte

Je důležité milovat to, co děláte, protože pokud milujete to, co děláte, vždy dokážete pracovat tvrději. Následovat svou vášeň je klíč k úspěchu.


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle magazínu se dočtete ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center