fbpx

2 dubna

10 návyků, které značí, že jste skvělá osobnost

0  comments

Jedním z mnoha chtíčů, které lidé k životu potřebují, vedle například pohlavního styku, jídla a tak dále, je pocit důležitosti. Zákon starý jako svět.

Zkuste si sami sebe představit o samotě.

Jak by vypadal svět kolem vás? A jak se často lidé cítí a chovají, když nejsou doceněni?

Existují však určité návyky, které se dotýkají lidí, jež jsou považováni za sympatické. Na níže uvedených zvycích si možná všimnete, že jsou spoutané s někým z vašeho okolí, možná to jsou právě ty zvyky, na kterých potřebujete více zapracovat.


1. Nejste vševědoucí

Neskáčete nikomu do řeči a netváříte se, jako byste věděli všechno. Nasloucháte ostatním a snažíte se je pochopit. Dodáváte lidem možnost cítit se dobře sami se sebou. Lidé se pak k vám automaticky budou obracet pro radu, nebo si budou chtít třeba jen krátce popovídat.

2. Vaše mysl je váš vlastní podnik

Nejste snob, ale obvykle nejste přístupní v případě, kdy to není potřeba. Třeba ve chvílích, kdy se přátelé kolem vás baví cizím soukromým, které pro vás není nikterak přínosné a navíc jste se na jejich názory vůči ostatním ani neptali. Jednoduše víte, kdy je třeba se stáhnout.

3. Nenosíte v sobě zášť

Překračujete řeči, jaké se vám zdají být nelogické, nebo příliš bláznivé. Učíte se být větší osobnost tím, že ponecháváte nadšení v rukou druhého. Nakonec – kdo ví? Lidé se ve vaší přítomnosti budou cítit dobře a též s čistým štítem. Nejste hračka, lidé si moc dobře před vámi uvědomují, jak dlouhá je čeká cesta a stejně tak je neodrazujete od jejich cesty.

4. Jste trpěliví

Dáváte lidem příležitost cítit se nadšenými v jednom momentě. Víte, že všechno v životě má svou křivku učení a tím lidem kolem sebe umožňujete šanci k růstu. To vás dělá více sympatickými, protože vám lidé mohou důvěřovat. Jste spíš ti, za kým druzí chodí, když něco nefunguje.

5. Nešetříte komplimenty

Dívejte se pozorně kolem sebe, když zrovna nejste středem pozornosti. Všimněte si, že ti, kterým jste v minulosti složili nějaký kompliment, se na vás usmějí, nebo k vám budou vzhlížet zcela jiným způsobem, než k jiným. Lidé si podvědomě pamatují, co mimořádného jste o nich pronesli, to vás dělá sympatickými.

6. Zaměřujete se u lidí dobré věci

Někdy je skutečně těžké pracovat s lidmi, kteří mají rozdílnou osobnost, než máte vy. Jste schopni vidět v lidech to dobré a více se zaměřit na tuto stranu, než na tu druhou, kde samozřejmě máte plno příležitostí. Jste schopni zdůraznit pozitivními věci a tím jste okolím oceňován.

7. Neděláte závěry

Není nic horšího, než když někdo, kdo nezná všechny skutečnosti, dělá ukvapené a často nevybíravé závěry. Čtete v detailech a zvažujete všechna fakta. Tímto způsobem se nedostáváte k nespravedlivým či zkresleným závěrům. Lidé si vás budou vážit a mít rádi více proto, protože analyzujete problémy dříve, než uděláte předčasné úsudky.

8. Jste opravdoví

Nejste falešní a také se s falešnými lidmi nebavíte. Svému okolí přihráváte kritiku pouze konstruktivní, tím o ně pečujete. Jakmile jste si vybudovali pověst originálního, upřímného či skutečného, znamená to, že věci od vás přišly z dobré vůle. Lidé mají tendenci spolknout svou slávu a mluvit o vás hezky.

9. Jste velkorysí

Nešetříte s dobrými věci. Jakmile se dostanete k něčemu, co s vámi pohnulo nebo co je třeba výhodné i pro druhé, sdělíte jim to. Díky tomu se brzy lidi začnou chovat stejným stylem jako vy. Pomáháte i v případě potřeby, aniž byste byli arogantní.

10. Lidé vám důvěřují

Víte, jak citlivé informace mohou být důležité pro druhé a máte podíl na tom, že zajistíte, aby takové tajemství zůstalo pouze mezi vámi. Nic nepustíte ven.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše v pořadí již 5. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center