fbpx

2 dubna

10 darů, za které bychom měli být vděčni nejen na Vánoce

0  comments

Ohlédneme-li se o pár dní zpět, uvědomíme si, že jsme se nejspíš všichni hnali do obchodů s otázkou, čím obdarujeme své nejbližší. Jaké dary by jim udělaly radost? Někdo zase pátrá po tom, co najde pod vánočním stromečkem a co ho zahřeje u srdce. 

Odpovězte mi však, prosím – proč zapomínáme na ty největší dary, které nám byly dány úplně zadarmo?

Materialismus se krásně drží v rukou, ale je nemožné implantovat jej do našeho těla. Těmi skutečnými cennostmi nejsou věci. To, co nám bylo dáno úplně zadarmo, častokrát přehlížíme, a z drahých dárků se radujeme.

Najděme si dnes u vánočního stromečku pár sekund na zamyšlení a poděkujme za to, o čem někdo jiný možná jen sní.

Za co být tedy skutečně vděčný (nejen) na Štědrý den?


Zrak/vidíme

Vidět svět vlastníma očima je vzácná schopnost. Můžeme vidět historické budovy, přírodní úkazy, anebo lidi, které milujeme. Je to skutečně tak málo? Zkuste zavřít oči a fungovat ve tmě aspoň pět minut. Náročné, že? Važme si svýcho očí, svého zraku, a schopnosti jednoduše sledovat film, který skončí, až naše oči odklepnou poslední střih.

Sluch/slyšíme

Hudba, slova, šustění listů, hluk rušných ulic nebo ticho. Tomu všemu můžeme naslouchat. To všechno má svůj specifický zvuk. To všechno nám umožňuje sluch a naše uši. Ticho dokáže léčit, ale kdo z nás by v něm dokázal žít celý život? Myslím, že nikdo, a proto si tohoto daru važme i v tento den o trochu víc.

Můžeme chodit

Cítit pod nohami pevnou zem je pro nás už téměř samozřejmostí. Každé ráno vstaneme a děláme první kroky. Můžeme taktéž na svoje nohy nazout běžecké tenisky a jit si vychutnat čerstvý vzduch při běhu v přírodě. Zkuste si při každém dopadu uvědomovat, jaký je to skutečný dar. Jaké je krásné pohybovat se vpřed pomocí vlastních nohou. A co s tím, když vás vaše nohy bolí? Děkujte za to! Někdo jiný by dal vše za to, aby cítil, jakou bolest mohou zažívat jeho nohy.

Poznáme chuť všech jídel na vánočním stole

Věřím, že v tento den mnoho z vás svým ústům dopřeje lahodná jídla, která vánoční stůl každý rok skýtá. Pokud je váš stůl i tento rok plný chutných jídel, poděkujte. Také pokud dokážete rozpoznat jednotlivé chutě, věřte, že máte obrovský dar, kterého je třeba si vážit.

Probouzíme se se střechou nad hlavou

Pokud vám po probuzení není zima nebo vám na nos nedopadají kapky deště, pak máte vše, co potřebujete. Střecha nad hlavou vás nejen chrání před přírodními jevy, ale přináší nám i pocit jistoty a domova, do kterého se každý z nás velmi rád vrací. Noci, strávené venku pod širým nebem, by byly přeci jen příliš silným dobrodružstvím.

Nechodíme spát hladoví a dnes tomu nebude jinak

Jídlo patří k základním věcem pro život běžného člověka. Dnes málokdo bude usníat s pocitem hladu a proto si važme každého sousta, které ochutnáme nejen na Štědrý večer, ale v každém dni.

Máme přítele nebo příbuzného, který se těší na naši návštěvu

Cítit podporu od okolí je podobně potřebné, jako jídlo nebo voda. Nikdo nemá rád chvíle plné samoty, kdy jsou naším nejlepším přítelem holé stěny. V tento den mnoho z vás navštíví své rodiny a všichni ucítíme, že někomu na nás skutečně záleží. Buďme otevření novým vztahům a usmívejme se! Važme si skutečných přátel a těm zlým odpusťme.

Máme pitnou vodu

Je pro nás každodenní samozřejmostí jen tak pustit vodu z kohoutku a napustit si sklenici až po okraj. Nevímáme však, že v tento moment máme před očima skutečné zlato, které nemá šanci okusit jen tak leckdo. Važme si toho, že svému tělu můžeme takřka zadarmo dopřávat tuto nejcennější kapalinu.

Umíme číst a psát

Čtete-li tento bod, začněte si prosím uvědomovat, jakou jedinečnou schopnost ovládáte. Tolik písmen, tolik slov a skrytých myšlenek, které vnímat jen díky tomu, že dokážete číst. Pokud se zlobíte, popadněte pero a vylijte si své srdce na papír. Propojte tyto dvě schopnosti v jednu. Čtěte, pište a užívejte si to. Nedokáže to každý.

Žijeme

Poslední bod je ze všech nejdůležitější. Uvědomte si totiž aspoň v tento den, že jste člověk, který má možnost kráčet vpřed, měnit a duchovně růst. Jste originální bytost, která nemá v celém světě žádnou kopii. Dostali jste ten největší dar – SAMOTNÝ ŽIVOT. Jste člověk plný neomezených možností a je jen na vás, jak je využijete.


Těchto 10 dárečků sice nenajdeme pod vánočním stromečkem, ale nacházíme je každé ráno poté, co otevřeme oči. Navíc nemáme žádnou jistotu, že tyto dary s námi budou až do konce našeho života, a proto jsou tak jedinečné a nenahraditelné.

Jménem celého týmu Světa úspěšných bych vám rád popřál šťastné a veselé Vánoce plné lásky a pokoje. Láska je totiž základní kámen na cestě za úspěchem a štěstím. Nezáleží na tom, jestli je to láska k sobě samotnému, nebo k někomu v našem okolí. Je-li upřímná, dokáže změnit i nemožné.

S pozdravem,
Lukáš Tužinčin
Šéfredaktor Světa Úspěšných


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center