fbpx

2 dubna

10 mocných návyků, které si osvojili silní lidé

0  comments

Jsem přesvědčený, že jste si, ať už vědomě, nebo nevědomě, všimli, že silní lidé mají podobné a někdy až překvapivě stejné návyky. Je potom docela jedno jestli se jedná o mentálně silnou osobnost, kterou znáte z reálného života, nebo zda se jedná o postavu z filmu.

Jednoduše je něco, co ty silné lidi spojuje.

Spojovatelem a určitě ne jediným je níže uvedených 10 návyků, které pokud si dokážete osvojit, získáte ještě větší mentální sílu.

1. Mentálně silní lidé jednají

Perfektním příkladem je mistr Yoda, který říká: „Udělej to, nebo ne.“ Mentálně silní lidé vždy jednají, resp. učiní rozhodnutí a následnou akci. Nikdy nenechávají věci „vyhnívat“, což je častým zvykem u lidí, kteří se jednat bojí.

2. Mentálně silní lidé se nedohadují

Oni umí ovládat své nálady. I negativní náladu nebo vztek dokážou ovládat a ideálně transformovat. Neplýtvají proto potom energií na lidi, kteří je chtějí vtáhnout do diskuse, která není podle jejich pravidel. Naopak! Soustředí se nikoliv jen na vítězství, ale na dosahování cílů, které si sami určili.

3. Mentálně silní lidé hledají protichůdné názory

Henry Ford řekl: „Pokud jste v místnosti nejchytřejší, jste ve špatné místnosti.“ Dalo by se přeložit i jako fakt, že mentálně silní lidé nechtějí mít kolem sebe jen přitakávače, ale i lidi, kteří mají jiné názory a dokážou je zdůvodnit. Právě chytří lidé s rozdílnými názory je dokáží posunout dopředu.

4. Mentálně silní lidé se zaměřují na „proč?“

Perfektním příkladem je Simonek Sinek a jeho Golden Circle. V něm vysvětluje, proč ty nejúspěšnější firmy jsou nejúspěšnější. Je to díky tomu, že dokonale znají své „proč?“ Stejně tomu je u mentálně silných lidí.

5. Mentálně silní lidé si užívají cestu

Přesně vědí, kam chtějí dojít a co je jejich cílem. Jednoduše začínají myšlenkou na konec. Nicméně, aby na ten konec došli, vědí, že si musí chtít užít tu cestu.

6. Mentálně silní lidé potřebují mít trochu času jen pro sebe

Neobtěžuje je být o samotě, což se o drtivé většině lidí říci nedá. Naopak, samotu si dokážou znamenitě užít a většina ji využívá, jako perfektní čas k přemýšlení.

7. Mentálně silní lidé vydrží vždy o chvilku déle

Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem může být dost často malý až nicotný. Těch příkladů z historie je opravdu hodně, ale jeden za všechny . Thomas Alva Edison udělal tisíce pokusů, než vynalez žárovku. Co by se stalo, kdyby pět pokusů před úspěchem řekl: „Kašlu na to, nikam to nevede.“

8. Mentálně silní lidé vytvářejí příležitosti

Nehrají na štěstí a už vůbec v něj nevěří. Nikdy od nich neuslyšíte kravinu: „No jo, on měl štěstí a já ne.“ Oni vytvářejí příležitosti, pořád a neustále dokola. Nečekají na to, co se stane, prostě si to vytvoří a vezmou.

9. Mentálně silní lidé dokáží věci nechat být

Dokáží pochopit a přijmout fakt, že je čas jít dále. Jen se na chvilku zastaví, aby vstřebali zkušenost, kterou právě získali, aby jim nakonec třeba pomohla k dosažení dalšího úspěchu.

10. Mentálně silní lidé si cení malých vítězství

Vidí radost v každém malém vítězství a dokáží ho náležitě oslavit. Tohle je obrovsky podstatné, protože je to palivo, které jim pomáhá k dosažení velkolepých vítězství.


Věřím, že 10 výše uvedených návyků si lze snadno osvojit. Potřebujete k tomu vlastně jen chtít a následně s nimi pracovat. Ideálně každý den po dobu minimálně 21 dní. Budu velmi potěšen, i kdyby vám klidně jen jeden z nich dával smysl a vy jste ho zařadili do svého života a pracovali s ním.

Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center